افزونه رایگان وردپرس

7 بهترین افزونه ریدایرکت 301 وردپرس (رایگان و محبوب)

افزونه ریدایرکت 301 وردپرس

افزونه ریدایرکت 301 وردپرس به شما کمک می کند تا URL صفحاتی که در سایت خود حذف می کنید را به صفحات جدیدی تغییر مسیر ( انتقال ) دهید. همانطور که می دانید حذف صفحات و مطالب در سایت می تواند امتیاز منفی گوگل برای سئو سایت شما را به همراه داشته باشد، اما با ریدایرکت دائمی می توانید بدون هیچ مشکلی مطالبی را در سایت وردپرسی خود پاک کنید. حتی ممکن است گاهی شما بخواهید نام دامنه سایت خود را تغییر دهید و برای اینکه رتبه بندی سایت شما از بین نرود باید از ریدایرکت 301 دائمی وردپرس استفاده کنید.

افزونه های ریدایرکت 301 وردپرس


در این مقاله ما بهترین افزونه های تغییر مسیر 301 وردپرس را به شما معرفی می کنیم تا با دانلود یکی از آنها آدرس های قدیمی سایت خود که به نوعی مرده محسوب می شوند را به آدرس جدید منتقل کنید.

افزونه ریدایرکت 301 وردپرس

1. افزونه Yoast SEO

افزونه ریدایرکت 301

به احتمال زیاد شما افزونه Yoast SEO را می شناسید، چون یواست سئو یک افزونه ضروری وردپرس است و تمام سایت ها برای سئو اصولی سایت خود از آن استفاده می کنند. پس اگر شما هم از این افزونه برای سئو سایت خود استفاده می کنید، دیگر نیازی به نصب هیچ افزونه دیگری نیست، چون با نصب نسخه پریموم این افزونه، هر بار که شما صفحه ای را از سایت خود پاک کنید پیغامی در بالای صفحه ظاهر می شود و از شما می خواهد که آدرس جدیدی که می خواهید به آن منتقل شود را وارد کنید.

همچنین شما در قسمت تغییر مسیر یواست سئو می توانید به صورت دلخواه هر آدرسی که خواستید را به آدرس جدیدی منتقل کنید.

2. Redirection

افزونه Redirection

افزونه Redirection یکی از محبوب ترین افزونه های ریدایرکت 301 رایگان در وردپرس است که در مخزن وردپرس تعداد نصب بسیار بالایی را به ثبت رسانده است. با استفاده از Redirection می توانید تغییر مسیر 301 را به راحتی مدیریت کنید، خطاهای 404 را پیگیری کنید و به طور کلی این افزونه می تواند به کاهش خطاها و بهبود رتبه سایت شما کمک کند.

همچنین، این افزونه تغییر مسیر ساده وردپرس با برخی قابلیت های خارق العاده دیگر وب سایت شما را تقویت می کند. مثلا اگر می خواهید برخی از تغییر مسیرهای شرطی را تنظیم کنید، می توانید با استفاده از این افزونه این کار را انجام دهید.

3. افزونه Simple 301 Redirects

افزونه Simple 301 Redirects

Simple 301 Redirects یک افزونه تغییر مسیر دائمی وردپرس است که استفاده از آن بسیار ساده است. این افزونه کاملا رایگان است و شما می توانید همه ریدایرکت های ضروری خود را با چند کلیک تنظیم کنید.

4. افزونه 404 تا 301

افزونه 404 to 301

خطاهای 404 (صفحه یافت نشد) خطاهای مرده یک وب سایت در نظر گرفته می شوند. فرض کنید مقدار کمی خطا  404 برای یک وب سایت مضر نباشد، اما اگر سایت شما حاوی لینک های مرده زیادی باشد، هم برای کاربر و هم سئو سایت مضر است. می توان گفت که خطاهای 404 زیاد می تواند تجربه کاربری وب سایت شما را نابود کند. این پیوندهای مرده از جنبه های مختلفی مانند حذف مطالب قدیمی، تصاویر یا هر محتوای وب استفاده نشده دیگر ایجاد شده است.

به همین دلیل ما باید تمام لینک های سایت خود را زیر نظر داشته باشیم و خطاهای 404 را به صفحات مورد نظرمان هدایت کنیم تا با اینکار وب سایت خود را قوی تر کنیم. افزونه 404 تا 301 ، با قرار دادن کد وضعیت 301 ، به طور خودکار تمام آدرسهای 404 را ردیابی و تغییر مسیر می دهد.

 5. افزونه Trash Duplicate and 301 Redirect

افزونه Trash Duplicate and 301 Redirect

در بین بسیاری از افزونه های تغییر مسیر 301 ، Trash Duplicate بسیار منحصربفرد است. این افزونه مخصوص وب سایت هایی با چند نویسنده است، چون در وب سایت های چند نویسنده احتمال انتشار مطالب تکراری بسیار بالا است. شما با Trash Duplicate می توانید هر محتوای تکراری که در سایت شما ارسال شده را تشخیص و حذف کنید.

در غیر این صورت گوگل سایت شما را جریمه می کند چون سایت شما محتوای تکراری خواهد داشت و این یکی از خط قرمز های گوگل است. لازم به ذکر است که این افزونه تمام آدرس های حذف شده را به صفحه اصلی منتقل می کند.

 6. افزونه WP 404 Auto Redirect to Similar Post

افزونه WP 404 Auto Redirect to Similar Post

این افزونه تغییر مسیر وردپرس روی خطاهای 404 کار می کند، و دارای هوشی است که باعث می شود مورد توجه قرار گیرد. افزونه WP 404 Auto Redirect to Similar Post به صورت خودکار صفحات 404 سایت شما را پیدا می کند و به مشابه ترین مطلب آن را تغییر مسیر می دهد. شما با استفاده از این افزونه می توانید در وقت خود صرفه جویی کنید زیرا دیگر لازم نیست لینک های مرده سایت را به صورت دستی به صفحات دیگر ریدایرکت کنید.

فقط شما باید افزونه را تنظیم کنید که چه نوع تغییر مسیر (301 یا 302) را می خواهید. پس از آن افزونه همه کارها را خودکار انجام خواهد داد. نکته مهم دیگر این است که اگر افزونه هیچ نوشته یا صفحه مشابه ای برای هدایت هر لینک مرده پیدا نکند، می تواند تغییر مسیر 301 را به صفحه اصلی برای آن صفحه 404 تنظیم کند.

 7. SEO Redirection Plugin

افزونه SEO Redirection Plugin

افزونه SEO Redirection Plugin  یکی از بهترین افزونه های تغییر مسیر 301 با تمام ویژگی های مهم است. همچنین یکی از محبوب ترین افزونه ها است که تعداد نصب بسیار بالایی را هم به ثبت رسانده است. شما با این پلاگین قادر خواهید بود که تمام ریدایرکت های سایت را مدیریت کنید و سئو سایت خود را افزایش دهید.

از همه مهمتر این افزونه هنگام انتقال سایت به یک سایت دیگر یا تغییر دامنه نقش اصلی را ایفا می کند. از ویژگیهای مهم این افزونه که باید به آن اشاره کنم “Wild Card Redirection” است! یعنی وقتی شما می خواهید دامنه خود را منتقل کنید دیگر نیازی به ریدایرکت تک تک لینک ها ندارید و به راحتی با یک کلیک می توانید با 301 wildcard redirection سایت خود را صورت کلی منتقل کنید.

به پایان این مقاله رسیدیم، امیدواریم که بهترین افزونه ریدایرکت 301 برای سایت وردپرس خود را پیدا کرده باشید. همچنین ممکن است بخواهید برای ارتقا سئو سایت خود مقاله بهبود جستجو وردپرس را ببینید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *