افزونه رایگان وردپرس

نحوه نظارت بر فعالیت کاربران در وردپرس با افزونه Simple History

نظارت بر فعالیت کاربران در وردپرس

اگر یک سایت با چند نویسنده دارید، مطمنا با چالش های زیادی مواجه هستید. و یکی از کارهایی که اکثر مدیران برای سایت های چند کاربره می خواهند انجام دهند فعالسازی امکان نظرات بر فعالیت کاربران در سایت خود است. در این مقاله نحوه نظارت بر فعالیت کاربران در وردپرس را به شما آموزش می دهیم.

دلیل نظرات بر فعالیت کاربران در وردپرس

خب معلوم است که شما به کاربران سایت خود اعتماد دارید که به آنها دسترسی داده اید تا کارهایی را در وب سایت شما انجام دهند. با این حال طبق جمله معروف انسان جایز الخطاست، هر انسانی ممکن است مرتکب اشتباه شود، شما اگر بدانید که چه کسی و چه اشتباهی کرده می توانید سریع تر نسبت به رفع خطا اقدام کنید و به کاربر یاد بدهید که دیگر آن اشتباه را تکرار نکنند.

همچنین شما با این کار می توانید کلیه فعالیت های کاربران را تحت نظر داشته باشید و ببینید که کدام نوشته ها و … در انتظار بررسی هستند و علاوه بر آن می توانید بفهمید که کاربران وظیفه خود را انجام می دهند یا خیر.

تنظیمات افزونه وردپرس Simple History

اولین کاری که شما باید انجام دهید نصب و فعالسازی افزونه Simple History است. در صورت نیاز برای اطلاعات بیشتر می توانید آموزش نصب افزونه وردپرس را ببینید.

 بعد از نصب و فعالسازی افزونه، در پیشخوان وردپرس به قسمت تنظیمات » Simple History مراجعه کنید.

نظارت بر فعالیت کاربران در وردپرس

خب شما در تصویر بالا تنظیمات افزونه را مشاهده می کنید که ما در ادامه موارد لازم را توضیح می دهیم:

Show history : در این قسمت می توانید تنظیم کنید که آیا تاریخچه فعالیت کاربران در داشبورد نمایش داده شود یا خیر. هچنین می توانید با فعال کردن گزینه دوم Simple History را به زیر منو پیشخوان اضافه کنید.

Number of items per page on the log page: در این قسمت می توانید تعداد مواردی که می خواهید از فعالیت کاربران در قسمت پیشخوان » Simple History نمایش داده شود را تنظیم کنید.

Number of items per page on the dashboard: در اینجا هم می توانید تعداد آیتم هایی که می خواهید در صفحه پیشخوان (خانه) نمایش داده شود را تنظیم کنید.

Clear log: در این قسمت می توانید تمام اطلاعات ذخیره شده این افزونه را در دیتابیس پاک کنید لازم به ذکر است که به صورت خودکار هر 2 ماه یکبار پاک می شود.

به صورت پیش فرض این افزونه گزارش های ورود به سایت، رمز اشتباه، نوشته، برگه، بارگذاری عکس، ابزارک، تغییر مشخصات کاربر و … را در تاریخچه نمایش می دهد. همچنین با افزونه bbPress که برای ساخت انجمن در وردپرس استفاده می شود کاملا سازگار است و فعالیت ها را نمایش می دهد.

نظارت بر فعالیت کاربران در وردپرس

به پایان این مقاله رسیدیم، امیدواریم که نحوه نظارت بر فعالیت کاربران در وردپرس با افزونه Simple History را یاد گرفته باشید، همچنین ممکن است بخواهید 11 دلیل عدم رشد رتبه سایت وردپرس در گوگل را ببینید.

5/5 - (6 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *