پایگاه دانش

اهمیت برند سازی در طراحی وب سایت و سئو

اهمیت برند سازی در طراحی وب سایت و سئو

نیازی به معرفی برخی برند ها نیست. در عین حال، اصلاً مهم نیست که شما در مورد این یا آن برند چه احساسی دارید، لوگوی آنها را یک صد کیلومتر دورتر خواهید شناخت. وقتی لوگوی swoosh را روی کفش‌ های ورزشی کسی می‌بینید، فوراً متوجه می‌شوید که آن نایک است.

یک پری دریایی دو دم سفید در زمینه سبز روی یک فنجان قهوه کاغذی بلافاصله به شما اطلاع می دهد که این یک استار باکس است. یک سیب گاز زده به رنگ سفید یا نقره‌ای در گوشی‌ های هوشمند، لپ‌ تاپ‌ ها و تبلت‌ ها بلافاصله به شما اطلاع می‌دهد که این محصول اپل است.

لوگوی چنین شرکت هایی به طور خودکار توسط مردم در سراسر جهان شناسایی می شود، حتی اگر امضایی با نام شرکت نداشته باشند. چنین لوگو هایی فقط یک تصویر قابل تشخیص نیستند، بلکه کل مفهوم شرکت در چندین عنصر هستند.

اهمیت برندسازی در طراحی وب سایت و سئو

بسیاری از شرکت‌ ها، به‌ویژه شرکت‌ های جوان، هدفشان دستیابی به همین شهرت است. اگر شرکت‌ های مشهور جهانی پیش از اوج شکو فایی اینترنت شناخته شده بودند، اکنون کسب‌و کارها باید دسترسی آنلاین خود را افزایش دهند.

برندینگ چیست؟

Branding

این یک ابزار بازار یابی است که از نمادها و طرح هایی تشکیل شده است که توسط آنها می توان یک شرکت را شناسایی کرد و شهرتی که در روند توسعه یک شرکت ایجاد می شود. بر این اساس، تغییر نام تجاری به‌ روزرسانی موقعیت شرکت در کل یا جنبه‌های خاص آن است.

با این حال، عناصر ساده تعداد زیادی از ایده های مهم در مورد شرکت را برای خریداران مشخص می کند تا آنها را درک کنند. با نماد های ساده، طرح‌ های رنگی و حتی فونت‌ ها، اطلاعاتی در مورد آنچه به مردم ارائه می‌دهید قرار می‌دهید. علاوه بر این، آنها اطلاعاتی در مورد فلسفه شما در شرکت و همچنین فرهنگ شما دارند. مهمتر از آن، شما احساساتی را در آنها قرار می دهید که می خواهید افراد هنگام ذکر شرکت شما برانگیزند. این، در اصل، شرکت شما را از بقیه متمایز می کند.

چرا برندینگ مهم است؟

اهمیت برند سازی در طراحی وب سایت و سئو

اهمیت برند سازی در طراحی وب سایت و سئو

 • ما تمایل داریم از فروشگاه های آنلاین و مغازه هایی که با آنها آشنا هستیم خرید کنیم. این را بیش از 40 درصد از افرادی که یک شرکت آشنا را به یک تازه وارد در بازار یا یک نام تجاری کمتر شناخته شده ترجیح می دهند تأیید می کنند.
 • رنگ های مختلف احساسات خاصی را برمی انگیزند. چسبیدن به ترکیبات رنگی که در مراحل اولیه انتخاب شده اند، شناخت شما را تا 80 درصد افزایش می دهد.
 • کمتر از یک ثانیه طول می کشد تا کاربران تصمیم بگیرند که آیا به استفاده از سایت ادامه دهند یا خیر.
 • پایبندی به ثبات برند نه تنها بر شناخت بلکه بر افزایش درآمد نیز تأثیر می گذارد. به طور متوسط، برای بسیاری از شرکت ها، این امر منجر به افزایش بیش از 30 درصدی سود شده است.
 • شرکت ها نمی توانند خارج از جامعه وجود داشته باشند. به همین دلیل است که مشتریان موضع برندها را در مورد مسائل مختلف اجتماعی و همچنین سیاسی در نظر می گیرند. در این راستا حدود 65 درصد بر اساس جایگاه شرکت به خرید محصولات این شرکت ادامه داده و یا از آنها چشم پوشی خواهند کرد.
 • در طول مدت زمانی که در سایت یک فروشگاه آنلاین سپری می شود، کاربران ارزیابی می کنند که شرکت ها چه نوع تجربه مشتری را به آنها ارائه می دهند. تقریباً 75 درصد از مردم بر این اساس تصمیم می گیرند که چیزی بخرند یا خیر.

برندسازی در طراحی وب سایت

برندسازی در طراحی وب سایت

طراحی سایت برای تأثیرگذاری و شکل دادن به برداشت بازدید کنندگان از شرکت در نظر گرفته شده است. طراحی برند مجموعه ای از عناصر مختلف هویت سازمانی است. تمام عناصری که به مخاطب درباره برند می گوید را می توان در طراحی منحصر به فرد گنجاند.

ثبات

نحوه اطلاع رسانی به خریداران در مورد شرکت خود باید به طور یکسان در موارد بازاریابی آنلاین و فیزیکی منعکس شود. بنابراین، همان ایده برند باید در طراحی یا ایمیل خبرنامه و نشریات در پلتفرم های اجتماعی، آگهی ها و تبلیغات در تلویزیون یا رادیو نمایش داده شود.

اگر روشی که شما خود را آنلاین نشان می‌دهید با آنچه در مواد بازاریابی فیزیکی به نظر می‌رسد، متفاوت باشد، مشتریان برای شناسایی شرکت شما مشکل خواهند داشت. بازار مدرن از منحصر به فرد بودن قدردانی می کند و اقلام ثانویه “بی حوصله” را تشویق نمی کند. ویژگی های منحصر به فرد محصولاتی که می فروشید، همگی بخشی از برند سازی هستند که مردم به آن توجه می کنند.

تصاویری که هم در سایت و هم در اینستاگرام ارسال می کنید باید به سبکی قابل تشخیص ساخته شوند. این را می توان در بسیاری از پروفایل های شرکتی که تصاویری به سبک های مختلف ارسال می کنند مشاهده کرد. برای جلو گیری از این امر، تصاویر را به سبک مارک دار پردازش کنید. یک رویکرد یکپارچه برای پردازش همه پست‌ های منتشر شده ظاهر دلپذیرتری می‌دهد و مشتری ناخودآگاه آن را آسان‌تر می‌بیند.

بازنمایی بصری ارزش ها

بازنمایی بصری ارزش ها

هنگامی که یک تصویر، نماد یا رنگ خاص را انتخاب می کنید، فقط یک تصویر زیبا را انتخاب نمی کنید. شما به طور خاص هر عنصر را انتخاب می کنید تا به طور کامل ارزش ها و ایده های شما را منعکس کند. این در محصولاتی که به مردم برای رفع نیازهایشان ارائه می دهید منعکس می شود. در نتیجه، شما یک برند قدرتمند ایجاد می کنید که رقبای شما به سختی می توانند با آن مطابقت کنند.

افزایش اعتماد به نفس

یک وب سایت باید به همان اندازه اعتماد مشتریان را مانند محصولات و خدمات شما برانگیزد. فقط 10 ثانیه طول می کشد تا یک کاربر به صفحه اصلی برود تا بفهمد که وب سایت شما چقدر خوب است.

بر این اساس، هر کاربر تصمیم می گیرد که آیا اقدام مورد نظر را انجام دهد یا خیر. همانطور که می گویند، لباس خوب به تحت تاثیر قرار دادن کمک می کند. بنابراین، بیش از 70 درصد از کاربران ابتدا به وب سایت های خوش ظاهر اعتماد می کنند و سپس به محتوای آنها نگاه می کنند.

سهولت استفاده

اگر وب سایت شما چندین بار تغییر کرده باشد برای خریداران مشخص خواهد شد. صفحات از نظر ظاهر و عملکرد ناسازگار خواهند بود. این چیزی است که برندسازی می تواند به آن کمک کند.

برای جلوگیری از به هم ریختگی رنگ ها، آرم ها، فونت ها و سایر اجزاء، باید برند خود را تشکیل دهید. شما با طراحان و توسعه دهندگان کار می کنید تا با تطبیق هر قسمت از محتوا با ارزش ها و اصول برند خود، اطمینان حاصل کنید که استفاده از وب سایت شما آسان است. ذکر این نکته مهم است زیرا کاربران فعلی به راحتی بیش از هر چیز دیگری اهمیت می دهند.

برند سازی در سئو

برند سازی در سئو

یک استراتژی سئو کارآمد ممکن است به شناخت برند شما کمک کند. بسیاری از شرکت‌ ها که می‌خواهند یک برند را شناخته‌ تر کنند، بک لینک‌ها را برای افزایش ترافیک وب‌سایت خریداری می‌کنند. با این حال، این به هر دو صورت کار می کند. یک برند خوب طراحی شده و ثابت شانس شما را برای جلب توجه هر چه بیشتر مشتریان در سایت‌ های نتایج موتورهای جستجو مانند Google و Bing افزایش می‌دهد و در نتیجه کلیک‌های بیشتری انجام می‌شود.

هرچه اعتماد بیشتری داشته باشید و شناخت بیشتری داشته باشید، در نتایج جستجو بالاتر ظاهر خواهید شد. به این ترتیب، شما نه تنها به عنوان یک رهبر در SERP رتبه بندی می شوید، بلکه برند شما دائماً شما را به مشتریان جدید و مخاطبان هدف جدید نزدیک می کند و همچنین رتبه وب سایت شما را بهبود می بخشد.

خود شما می توانید ببینید، شما فقط باید هر محصول یا خدماتی را که به طور مداوم استفاده می کنید وارد موتور جستجوی گوگل کنید. با فشردن Enter، شرکت های معروفی که به خوبی می شناسید در بالای صفحه قرار می گیرند. ممکن است فکر کنید که این به لطف تبلیغات پولی است. با این حال، در واقعیت، وظیفه الگوریتم ها این است که به کاربران شرکت هایی را ارائه دهند که به آنها اعتماد دارند و آنها را از نزدیک می شناسند.

این بدان معنا نیست که ما تصمیمات خود را صرفاً بر اساس آنچه شرکت‌ها سعی می‌کنند در هر فرصتی به ما نشان دهند، چه یک تبلیغ آنلاین، یک پست فیس‌بوک یا یک تبلیغ تلویزیونی است، می‌گیریم. با این حال، ما در اکثر شرایط بر اساس احساسات قضاوت می کنیم.

در نتیجه، خریداران ناخودآگاه آنچه را که مدت‌هاست می‌دانند و می‌توانند به آن تکیه کنند، انتخاب می‌کنند.

برندسازی بهتر نتایج جستجو را افزایش می دهد.

لوگو، ترکیب رنگ ها و فونت ها تنها جزئی از اساس برند شما هستند. فراتر از این عوامل، شما باید بر روی نوع تجربه ای که به افراد ارائه می دهید هنگام بازدید از وب سایت خود، انتخاب موارد یا دسترسی به مطالب مرتبط تمرکز کنید.

وب سایت شرکت شما باید شامل همه چیزهایی باشد که شما را از رقبایتان متمایز می کند. هر صفحه باید اصول کلیدی شما را بیان کند. هر ابزار تبلیغاتی که استفاده می کنید، از جمله شبکه های دیجیتال و کمپین های ایمیل، و همچنین تأثیرگذارانی که با آنها کار می کنید، باید مطابق با ادعاهای شما باشد.

این بسیار مهم است، اما تجربه ای که خریداران هنگام استفاده از وب سایت شما به دست می آورند نیز بسیار مهم است. اگر نمی‌ خواهید کاربران از برند شما ناامید شوند، صفحات وب باید به سرعت بارگذاری شوند و صفحات نباید مملو از عناصر یا لینک‌ های نامربوط و شکسته شوند.

شناسایی خارج از وب سایت

شناسایی خارج از وب سایت

تا زمانی که به طور کامل بر روی توسعه وب سایت خود تمرکز کنید، رقبای شما در زمینه های دیگر از شما پیشی خواهند گرفت. در طول این مدت، آنها از قبل زمان خواهند داشت تا با انواع پست های جالب و مفید در شبکه های اجتماعی که شما هنوز در آن حضور ندارید، دل کاربران را به دست آورند. بنابراین، شما باید یک استراتژی رسانه اجتماعی موثر داشته باشید.

تنوع و ارزش محتوا تنها چیزی نیست که باید در ذهن شما باشد. یک استراتژی سئو به خوبی طراحی شده شامل پیاده سازی کلمات کلیدی است که کاربران را به سمت شما می آورد. مطالب بصری شما به اندازه کلمات کلیدی شما حیاتی است. هنگام ایجاد مواد بصری، نه تنها باید به دنبال آموزش مشتریان و ارائه اطلاعات مفید به آنها باشید، بلکه باید تصور مثبتی از شرکت و برند خود ایجاد کنید.

یک مثال عالی، تجربه کوکاکولا است. 12 سال پیش جام جهانی فوتبال در آمریکای جنوبی برگزار شد. این شرکت یک کلیپ ویدیویی ارائه کرد که به موضوع غیر رسمی رویداد ورزشی تبدیل شد. آهنگ Wavin’ Flag به سرعت با بیش از 100 میلیون بازدید در فضای مجازی منتشر شد. با کمال تعجب، یک کلیپ ویدیویی حجم زیادی از محتوای تولید شده توسط کاربر را تولید کرد که توجه بیشتری را به کوکاکولا جلب کرد.

جستجوی محلی

جستجوی محلی

بسیاری از مردم فراموش می کنند که موتور های جستجو چقدر جستجوی محلی را در نظر می گیرند. این روز ها، مردم نیاز به یافتن اطلاعات اینجا و اکنون دارند، چه به دنبال یک کافه برای میان وعده باشند و چه برای یافتن نزدیکترین فروشگاه لوازم خانگی. حتی اگر کاربران هنگام وارد کردن پرس و جو مکان خاصی را ذکر نکنند، موتورهای جستجو مانند گوگل همچنان این موضوع را در نظر می گیرند.

به همین دلیل است که هر شرکتی باید یک حساب کاربری در Google My Business ایجاد کند. اگر شماره تماس، آدرس، اطلاعات شرکت، محصولات ارائه شده و حتی قیمت ها را ارائه دهید، کاربران بیشتر با شما تماس خواهند گرفت. اکثر خریداران در همان روزی که به دنبال چیزی در نزدیکی خود هستند با شرکت ها تماس می گیرند.

برندسازی سئو چیست و چگونه می‌خواهید آن را ایجاد کنید؟

بازار در هر حوزه و حتی در مناطق بیش از حد اشباع می شود. بنابراین، توسعه برند برای هر کسب و کاری ضروری است و چنین هدفی باید بخشی از استراتژی برندسازی سئو نیز باشد. بنابراین، بیایید نگاهی دقیق‌تر به نحوه عملکرد این کار به طور خاص با سئو بیندازیم.

ترافیک برند به عنوان یک مزیت رقابتی

ترافیک برند به عنوان یک مزیت رقابتی

ترافیک برند به کلیک روی کلمات کلیدی اشاره دارد که نام شرکت را در پرس و جو درج می کند. وجود ترافیک برند و رشد آن مزایای مهمی را برای کسب و کار فراهم می کند:

 • تضمین موقعیت های بالای سایت رسمی، بدون در نظر گرفتن تغییرات در الگوریتم ها.
 • نرخ بالای کلیک صفحات در شماره (CTR)؛
 • انتقال از یک مخاطب وفادار و “گرم شده”، که به نوبه خود نرخ تبدیل بالایی را تضمین می کند.

دوربرد: مزایای استراتژیک مهم

پمپاژ ترافیک مارک دار یک بازی طولانی مدت است. در کوتاه مدت، ممکن است متوجه تغییر نشوید، اما اگر به طور خاص در مورد مزایای استراتژیک صحبت کنیم، پس بازگشت احتمالی قطعا ارزش تلاش را دارد.

در اینجا چهار مزیت کلیدی وجود دارد که تبدیل جستجوی برند برای هر کسب و کاری به همراه دارد:

 • افزایش آگاهی شرکت. تعداد زیاد بازدیدکنندگان به این معنی است که کاربران بیشتری در مورد وجود شرکت شما و همچنین آنچه که شما ارائه می دهید، یاد خواهند گرفت.
 • ترافیک تبدیل. بیشتر چنین بازدیدکنندگانی تمایل بیشتری به خرید دارند.
 • حساسیت کم به تغییرات الگوریتم هنگام جستجوی پرس و جوهای برنددار در نتایج جستجو. سایت های “حیاتی” همیشه در رتبه اول و گاهی اوقات چندین موقعیت قرار می گیرند.
 • مزیت رقابتی. با توجه به تمام نکات ذکر شده در بالا، رشد ترافیک برندها را می توان به عنوان یک امتیاز واضح در مبارزه با رقبا برای کسب رتبه برتر در نظر گرفت.

نتیجه

در نهایت، مشخص می شود که این سه جزء دست به دست هم می دهند. هر یک از آنها از اهمیت بالایی برخوردار است. شما کل فلسفه و مفهوم شرکت خود را از طریق برند به اشتراک می گذارید. هنگامی که طراحی وب یکپارچه باشد، اعتماد مصرف کننده را افزایش می دهد و کاربر پسندی را که مشتریان امروزی می خواهند می دهد. سئو بر روی شناخت برند تاثیر دارد و برندسازی بر رتبه سایت شما در نتایج جستجو تاثیر دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *