واژه نامه

تنظیمات صفحه در وردپرس چیست؟

تنظیمات صفحه در وردپرس

تنظیمات صفحه یک دکمه است که در گوشه سمت چپ بالای برخی از صفحات در منطقه پیشخوان وردپرس شما قرار دارد و با کلیک بر روی آن به پایین می آید و گزینه هایی را برای پیکربندی نمای آن صفحه خاص نمایش می دهد.

تنظیمات صفحه در وردپرس

این معمولاً حاوی جعبه های بررسی برای نمایش و مخفی کردن بخش های مختلف یک صفحه از سایت شما است. همچنین ممکن است از این گزینه برای انتخاب تعداد مواردی که می خواهید در صفحه موردنظر نمایش داده شود، استفاده کنید. (به عنوان مثال، ممکن است بخواهید در صفحه نوشته ها، بیشتر از 20 نوشته را در یک صفحه مشاهده کنید).

تنظیمات صفحه نوشته

گزینه های موجود در تنظیمات صفحه، در هر صفحه از پیشخوان مدیریت سایت شما متفاوت است. گزینه های تنظیمات صفحه به شما امکان نمایش، مخفی کردن و سفارشی کردن بخش ها در صفحه مدیریت را می دهد. به عنوان مثال، در صفحه ویرایش نوشته وردپرس، کاربر می تواند انتخاب کند که از بین دسته ها، برچسب ها، ویژگی های نوشته، تصویر شاخص، چیکده، فرستادن بازتاب ها، زمینه های دلخواه، گفت و گو، دیدگاه ها، نامک، نویسنده کدام ها نمایش داده شوند و کدام ها مخفی شوند.

تنظیمات صفحه ویرایش نوشته

نکته: با توجه به افزونه وردپرس که در سایت خود نصب می کنید، ممکن است گزینه هایی به تنظیمات صفحه اضافه شود.

همچنین در صفحه اصلی پیشخوان وردپرس جعبه های مختلفی نمایش داده می شود و شما به دلخواه می توانید برای خلوت شدن صفحه، جعبه هایی که لازم ندارید را مخفی کنید.

به عنوان مثال ما در پایین جعبه خوش آمدید، فعالیت و پیش نویس سریع را مخفی کرده ایم:

تنظیمات صفحه پیشخوان وردپرس

یا مثلا بسیاری از کاربران وقتی قصد اضافه کردن یک برچسب یا دسته به منو سایت خود را دارند، ممکن است جعبه دسته بندی ها یا برچسب ها را در بخش فهرست ها پیدا نکنند. به همین دلیل می بینیم که جستجوهایی را در وب با عنوان نبودن دسته بندی ها یا برچسب ها در بخش منو وردپرس انجام می دهند و فکر می کنند به دلیل وجود یک مشکل دسته ها یا برچسب ها در بخش منو ها وجود ندارد، اما دلیل آن همین مخفی بودن است!

تنظیمات صفحه منو وردپرس

در صورتی که بخواهید می توانید دکمه تنظیمات صفحه را مخفی کنید، برای اطلاعات بیشتر صفحه غیر فعال کردن دکمه تنظیمات صفحه در وردپرس را ببینید.

(2) نظرات کاربران

  1. سعادتی گفت:

    با سلام گزینه تنظیمات صفحه و راهنما در تولبار وردپرس غیرفعال هستند و نمیتونم ازشون استفاده کنم وقتی هاور میکنم برای کلیک گزینه ویرایش شناسنامه سلامadmin نمایش داده میشود. چطور میتونم از این دو گزینه (تنظیمات صفحه و راهنما) استفاده کنم و سلام admin را در نوار تولبار قرار بدم؟؟؟
    ممنون میشم از راهنمایی تون

    1. سلام وقت بخیر
      تنظیمات راهنما پیشفرض هست، اگر نیست یا مشکلی در سایتتون هست یا خودتون غیرفعالش کردید با کدی چیزی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *