اخبار, سئو وردپرس

گوگل لینک های زیاد که در مدت زمان کم ساخته شده است را نادیده می گیرد

در پاتوق وب مستر گوگل در روز جمعه، جان مولر از گوگل گفت که الگوریتم های آنها ممکن است هجوم ناگهانی لینک های جدید را خلاف دستورالعمل های وب مستر تفسیر کنند. در پاسخ، گوگل ممکن است اقداماتی مانند نادیده گرفتن لینک ها یا جریمه کردن سایت به صورت دستی انجام دهد.

از مولر سوال زیر پرسیده شد:

اگر من لینک بیلدینگ را شروع کنم و 200 لینک را در دو روز بسازم و سپس به مدت دو سال لینک نسازم، آیا گوگل می بیند که این کلاه سیاه است و من را جریمه می کند؟

من نکات اصلی پاسخ را در زیر خلاصه کرده ام:

  • لینک نساختن برای دو سال کلاه سیاه نیست. به این ترتیب، جریمه نخواهد شد.
  • این لزوماً به تعداد پیوندهایی نیست که می‌سازید، اما ممکن است گوگل ببیند که این پیوندها “به‌گونه‌ای ساخته می‌شوند که با دستورالعمل‌های وبمستر ما مطابقت ندارند”.
  • اگر آن پیوندها غیرطبیعی باشند، الگوریتم های گوگل ممکن است آنها را نادیده بگیرند و ممکن است جریمه دستی از تیم هرزنامه وب دریافت کنید.
  • مولر تصریح می کند که “تعداد پیوندها در آن زمان که شما در مورد آن صحبت می کنید، زیاد نیست. این در واقع فقط نوع پیوندهایی است که می سازید یا نوع پیوند بیلدینگی که انجام می دهید.”
  • به طور خلاصه، مولر نشان داد که گوگل می‌تواند تشخیص دهد که آیا شما لینک‌ها را به‌طور تصادفی در سایت‌ها رها می‌کنید، آنها را می‌خرید، پیوندها را مبادله می‌کنید یا از یک شبکه پیوند عجیب و غریب استفاده می‌کنید. این در مورد “تعداد در دوره زمانی” نیست. این واقعاً نوع فعالیت است.»

بیایید به این رویکرد گوگل کمی زمینه بدهیم.

قبل از سپتامبر 2016، الگوریتم پنگوئن گوگل به طور خودکار کل سایت ها را در صورت داشتن پروفایل لینک ضعیف جریمه می کرد.

در سپتامبر 2016، Google Penguin 4.0 همه چیز را تغییر داد. گوگل به جای بی ارزش کردن سایت ها، شروع به بی ارزش کردن لینک های اسپم خود کرد.

گری ایلیس از گوگل در آن زمان گفت: «به طور سنتی، الگوریتم‌های وب اسپم کل سایت‌ها را کاهش می‌دادند. با این یکی، ما موفق شدیم به جای کاهش رتبه، ارزش هرزنامه را کاهش دهیم و همچنین دقیق تر است و در زمان واقعی است.”

به سرعت به امروز، بحث های زیادی در مورد EAT وجود داشته است. EAT مخفف عبارت Expertise, Authority, and Trust است و بخش مهمی از دستورالعمل‌های وبمستر است، همانطور که در دستورالعمل‌های رتبه‌بندی کیفیت جستجو نشان داده شده است.

به گفته گری ایلیس، EAT اساساً بر اساس پیوندها و ذکرهای سایت های معتبر است.

از گری در مورد E-A-T پرسیدم. او گفت که این تا حد زیادی بر اساس لینک ها و ذکر در سایت های معتبر است. یعنی اگر واشنگتن پست از شما نام می برد، خوب است.

او خواندن بخش‌های QRG در E-A-T را توصیه کرد زیرا همه چیز را به خوبی ترسیم می‌کند. @methode #Pubcon (در توئیتر)

ایجاد 200 لینک در عرض چند روز به احتمال زیاد مستلزم ارسال تعداد زیادی لینک در سایت های با کیفیت پایین و با تخصص یا اعتماد اندک است.

در حالی که الگوریتم وب اسپم بسیار پیچیده تر از این مثال است، من فکر می کنم نشان می دهد که گوگل می تواند قابل اعتماد بودن یک بک لینک را هنگام تصمیم گیری برای کاهش ارزش یا نادیده گرفتن آنها ببیند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *