آموزش وردپرس, افزونه رایگان وردپرس

حذف نقش های کاربر ناخواسته در وردپرس

حذف نقش های کاربر در وردپرس

به صورت پیش فرض، وردپرس پنج نقش کاربر پیش فرض دارد: مشارکت کننده، مشترک، نویسنده، ویرایشگر و مدیرکل. با این حال، هنگامی که شروع به نصب افزونه ها می کنید، ممکن است نقش های اضافی زیادی را مشاهده کنید.

به عنوان مثال، اگر افزونه Yoast SEO را نصب کنید، دو نقش جدید وجود خواهد داشت: “ویرایشگر سئو” و “مدیر سئو”. یا اگر ووکامرس را اضافه کنید، دو نقش دیگر پیدا خواهید کرد: “مدیر فروشگاه” و “مشتری”. هر چه افزونه بیشتری اضافه کنید، این لیست طولانی تر خواهد شد:

نقش های کاربری در وردپرس

برای همین ممکن است شما بخواهید نقش های کاربری که نمی خواهید را پاک کنید. ما در ادامه نحوه حذف نقش های کاربر در وردپرس را آموزش می دهیم.

نحوه حذف نقش های کاربری در وردپرس

اولین کاری که باید انجام دهید، نصب و فعال سازی افزونه PublishPress Capabilities است. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر آموزش نصب افزونه وردپرس را ببینید.

پس از نصب و فعال سازی این افزونه وردپرس، گزینه ای جدید به نام Capabilities به منو پیشخوان وردپرس شما اضافه می شود که برای انجام تنظیمات باید بر روی آن کلیک کنید.

در صفحه تنظیمات در سمت چپ مانند تصویر زیر نقشی را که می خواهید حذف کنید، انتخاب و سپس بر روی Load کلیک کنید. مثلا من نقش مدیر فروشگاه را حذف خواهم کرد.

انتخاب نقش کاربر در وردپرس

حالا به پایین صفحه بروید مانند تصویر زیر بر روی لینک Delete Role کلیک کنید.

حذف نقش کاربر در وردپرس

در مرحله بعد، جعبه پاپ آپ تأیید را مشاهده می کنید. برای حذف نقش بر روی “OK” کلیک کنید:

حذف نقش کاربر در وردپرس

در آخر، پیامی را خواهید دید که می گوید حذف موفقیت آمیز بوده است. هر کاربر در نقش “مدیر فروشگاه” به نقش “مشترک” منتقل می شود.

حذف نفش های کاربری در وردپرس

تمام کاری که لازم بود تا برای حذف نقش های کاربر موردنظر خود در سایت وردپرس انجام دهید همین بود و می توانید برای حذف سایر نقش های کاربری همین روند را تکرار کنید.

امیدواریم که این مقاله به شما در حذف نقش های کاربر در وردپرس کمک کرده باشد. همچنین ممکن است بخواهید مقاله دیگر ما را در مورد نقش های کاربری در وردپرس ببینید که به شما کمک می کند با نقش های کاربری بیشتر آشنا شوید و در صورت نیاز نقش جدید را بسازید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *