ایمیل مارکتینگ

9 نکته برتر در زمینه بازاریابی از طریق ایمیل برای افزایش ترافیک

بازاریابی ایمیل

آیا می خواهید ترافیک سایت خود را بهتر کنید و فروش را افزایش دهید؟ خب، حتماً باید بازاریابی ایمیل را امتحان کنید! در این مقاله، ما بهترین نکات بازاریابی از طریق ایمیل را برای افزایش فروش به شما ارائه می دهیم!

بازاریابی ایمیل

چرا بازاریابی ایمیل؟

هنگامی که اینترنت در سال های ابتدایی خود بود، ایمیل برای ارتباط افراد با یکدیگر بود. اما امروزه بسیاری از افراد ممکن است فکر کنند که با ظهور رسانه های اجتماعی، ایمیل دیگر از بین رفته است.

این حرف کاملاً نادرست است. در حالی که رسانه های اجتماعی مکان مناسبی را برای ارتباطات گاه به گاه فراهم می کنند، ایمیل هنوز هم برای طیف گسترده ای از ویژگی های آن، مورد استفاده قرار می گیرد.

شما می توانید خبرنامه های بسیار زیبا را ایجاد کنید، یک تماس موثر برای اقدام درج کنید و از آن در سایر استراتژی های بازاریابی استفاده کنید.

این یک زمینه بسیار بالقوه برای جذب مشتری بیشتر است.

اکنون وقتی صحبت از بازاریابی می شود، ایمیل ها می توانند تغییرات زیادی در ارتباط با مشتریان و چشم اندازهای شما ارائه دهند، مانند:

خبرنامه. این نوع بازاریابی ایمیل می تواند به شما کمک کند تا مشترکان خود را با اطلاعات برنامه ریزی شده در مورد محصولات خود به روز کنید و محتوای خود را تبلیغ کنید.

فروش. در حالی که خبرنامه ها برای تعداد زیادی از مردم هدف قرار می گیرند، ایمیل های فروش برای ترغیب خریداران بالقوه مفید است.

بررسی ها. آیا از هر کسی که محصول شما را خریداری کرده است، نیاز به ورودی مستقیم دارید؟ فقط نظرسنجی ها را از طریق ایمیل برای آنها ارسال کنید و اطلاعات ارزشمندی را از کاربران وفادار خود دریافت خواهید کرد.

اطلاعیه ها. قبل از اینکه چیزی را در تجارت خود تغییر دهید که بر کاربران شما تأثیر بگذارد، بهتر است ایمیل بفرستید تا در مورد آن به آنها اطلاع دهید. اطلاعیه ها می توانند به فروش ربطی نداشته باشند، اما شما هنوز هم می توانید پیامی را وارد کنید که باعث تقویت تصویر شرکت شما می شود.

البته نمونه های بسیار دیگری نیز وجود دارد، اما این لیست فقط نشان می دهد که چگونه بازاریابی ایمیل می تواند ابزاری عالی برای دستیابی به مخاطبان شما باشد.

علاوه بر این، اگر کاربر وردپرس هستید ، هیجان زده خواهید شد که بدانید افزونه های بسیاری وجود دارند که به شما کمک می کنند کمپین های بازاریابی ایمیل خود را  ردیابی و مدیریت کنید.

بهترین نکات مربوط به بازاریابی ایمیل

خب در ادامه ما بهترین ترفندها و راهکارها را برای بهتر انجام دادن بازاریابی ایمیل ذکر می کنیم:

1. از سفر مشتری خود آگاه باشید

در هر شغلی، فرایندی به نام سفر مشتری وجود دارد که به سه مرحله تقسیم می شود – آگاهی ، ارزیابی و تبدیل. هر مرحله نشان دهنده نیازهای مختلف مشتری است، بنابراین نکات مختلفی در مورد بازاریابی از طریق ایمیل برای این مراحل وجود دارد.

آگاهی، اولین مرحله سفر مشتری خواهد بود. مردم تازه فهمیدند که برای حل یک مشکل خاص به راه حل نیاز دارند و سپس محصول شما را پیدا می کنند.

اولین قدم بازاریابی شما به سمت آنها ارسال ایمیل برای استقبال از کاربران جدید است. آنها را به خرید محصولات خود مجبور نکنید. فقط با معرفی دقیقاً آنچه را ارائه می دهید و ارزش شرکت خود شروع کنید.

در ارزیابی، مشتریان بالقوه شما محصولات شما را از قبل می شناسند اما تصمیم نگرفتند بهترین انتخاب باشد یا نه. اکنون این شانس شماست که با نمایش اطلاعات مختلف، از جمله قیمت، عملکرد ، بررسی و … بهتر از رقبا باشید.

همچنین می توانید فیلم های آزمایشی، وبینارها یا مواردی را از مشاغل خود به نمایش بگذارید. و در صورت امکان، بگذارید به طور خلاصه محصول یا خدمات شما را به صورت رایگان امتحان کنند.

ایمیل در وضعیت تبدیل نیز متفاوت خواهد بود، زیرا چشم انداز شما به تصمیم گیری برای انتخاب شرکت شما رسیده است. اطلاعات واضح پس از فروش، از جمله آموزش و همچنین نکات و ترفندها را در اختیار آنها قرار دهید.

2. ارائه محتوای با کیفیت

فروش نرم و سخت قابل قبول است، اما شما باید اطلاعات بیشتری به جز تبلیغ محصول خود قرار دهید. یکی از بهترین نکات بازاریابی از طریق ایمیل: دانش و راه حل های ارزشمندی را برای مخاطبان خود در اختیار شما قرار می دهد تا بر مشکلات آنها غلبه کند.

این انتخاب شماست که ثابت کنید شما بیش از اینکه بفکر سود باشید، اهمیت می دهید و به نیازهای مشتریان توجه می کنید.

علاوه بر این، محتوای با کیفیت به معنای همه چیزهایی است که در ایمیل ها، از جمله متن و تصاویر درج می کنید، باید درجه یک باشد. به آنها نشان دهید که شرکت شما حرفه ای و خلاق است.

3. هر ایمیل را شخصی سازی کنید

یکی از مهمترین نکات مربوط به بازاریابی ایمیلی که شما دریافت خواهید کرد، این است که زمان لازم را برای تجزیه و تحلیل و گروه بندی جمعیتی کاربران خود داشته باشید. برای جمع آوری چنین داده هایی می توانید از فرم های نظرسنجی یا ثبت نام استفاده کنید. تعیین اینکه از چه اطلاعات و سبکی برای نوشتن برای گروه های مختلف مشتری استفاده کنید، مفید خواهد بود.

اگر می خواهید کارها را بهتر انجام دهید، می توانید در ابتدای ایمیل نام آنها را نیز بنویسید. در عصر ارتباطات جمعی و پیام های پخش شده، قطعاً مشتریان شما از این نوع رویکرد شخصی قدردانی می کنند.

از این گذشته، ممکن است بخواهید با ارائه محصولاتی بالقوه که کاربران علاقه مند هستند، ایمیل را شخصی سازی کنید و حتی بهتر، از متغیرها برای ایجاد یک موضوع منحصر به فرد استفاده کنید.

4. به خط موضوع توجه کنید

یکی از مهمترین نکات مربوط به بازاریابی ایمیل که باید دنبال کنید نوشتن یک موضوع خوب است.

خط موضوع ایمیل شما می تواند تا حد زیادی بر نرخ باز مشتری شما تأثیر بگذارد. برای اینکه مطمئن شوید که آنها آن را باز می کنند، باید در عین حال که ساده و معنی دار هستند، کار را تا حد ممکن جذاب کنید.

شما همچنین باید صدایی منحصر به فرد به موضوع بدهید تا احساس شود که از تلاش شخصی شده است و نه الگوهای تولید شده توسط ماشین.

علاوه بر این، خط موضوع هرگز نباید طولانی باشد. این امر برای خوانندگان شما ناخوشایند به نظر می رسد و حتی صندوق ورودی آنها ممکن است شما را به عنوان هرزنامه تشخیص دهد.

در اینجا چند نمونه عالی از خطوط موضوع پست الکترونیکی وجود دارد که توجه خوانندگان شما را به خود جلب می کنند:

  •  10 بهترین افزونه وردپرس برای سایت شما در سال 2020
  •  ترافیک بیشتری به وب سایت خود وارد کنید
  •  ما یک معامله بزرگ برای شما داریم!

5. ایجاد فاصله سفید

فاصله سفید

یک نکته مهم برای یادآوری بازاریابی ایمیل: اکثر اوقات خوانندگان فقط از طریق متن کم جذب می شوند. اگر محتوای شما پر از پاراگراف باشد، حوصله افراد به راحتی می تواند از بین برود و احتمالاً ایده های شما نادیده گرفته می شوند.

هنگامی که ایمیل می نویسید و اطلاعات مهم زیادی در آن وجود دارد، با تقسیم آنها به صورت لیست، حتماً آن را قابل مشاهده تر کنید.

از این گذشته، باید مراقب قرار دادن تصاویر در ایمیل خود باشید. تصاویر باید به شما در تجسم ایده کمک کنند نه که آن را جایگزین کنید.

علاوه بر این، ساختار محتوا نه تنها به خوانندگان شما کمک می کند تا داده های مهم را پیدا کنند، بلکه می تواند CTR شما را نیز افزایش دهد.

اگر بتوانید اطلاعات را به طور مساوی توزیع کرده و دکمه ها یا لینک ها را از بقیه متن متمایز کنید، می توانید ترافیک بیشتری را به وب سایت خود وارد کنید.

6. با دقت ارسال کنید

بسیار عاقلانه است که مخاطبان خود را درباره اینکه چند بار ایمیل ارسال می کنید، آگاه کنید: هر روز، هفتگی، دو هفته یا ماهانه.

هرگز گیرندگان خود را با ایمیل بمباران نکنید هر زمان که کمی تغییر در تجارت شما ایجاد شد به آنها ایمیل ارسال کنید.

همچنین در ایمیل ها حتما از دکمه لغو اشتراک استفاده کنید، مطمنا این چیزی نیست که شما می خواهید، اما خوانندگان در واقع از ارزش آزادی که شما می دهید قدردانی می کنند. این نکته بازاریابی ایمیل بسیا مهم است.

قبل از تصمیم به لغو اشتراک، از آنها بپرسید که چرا این کار را می کنند. این کار به شما کمک می کند تا مشکلاتی که دارید را پیدا کنید و آنها را برطرف سازید.

7. آن را با موبایل سازگار کنید

یک تحقیق نشان می دهد که بیش از 66% ایمیل ها در دستگاه های تلفن همراه باز می شود. اگر نمی توانید محتوای خود را برای تلفن های هوشمند و تبلت ها بهینه سازی کنید، تعداد زیادی از مشتریان را از دست خواهید داد.

یکی دیگر از نکات مهم بازاریابی ایمیل: وب سایت خود را با موبایل سازگار کنید. قصد شما این است که کاربران را به سایت خود ببرید، هنگامی که آنها لینک شما را دنبال می کنند و وارد سایت می شوند، اگر سایت شما با موبایل سازگار نباشد، سریع آن را ترک می کنند و شاید دیگر اصلا بر نگردند.

8. ایمیل خود را تأیید کنید

آیا نمی خواهید ایمیل هایتان در پوشه هرزنامه برود؟ هرزنامه شناخته شدن ایمیل ها، کابوسی برای هر بازاریاب است.

به همین دلیل باید اعتبار خود را تأیید کنید. این فرایند برای شناسایی بهتر برای دامنه ایمیل شما است تا ISP بتواند شما را به عنوان منبع معتبر تشخیص دهد. این در واقع یک اقدام امنیتی برای اطمینان از این است که شما کلاهبردار نیستید.

مثلا شما، از یک ابزار بازاریابی ایمیل مانند MailChimp نیز می توانید برای تأیید اعتبار آدرس ایمیل خود استفاده کنید.

9. عملکرد را پیگیری کنید

گوگل آنالیتیکس چیست؟

همیشه باید به نحوه عملکرد تبلیغات بازاریابی ایمیل خود توجه کنید. برای به دست آوردن چنین اطلاعاتی، پیشنهاد می کنیم حتما از Google Analytics استفاده کنید.

اینگونه شما می توانید بفهمید که چند نفر ایمیل شما را باز کرده اند و بر روی لینک ورود به سایت کلیک کرده اند.

هدف استفاده از گوگل آنالیتیکس این است که یک پایه محکم و عددی محور برای پیشرفت بعدی خود بدست آورید.

سخن پایانی

ایمیل ابزاری قدرتمند برای برقراری ارتباط با مخاطبان و مشتریان بالقوه شما است. به غیر از انعطاف پذیری بیشتر در ارائه اطلاعات نسبت به رسانه های اجتماعی، این واقعیت نیز وجود دارد که تعداد فزاینده ای از افراد از ایمیل استفاده می کنند.

بنابراین، ما 9 بهترین راهنمایی در زمینه بازاریابی ایمیل را برای شما ارائه داده ایم تا بهترین نتیجه را از کمپین خود کسب کنید. اما باید بدانید که مهم ترین نکته تولید محتوای ایمیلی است، برای اطلاعات بیشتر در این مورد می توانید مقاله ما را در مورد فرمول های تولید محتوا ایمیل مارکتینگ برای افزایش فروش ببینید.

5/5 - (4 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *