آموزش وردپرس, افزونه رایگان وردپرس

فعال کردن تاریخ انقضا برای مطالب وردپرس

فعال کردن تاریخ انقضا برای مطالب وردپرس

وقتی وب سایت وردپرس شما مدتی است به وجود آمده است، احتمال دارد که یک کتابخانه بزرگ از محتوا داشته باشید. با این حال، هر قطعه نیاز به ماندن به طور نامحدود ندارد. به عنوان مثال، تبلیغات موقت باید به محض گذراندن دوره خود، حذف شوند تا از سردرگمی بازدید کنندگان خودداری کنید. به همین دلیل است که فعال کردن تاریخ انقضا نوشته در وردپرس می تواند یک اقدام هوشمندانه باشد.

با فعال کردن تاریخ انقضاء مطالب ، دیگر مجبور نیستید محتوا را با دست حذف کنید که حتی ممکن است زمان حذف را هم فراموش کنید.  با افزودن تاریخ انقضا به نوشته های خود، شما فقط یک تاریخ تعیین کرده اید، و افزونه کار را برای شما انجام می دهد.

در این مقاله، ما به شما می آموزیم که چگونه تاریخ انقضاء پست را در وردپرس فعال کنید.

فعال کردن تاریخ انقضا نوشته در وردپرس با افزونه Post Expirator

آسانترین راه برای خودکار سازی تاریخ انقضا در وردپرس استفاده از افزونه وردپرس است. در این حالت، ما به دلیل سهولت در استفاده از آن، Post Expirator را انتخاب کرده ایم. به علاوه، این ابزار خاص برای برگه ها و انواع پست های سفارشی نیز کار می کند. پس اولین کاری که باید انجام دهید، نصب و فعال سازی این افزونه است. در صورت نیاز برای اطلاعات بیشتر می توانید، آموزش نصب افزونه وردپرس را ببینید.

تاریخ انقضا نوشته وردپرس

مرحله 1: تنظیمات اعلان Post Exirator را پیکربندی کنید

Post Expirator کار خود را بدون انجام بسیاری از سفارشی سازی ها یا اعمال تغییرات لازم انجام می دهد. با این حال، یک تنظیم خاص وجود دارد که احتمالاً بخواهید پیکربندی کنید، تا کار خود را آسان تر کنید.

برای شروع، از صفحه پیشخوان وردپرس خود به قسمت تنظیمات » Post Expirator بروید و به دنبال بخشی به نام Expiration Email Notification باشید:

تنظیمات افزونه Post Exirator

در این بخش، می توانید اعلان هایی را فعال کنید که هر زمان یکی از نوشته ها یا برگه های شما تمام شود، به شما ایمیلی ارسال می شود. با فعال کردن گزینه دوم، اعلان به تمام مدیران سایت ارسال می شود و همچنین می توانید در قسمت آخر ایمیل یا ایمیل هایی را وارد کنید تا فقط به آنها اعلان ارسال شود. با این کار همان زمان می دانید که محتوای شما از بین رفته است و اگر نظر خود را تغییر داده اید گزینه بازیابی آن را دارید.

پس از انتخاب نحوه دریافت اعلان ها، می توانید به مرحله بعدی بروید.

مرحله 2: فعال کردن تاریخ انقضا برای نوشته های وردپرس

بعد از فعال کردن افزونه، ابزارک جدیدی را در نوار کناری ویرایشگر وردپرس در همه نوشته ها و برگه های خود پیدا خواهید کرد. همانطور که در آنجا می توانید مشاهده کنید، تاریخ های انقضاء پست به صورت پیش فرض فعال نمی شوند، زیرا این امر بر همه محتوای شما تأثیر می گذارد.

اگر می خواهید محتوای خاصی منقضی شود، اولین کاری که باید انجام دهید فعال کردن تیک گزینه Enable Post Expiration است و سپس باید زمان و تاریخ انقضا را انتخاب کنید.

فعال کردن تاریخ انقضا برای نوشته های وردپرس

همچنین در قسمت “How to expire” می توانید نحوه انقضا نوشته یا برگه وردپرس را مشخص کنید. مثلا می توانید مشخص کنید تا بعد از تاریخ انقضا ، نوشته به خصوصی تبدیل شود یا اینکه به دسته خاصی اضافه یا از دسته خاصی حذف شود. همچنین علاوه بر گزینه های دیگر می توانید مشخص کنید تا نوشته ها به سطل زباله منتقل شود. پس با توجه به نیاز خود می توانید از گزینه مناسب استفاده کنید.

با انجام همین مراحل می توانید به تمام نوشته ها یا برگه های موردنظر خود مراجعه کنید و تاریخ انقضا را برای آنها فعال نمایید.

خب به پایان این مقاله رسیدیم، امیدواریم که نحوه فعال کردن تاریخ انقضا برای مطالب وردپرس را به خوبی یاد گرفته باشید. همچنین به شما پیشنهاد می کنیم بعد از حذف نوشته آن را به صفحه ای دیگر تغییر مسیر دهید. برای اینکار می توانید از یک افزونه ریدایرکت وردپرس استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *