پایگاه دانش, سئو وردپرس

راهنمای کپی رایتینگ سئو (SEO Copywriting)

کپی رایتینگ سئو

کپی رایتینگ سئو تکنیکی است که برای تولید محتوایی استفاده می‌شود که به صورت یکسان توسط بازدیدکنندگان و موتورهای جستجو از ارزش بالایی برخوردار است. این بر روی تولید اطلاعات ارزشمند و جالب برای خوانندگان شما تمرکز می کند و در عین حال از دستورالعمل های خاصی از الگوریتم های موتورهای جستجو پیروی می کند تا در صفحات جستجو (SERP) بالاتر ظاهر شود.

کپی رایتینگ سئو برای کسب و کارهای آنلاینی که می خواهند ترافیک ارگانیک خود را به صورت پیوسته افزایش دهند بسیار مهم است. این نیازی به سرمایه گذاری مالی بزرگ یا مجموعه مهارت های بسیار تخصصی ندارد.

کپی رایتینگ سئو

مرحله اول: تحقیق کلمات کلیدی را انجام دهید

قبل از شروع فرآیند نوشتن، باید تحقیق کلمات کلیدی را انجام دهید. به این صورت است که خواهید فهمید از چه کلمات کلیدی برای رتبه بندی رقابتی در موتورهای جستجو استفاده کنید.

اینها برخی از بهترین ابزارها برای تحقیق کلمات کلیدی هستند:

از این ابزارها برای کشف کلمات کلیدی که افراد برای یافتن اطلاعات مورد نظر خود در موتورهای جستجو وارد می کنند، استفاده کنید. سپس، مواردی را انتخاب کنید که نسبتاً محبوب هستند اما رقابت کمی دارند.

مرحله دوم: در مورد یک هدف جستجوی خاص تصمیم بگیرید

هدف جستجو به نوع خاصی از اطلاعاتی که کاربر در تلاش است در موتور جستجو پیدا کند اشاره دارد. به عنوان مثال، عبارت جستجوی “آرایشگاه های نزدیک من” نتایج بسیار متفاوتی با “چه شرایط لازمی برای آرایشگر شدن دارید” تولید می کند. هر دو عبارت جستجو حول موضوع آرایشگرها می چرخند، اما هدف بسیار متفاوت است.

برای اطمینان از اینکه محتوای شما در موتورهای جستجو رتبه خوبی دارد و اطلاعات ارزشمندی را در اختیار خوانندگان قرار می دهد، در مورد هدف جستجوی دقیقی که می خواهید پاسخ دهید تصمیم بگیرید. کلمات کلیدی را که می خواهید استفاده کنید در موتور جستجو وارد کنید و ببینید چه نتایجی به دست می آید. بررسی کنید چه نوع سؤالاتی بیشتر از همه پرسیده می شود و سؤالی را که می توانید به عنوان راهنمای محتوای خود استفاده کنید انتخاب کنید.

مرحله سوم: ساختار مقاله خود را بررسی کنید

هنگامی که کلمات کلیدی و هدف جستجوی خود را تنظیم کردید، وقت آن است که یک خلاصه برای محتوای خود ایجاد کنید. انجام این کار نه تنها به شما کمک می‌کند تا تمام اطلاعاتی را که می‌خواهید با خوانندگان خود به اشتراک بگذارید، پوشش دهید، بلکه موتورهای جستجو را نیز تشویق می‌کند تا آن‌ها را بهتر رتبه‌بندی کنند.

با عنوان (H1) شروع کنید، که عنوان اصلی مقاله، صفحه یا هر نوع محتوای دیگری است که روی آن کار می کنید. سپس، محتوا را به بخش های منطقی تقسیم کنید و به هر کدام یک عنوان فرعی (H2) اختصاص دهید.

اطمینان حاصل کنید که پاراگراف های بیش از حد زیاد را وارد نکنید – 3 تا 4 خط متن کافی است. مردم ترجیح می‌دهند به جای خواندن کامل محتوا، آن را مرور کنند، بنابراین اگر می‌خواهید افراد در سایت شما بمانند، باید آن را تنظیم کنید.

مرحله چهارم: متن را با در نظر گرفتن سئو بنویسید

مراحل یک تا سه برای آماده سازی است. پس از تکمیل آنها، می توانید شروع به نوشتن محتوای خود کنید. با این حال، سئو را همیشه در نظر داشته باشید.

فهرستی از کلمات کلیدی که باید در محتوای خود بگنجانید تنظیم کنید و از هدف جستجو به عنوان هدف اصلی متن خود استفاده کنید. برای کمک به شما ابزارهایی را برای استفاده معرفی می کنیم:

ابزارهای بالا برای کمک به محتوای شما و پاسخگویی به هدف جستجو و رتبه بهتر در موتورهای جستجو مجهز هستند. همه آنها لیست واضحی از کلمات کلیدی را ارائه می دهند که باید در متن شما گنجانده شوند و حتی مشخص می کنند که چند بار باید تکرار شوند.

در حالی که این ابزارها پولی هستند، سرمایه گذاری ارزشمندی است که می تواند کپی رایتینگ سئو را به یک فرآیند بسیار ساده تر تبدیل کند. در مورد گزینه های موجود تحقیق کنید و یکی را انتخاب کنید که آنچه را که نیاز دارید در اختیار شما قرار دهد.

مرحله پنجم: بهینه سازی محتوا

این مرحله شامل بهینه سازی سایر جنبه های محتوای شما در کنار متن است. ابزاری مانند افزونه Yoast SEO می تواند در این مرحله از فرآیند بسیار مفید باشد، زیرا به وضوح نشان می دهد که هنوز چه چیزهایی باید بهبود یابد.

در اینجا جنبه های مورد نیاز برای بهینه سازی کامل محتوای شما وجود دارد:

  • عبارت کلیدی متمرکز: این عبارت کلیدی هدف محتوای شما را نشان می‌دهد و می‌توان از آن برای دیدن اینکه چقدر خوب به آن پاسخ می‌دهید استفاده کرد.
  • متن جایگزین برای تصاویر: گنجاندن متن جایگزین برای همه تصاویر شما به دو دلیل مهم است – از نظر دسترسی، محتوای شما را کاربرپسندتر می‌کند و همچنین درک محتوا را برای خزنده‌های موتورهای جستجو آسان‌تر می‌کند.
  • توضیحات متا: خلاصه ای کوتاه از آنچه صفحه یا مقاله در مورد آن است. این خلاصه در نتایج جستجو، درست در زیر عنوان و پیوند به وب سایت شما نشان داده می شود.
  • لینک خارجی و داخلی: پیوندهای خارجی به وب‌سایت‌های با رتبه بالا که مرتبط با محتوای شما هستند را وارد کنید. همچنین، پیوندهایی را به محتوای دیگر در وب سایت خود وارد کنید، زیرا به خزنده های موتورهای جستجو کمک می کند تا وب سایت شما را سریعتر و آسان تر ایندکس کنند.

نتیجه

کپی‌رایتینگ سئو ساده‌تر از آن چیزی است که به نظر می‌رسد وقتی می‌دانید چگونه کار می‌کند و باید روی چه چیزی تمرکز کنید. این فرآیند همچنین با انتخاب وسیعی از ابزارهایی که می توانند به شما کمک کنند، بسیار قابل دسترس تر می شود.

تفاوتی ندارد که  برای وب سایت کسب و کار خود، وبلاگ شخصی خود یا یک وب سایت فروشگاهی محتوای مناسب سئو بنویسید، این راهنما به شما کمک می کند تا اطمینان حاصل کنید که برای بازدیدکنندگان و موتورهای جستجو به طور یکسان جذاب هستید.

به پایان این مقاله رسیدیم، امیدواریم که به خوبی با کپی رایتینگ سئو (SEO Copywriting) آشنا شده باشید. همچنین ممکن است بخواهید مقاله دیگر ما را در مورد فرمول های تولید محتوا ببینید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *