پایگاه دانش

مزایای سئو .com نسبت به پسوندهای دیگر نام دامنه

مزایای سئو .com

آیا قصد راه اندازی سایت دارید و در همین ابتدا تاثیر پسوند نام دامنه بر سئو سایت ذهن شما را مشغول کرده است؟ نمی دانید از میان پسوندهای .com, .info, .org , .net یا هر پسوند دیگر کدام را انتخاب کنید؟ به جز در موارد بسیار نادر، تقریباً همیشه بهتر است با یک نام دامنه .com شروع کنید. مطمئناً، شاید شما نیاز به ثبت یک .gov یا یک .edu داشته باشید، اما برای اکثر مشاغل .com در آدرس سایت شما بهترین است. به دلایلی که ممکن است از آن آگاهی نداشته باشید.

مزایای سئو .com

نام دامنه در استراتژی های بهینه سازی موتور جستجو (سئو) سابقه طولانی دارد. امروز، دامنه سطح بالا (TLD) هنوز می تواند بخشی از استراتژی سئو را بازی کند و به بالا رفتن وب سایت ها در رتبه بندی کمک می کند.

باید توجه داشته باشید که سئو شامل موارد زیادی از جمله محتوای با کیفیت بالا، کلمات کلیدی ارگانیک، لینک سازی، سرعت وب سایت و موارد دیگر می باشد. با این حال، یک دامنه با پسوند com. به جای گزینه های دیگر، علوفه سئو بسیار خوبی است. این امر به “برندسازی” کمک می کند: یک دامنه با پسوند .com معتبرتر به نظر می رسد، رایج تر و محبوب تر از هر گزینه دیگر است. به یادماندنی است. همچنین ذهن ما به صورت خودکار بعد از آدرس هر سایتی دات کام را تصور می کند.

نام تجاری خود را بسازید

وب سایت شما ستونی است که شما از آن برند خود را می سازید و با آدرس دامنه شروع می شود.

وقتی کاربران شما را به صورت آنلاین پیدا می کنند، به وسیله آدرس سایت، شما را به خاطر خواهند داشت و این چیزی است که آنها با دوستان خود در رسانه های اجتماعی به اشتراک می گذارند. این کار اشتباه است که فکر کنید فقط لینک ها و کلمات کلیدی با برای سئو اهمیت دارند. حقیقت این است که گوگل به برندها وابستگی دارد.

خلاق نشوید!

به استثنای .org برای سازمان ها، .gov برای سایت های دولتی و .edu برای موسسات آموزشی، .com باید تنها گزینه شما باشد.  این یک هنجار است، و تقریباً استاندارد شده است. آیا می دانید که 60% از کل وب سایت ها دارای پسوند .com هستند؟ .com چیزی است که اکثر افراد فکر می کنند پسوند دامنه شما است، حتی اگر از آن استفاده نمی کنید!

هنوز قصد انتخاب پسوند دیگری دارید؟ از خود بپرسید که چرا شما علاوه بر .com چیزی را در نظر دارید. به احتمال زیاد دلایلی که منطقی نیستند وجود دارد.

 منبع: searchmetrics

5/5 - (4 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *