بازاریابی اینترنتی, واژه نامه

VoIP چیست؟ آیا شما برای کسب و کار خود نیاز به ویپ دارید؟

آیا شما از VoIP استفاده می کنید اما کاملا مطمئن نیستید که آیا کسب و کار شما واقعا به آن نیاز دارد؟ ویپ یک اصطلاح برای سرویس تلفن اینترنتی استفاده می شود که به شما امکان می دهد از ویژگی های مدیریت تماس پیشرفته با استفاده از نرم افزار بر روی رایانه یا تلفن همراه خود استفاده کنید. این راه حل کسب و کار تلفن همراه مناسب برای کسب و کارهای کوچک است. در این مقاله، ما توضیح خواهیم داد VoIP چیست و مزایای آن را برای کمک به تصمیم گیری در مورد بهترین راه حل برای وب سایت کسب و کار وردپرس شما توضیح خواهیم داد.

VoIP چیست؟

VoIP یا Voice over IP یک اصطلاح است که برای توصیف سرویس تلفن اینترنتی استفاده می شود. بر خلاف سرویس تلفن سنتی که از خط ثابت استفاده می کند، خدمات VoIP از طریق اینترنت برای دریافت و برقراری تماس استفاده می کنند.

VoIP چیست؟

مزایای استفاده از VoIP

در زیر برخی از مزایای استفاده از VoIP برای کسب و کار شما بیان شده است.

 • شما می توانید تماس های تلفنی با استفاده از رایانه، تلفن های VoIP و حتی تلفن های همراه دریافت کنید.
 •  شما می توانید یک شماره را با چندین کارمند به اشتراک بگذارید.
 •  شما به راحتی می توانید مدت زمان تماس، زمان نگهداری، زمان صبر و استفاده کلی را ردیابی کنید.
 •  بیشتر خدمات VoIP با حمل و نقل تماس، شناسه تماس گیرنده، انتظار تماس، مسیریابی تماس و غیره همراه است.
 •  شما می توانید از همان شماره در هر نقطه که می خواهید استفاده کنید.
 •  این به شما یک شماره تلفن تجاری می دهد، بنابراین شما مجبور نیستید شماره شخصی خود را با مشتریان به اشتراک بگذارید.
 •  تماس های محلی و حتی بین المللی ارزان تر.

در حالی که VoIP انعطاف پذیری و آزادی را ارائه می دهد، اگر شما انتخاب کننده مناسب را انتخاب نکنید، می توانید برخی از چالش ها را نیز داشته باشید.

به عنوان مثال، کیفیت صدا بر روی تماس های VoIP بسته به اتصال به اینترنت و ارائه دهنده خدماتی که از آن استفاده می کنید متفاوت است. بر خلاف ایستگاه های رادیویی، در هنگام قطع برق یا قطع اینترنت، اتصال VoIP را از دست خواهید داد، اما این کار نباید بیشتر کسب و کارهای کوچک را تحت تاثیر قرار دهد.

پس از گفتن این مطالب، بیایید ببینیم که شما واقعا نیاز به یک سرویس VoIP برای کسب و کار خود دارید یا خیر.

آیا کسب و کار شما نیاز به سرویس VoIP دارد؟

در هر کسب و کار، دادن یک راه به افراد برای برقراری ارتباط با شما، اعتماد را ایجاد می کند و می تواند به طور قابل توجهی باعث افزایش فروش شما شود.

هنگام راه اندازی سایت، بیشتر صاحبان کسب و کار یک فرم تماس را اضافه می کنند زیرا باعث می شود که کاربران از طریق ایمیل با آنها تماس بگیرند.

با این حال بسته به نوع صنعت، گاهی اوقات مشتری ممکن است ترجیح دهد ارتباطات سریعتری را ارائه دهد.

به همین دلیل است که بسیاری از شرکت ها چت زنده و یا شماره تلفن خود را در وب سایت ارائه می دهند. دادن  بیش از یک راه به کاربران برای ارتباط با کسب و کار شما می تواند رضایت مشتری را افزایش دهد و در نتیجه باعث فروش بیشتری می شود.

این که آیا شما فروشگاه آنلاین را برای فروش محصولات و یا وب سایت کسب و کار برای فروش خدمات به کار می گیرید، یک سرویس تلفنی تجاری مبتنی بر VoIP می تواند به رشد تجارت شما بدون هزینه های بالا کمک کند.

بازدیدکنندگان وب سایت به راحتی می توانند با شما تماس بگیرند تا یک نقل قول را درخواست کنند،سوالات قبل از فروش خود را بپرسند یا حتی درخواست پشتیبانی کنند.

به طور خلاصه، سرویس تلفن همراه مبتنی بر VoIP شما را قادر می سازد تا تماس های خود را بهتر مدیریت و پیگیری کنید، اطلاعات مشتری را جمع آوری کنید و روابط قوی تری با مشتریان خود برقرار کنید.

نحوه انتخاب سرویس VoIP برای کسب و کار خود

در ارائه دهندگان خدمات مختلف کسب و کار تلفن همراه ارائه خدمات مبتنی بر VoIP وجود دارد. پیدا کردن سرویس VoIP کامل برای کسب و کار شما می تواند با وجود گزینه های فراوانی دشوار باشد.

Nextiva می نواند یک انتخاب خوب باشد زیرا همه امکانات مورد نیاز شما شامل افزونه های متعدد، فاکس آنلاین و بسیاری از ویژگی های ردیابی تماس های پیشرفته در آن ارائه شده است.

نحوه انتخاب سرویس VoIP برای کسب و کار خود

هنگام انتخاب سرویس تلفن VoIP برای کسب و کار خود، شما باید از این چک لیست بسیار ساده استفاده کنید.

 •  هزینه تماسهای داخلی و خارجی. اکثر خدمات VoIP برنامه های مختلفی برای تماس های بین المللی ارائه می دهند. شما باید یک ارائه دهنده را بر اساس موقعیت جغرافیایی مشتریان خود انتخاب کنید.
 •  امکانات موجود در برنامه VoIP. بسیاری از شرکت ها ویژگی های مختلفی را ارائه می دهند در حالی که بعضی از آنها به عنوان افزونه های جداگانه ای به فروش می رسند که می تواند صورتحساب VoIP شما را افزایش دهد.
 •  برنامه های موبایل و ویژگی های که شما می توانید در میان usersll به اشتراک بگذارید.
 •  یکپارچگی شخص ثالثی که می توانید از آن برای اتصال سرویس VoIP خود به ابزارهای دیگر مانند نرم افزار CRM، سرویس بازاریابی ایمیل و موارد دیگر استفاده کنید.

امیدواریم که این مقاله به شما در مورد VoIP کمک کند.

5/5 - (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *