آموزش سی پنل

آموزش ریدایرکت سایت از بدون www به www با فایل .htaccess

ریدایرکت سایت از بدون www به www

هدایت درخواست های غیر www به نسخه www وب سایت شما برای اهداف سئو می تواند سودمند باشد. اینکار نه تنها به شما کمک می کند تا از محتوای تکراری در فهرست گوگل جلوگیری کنید بلکه از احتمال تقسیم رتبه بندی صفحه یا تقسیم لینک های ورودی نیز جلوگیری می کند. در این مقاله، ما آموزش بسیار ساده ای برای ریدایرکت آدرس های بدون www به www را با استفاده از فایل .htaccess در پوشه public_html ارائه می دهیم.

ریدایرکت سایت از بدون www به www

ویرایش فایل .htaccess

برای تغییر مسیر یک URL غیر www به www ، باید یک قاعده را در پرونده .htaccess قرار دهیم. برای این کار ابتدا وارد هاست خود شوید و سپس به روت اصلی سایت خود مراجعه کنید و فایل .htaccess را در حالت ویرایش قرار دهید.

توجه: فایل .htaccess مخفی می باشد، در صورت نیاز می توانید آموزش نمایش فایل .htaccess را ببینید.

بعد از در حالت ویرایش قرار دادن فایل htaccess خطوط زیر را در زیر RewriteEngine On قرار دهید:

RewriteEngine On
RewriteCond %{HTTP_HOST} ^yourdomain.com [NC]
RewriteRule ^(.*)$ http://www.yourdomain.com/$1 [L,R=301]

فراموش نکنید که کد را با نام دامنه واقعی خود به جای yourdomain.com اصلاح کنید. پس از اتمام کار، فراموش نکنید که تغییرات را ذخیره کنید.

تبریک می گویم، شما با موفقیت یک قانون .htaccess را فعال کرده اید که همه بازدید کنندگان را از URL بدون www به نسخه www وب سایت شما هدایت می کند! ( یعنی وقتی شخصی به http://yourdomain.com دسترسی پیدا می کند، به http://www.yourdomain.com هدایت می شود.)

سخن پایانی

خب به پایان این مقاله رسیدیم، امیدواریم که نحوه ریدایرکت سایت از آدرس بدون www به www را یاد گرفته باشید. همچنین شما با htaccess می توانید کارهای مهم دیگری را انجام دهید، برای اطلاعات بیشتر می توانید مقاله کامل ما را در مورد فایل htaccess ببینید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *