پایگاه دانش

خطای خالی شدن باتری آیفون ، کاربران چگونه آن را تعمیر کنند؟

خطای خالی شدن باتری آیفون

به تازگی اپل، به خطای خالی شدن باتری آیفون پس از تنها چند ساعت استفاده، که توسط اپلیکیشن Apple Music ایجاد شده، اعتراف کرده است.

در گزارشی که به تازگی منتشر شده است، سایت فناوری ZDNet گفته است که بسیاری از کاربران آیفون پس از بروزرسانی دستگاه خود در iOS 13.5.1 به صورت ناگهانی تخلیه باتری را به سرعت تجربه می کنند.

به تازگی، اپل به طور رسمی این خطا را با Forbes تأیید کرده و گفته است که علت این برنامه Apple Music است. بر این اساس، این برنامه از پیش نصب شده منابع باتری زیادی را مصرف می کند و باعث می شود آیفون پس از تنها چند ساعت از شارژ شدن کامل، باتری را تخلیه کند. با این حال، به نظر می رسد که این مشکل بر روی بسیاری از مدل های آیفون (و برخی از مدل های iPad) در بسیاری از نسخه های iOS ، از جمله iOS 13.5.1 iOS 13.6 بتا و iOS 14 بتا تأثیر می گذارد.

خطای خالی شدن باتری آیفون

تلفن های آیفون که باتری را تخلیه می کنند به سرعت نیاز به یک روش سریع و استاندارد دارند.

اگر می خواهید ببینند آیا دستگاه شما تحت تأثیر قرار گرفته است، به این قسمت بروید: Settings » Battery » Show Activity. در اینجا شما Apple Music را با استفاده از باتری غیرمعمول بزرگ مشاهده خواهید کرد.

در بیانیه ای که به Forbes ارسال شده، اپل تأیید کرد که اپلیکیشن Apple Music دارای خطایی بوده و در تلاش است تا راهی برای رفع این مشکل پیدا کند. برای کاربران آسیب دیده، اپل برای بازگشت دستگاه به تنظیمات کارخانه یک راه حل موقت با نام “Factory Reset” ارائه می دهد.

با این حال، طبق گفته برخی کاربران، می توانید با بازنشانی iCloud ، حذف برنامه ها ، این خطا را به طور موقت برطرف کنید. کاربران باید ابتدا این روش های رفع خطا را قبل از بازگردانی دستگاه به تنظیمات کارخانه امتحان کنند.

علاوه بر موارد فوق، اگر می بینید که آیفون دارای پدیده خالی شدن سریع باتری است، چند نکته عیب یابی ساده را که در زیر آمده، امتحان کنید:

خدمات مکان را بررسی کنید

رها کردن بیش از حد بسیاری از برنامه های مجاز به استفاده از خدمات موقعیت مکانی در آیفون به طور مرتب باعث می شود تلفن شما بیهوده باطری را تمام کند. بنابراین برای غیرفعال کردن خدمات موقعیت مکانی کاربر، به Settings » Privacy بروید. سپس خدمات موقعیت مکانی را انتخاب کرده و به حالت “Off” تغییر دهید. از این طریق می توان مانع از بررسی دائم آیفون در موقعیت کاربر و انتقال اطلاعات به برنامه های غیرضروری که مصرف باتری را دارند،  شد.

صندوق های پستی همیشه فعال هستند

مشابه با مشکل خدمات مکان، باکسMail روی آیفون ممکن است دائماً سرور صندوق پستی را بررسی کند تا منتظر یک پیام جدید باشد. با رفتن به تنظیمات، می توانید آیفون خود را مجبور کنید فقط در هنگام ورود به برنامه Mail در دستگاه خود، صندوق ورودی شما را بررسی کند تا ایمیل های جدید را به روز کنید. Mail, Contacts, Calendar را انتخاب کنید و سپس “Find and load new data” را انتخاب کنید، اکنون به پایین بروید و Manual را انتخاب کنید.

برنامه همیشه در حال اجرا است

اگرچه بعضی اوقات نوار چند وظیفه به سرعت جابجایی بین برنامه ها کمک می کند، اما اگر نمی خواهید سریع آیفون شما باتری را خالی کند، می توانید برنامه های بلااستفاده را در نوار چند وظیفه حذف کنید. برای انجام این کار، کاربران می توانید دو بار دکمه صفحه اصلی را فشار داده و هر برنامه را به سمت بالا بکشند تا از برنامه خارج شوند. حتی استفاده از چندین انگشت به صورت همزمان امکان پذیر است و بسیاری از برنامه ها به صورت همزمان بسته می شوند.

صفحه نمایش خیلی روشن است

بدیهی است، یک صفحه نمایش خیلی روشن می تواند باعث شود آیفون به سرعت باتری خود را خالی کند. اگر می خواهید باتری آیفون شما دیرتر تخلیه شود، فقط کافی است تا روشنایی صفحه را پایین بیارید. برای اینکار صفحه را بکشید تا مرکز کنترل آیفون روشن شود و نوار روشنایی را کمی پایین تر تنظیم کنید.

استفاده از باتری های غیر اصیل و با کیفیت پایین

یکی از دلایلی که گوشی های آیفون به سرعت باتری را خالی می کنند، به این دلیل است که کاربران از باتری هایی بی کیفیت و غیر اصل استفاده می کنند.

این را هم باید بدانید که استفاده از باتری با کیفیت پایین بسیار خطرناک است و حتی بیشتر در معرض انفجار قرار دارد و باید از آن پرهیز کرد.

5/5 - (4 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *