آموزش وردپرس, افزونه رایگان وردپرس, امنیت وردپرس

گواهینامه SSL چیست؟ 7 بهترین افزونه SSL وردپرس برای تبدیل HTTP به HTTPS

فعال سازی SSL در وردپرس

امروزه فعال سازی گواهینامه SSL در هر سایتی ضروری است حتی اگر فقط یک وب سایت شخصی داشته باشید. چون کاربران اکنون از وب سایتهایی بازدید می کنند که از امنیت برخوردار است. گواهینامه SSL در وردپرس برای ایجاد امنیت و اعتبار برای وبسایت در جهت اطمینان خاطر کاربران مورد استفاده قرار می گیرد. ما در این مقاله علاوه بر معرفی بهترین افزونه SSL توضیحاتی را هم در این مورد ارائه می دهیم.

SSL چیست؟ و چگونه کار می کند؟

SSL چیست؟ و چگونه کار می کند؟

SSL بیانگر فناوری استانداردی است که برای ایجاد یک اتصال رمزگذاری شده بین سرور و کاربری که سعی در دسترسی به یک سایت دارد استفاده می شود. با رمزگذاری این داده ها، خطر سرقت آن هنگام عبور از اینترنت وجود ندارد.

وب سایت هایی که “S” اضافی در ساختار URL خود (HTTP) دارند، دارای گواهینامه SSL هستند.

گواهیانمه SSL

مراحل اساسی برای ایجاد اتصال SSL شامل موارد زیر است:

  • مرورگر به یک سرور متصل می شود و درخواست هویت می کند.
  • سرور با ارسال گواهی SSL خود پاسخ می دهد
  • مرورگر گواهی را با مجوز گواهی بررسی می کند و آن را تأیید می کند
  • سرور جلسه رمزگذاری شده SSL را با مرورگر آغاز می کند

اگرچه هنوز هم از آن به عنوان گواهی “SSL” یاد می شود، SSL در واقع یک فناوری قدیمی است، که با پروتکل جدیدتر، TLS جایگزین می شود. امروزه متداول است که آن را به جای SSL / TLS بنامیم، حتی اگر اتصال به احتمال زیاد به جای SSL توسط TLS رمزگذاری شده باشد.

چرا به SSL نیاز داریم؟

چرا به SSL نیاز داریم؟

حتی اگر وب سایت شما با اطلاعات بسیار حساس مانند جزئیات کارت اعتباری سرو کار ندارد، کاربران هنگام تعامل با سایت شما احساس امنیت بیشتری می کنند وقتی که می دانند رمزگذاری شده است.

مرورگرهای مدرن وجود یک گواهینامه SSL را تشخیص می دهند و آن را با یک قفل سبز در سمت چپ نوار URL قرار می دهند. سایت هایی که ایمن نیستند ممکن است باعث شود مرورگر یک هشدار پاپ آپ ایجاد کند که به کاربران اطلاع می دهد تا از خطر احتمالی آگاهی داشته باشند.

علاوه بر جنبه کاربر، گوگل وب سایت های ایمن و غیر ایمن را می شناسد و سایت های HTTPS را بالاتر از سایت های غیر HTTPS قرار می دهد،بنابرین در سئو سایت تاثیر بسیار زیادی دارد.

7 بهترین افزونه SSL وردپرس

اگر وب سایت خود را با استفاده از وردپرس راه اندازی کرده اید، کوتاهترین و آسانترین راه برای تبدیل آن از HTTP به HTTPS ، استفاده از افزونه وردپرس SSL رایگان است. لطفاً توجه داشته باشید که قبل از آن حتما باید از شرکت میزبانی سایت خود بخواهید گواهینامه SSL را فعال کنند.

ما در این مقاله 7 بهترین افزونه SSL رایگان وردپرس برای تبدیل HTTP به HTTPS را ذکر می کنیم تا با انتخاب یکی از آنها به صورت دلخواه،به راحتی با چند کلیک وب سایتی امن داشته باشید.

HTTPS redirection

افزونه HTTPS redirection

این افزونه SSL که تعداد نصب بالایی را هم در مخزن وردپرس به ثبت رسانده است به شما کمک می کند وقتی شخصی سعی در دسترسی به نسخه غیر https داشته باشد، به صورت خودکار به نسخه https تغییر مسیر تغییر مسیر داده می شود.

Really Simple SSL

افزونه Really Simple SSL

از Really Simple SSL می توان به عنوان محبوب ترین و بهترین افزونه SSL نام برد، یکی از مهم ترین دلایل آن استفاده آسان است. این افزونه به شما امکان می دهد تا فقط با یک کلیک بتوانید مجوز SSL را برای سایت خود فعال کنید. این افزونه کل وب سایت شما را به آدرس HTTPS منتقل می کند.

Cloudflare Flexible SSL

افزونه Cloudflare Flexible SSL

اگر از Cloudflare استفاده می کنید ، این افزونه به خوبی کار می کند. آنها یک افزونه وردپرس SSL ارائه می دهند که کمی جالب تر است زیرا به شما امکان می دهد یک گواهینامه SSL انعطاف پذیر به سایت خود اضافه کنید، این باعث می شود سایت HTTP شما هنگام اتصال به کاربر روی سرور Cloudflare واسطه، HTTPS به نظر برسد.

افزونه WP Force SSL

دوست ندارید با مشکلات فنی SSL روبرو شوید؟ پس باید از افزونه WP Force SSL استفاده کنید که به هیچ وجه به هیچ دانش خاصی نیاز ندارد. WP Force SSL بسیار آسان است که حتی یک کودک قادر به اضافه کردن لایه امنیتی اضافی به یک وب سایت است.

شما فقط باید آن را نصب و فعال کنید. پس از آن تمام درخواست های HTTP شما به HTTPS هدایت می شوند.

SSL Insecure Content Fixer

افزونه SSL Insecure Content Fixer

اگر قبلاً گواهینامه SSL خود را پیاده سازی کرده باشید اما با بسیاری از اشکالات و خطاها روبرو هستید، این افزونه آنها را برطرف می کند. همچنین با بهینه سازی تصاویر و فیلم ها سرعت وب سایت شما را بهبود می بخشد. SSL Insecure Content Fixer ابزاری است که نباید از موجودی شما گم شود.

One Click SSL

افزونه One Click SSL

پس از به دست آوردن گواهینامه SSL ، کاربرانی که به طور معمول با استفاده از URL قدیمی به سایت شما دسترسی پیدا می کنند ممکن است هنگام تلاش دوباره به آن دسترسی پیدا کنند. به همین دلیل باید از افزونه ای استفاده کنید که درخواست ها را مستقیماً به نسخه HTTPS منتقل کند.

این افزونه مبتدی SSL وردپرس است که دقیقاً این کار را انجام می دهد، ضمن اینکه منابع غیر HTTPS را نیز به HTTPS تبدیل می کند.

SSL Zen

فعال سازی SSL در وردپرس

برای کسانی که می خواهند یک گواهینامه SSL رایگان داشته باشند، SSL Zen با استفاده از گواهی نامه Let Encrypt کار شما را آسانتر می کند. این افزونه گواهینامه فعلی شما را مرور کرده و با انقضا، نسخه جدیدی را برای وب سایت شما ایجاد می کند. کار با آن بسیار ساده است ، اما فقط با cPanel سازگار است.

تعداد بیشماری افزونه SSL وجود دارد که ما در این مقاله 7 مورد از بهترین ها را معرفی کردیم که می توانید به دلخواه با توجه به وضعیت وب سایت خود یکی را برای فعال سازی گواهی SSL انتخاب کنید. همچنین اگر نیاز به اطلاعات بییشتر دارید یا می خواهید SSL سایت خود را بدون افزونه فعال کنید می توانید مقاله دیگر ما را در مورد آموزش انتقال وردپرس از HTTP به HTTPS ببینید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *