افزونه رایگان وردپرس

نحوه بارگذاری تنبل تصاویر در وردپرس با افزونه BJ Lazy Load

بارگذاری تنبل تصاویر در وردپرس

آیا می خواهید بارگذاری تنبل در وردپرس را فعال کنید؟ بارگذاری تنبل به این صورت خواهد بود که، تمام تصاویر موجود در یک صفحه برای کاربر به صورت یکجا بارگذاری نمی شود بلکه فقط تصاویر موجود در صفحه نمایش بارگذاری می شود و با اسکرول کردن صفحه توسط کاربر تصاویر دیگر هم بارگذاری می شوند. ویژگی بارگذاری تنبل تصاویر را تمام وب سایت های حرفه ای فعال می کنند چون هم باعث افزایش سرعت بارگذاری صفحه و هم باعث کاهش حجم اینترنت مصرفی کاربران می شود.

در این مقاله ما نحوه بارگذاری تنبل تصاویر در وردپرس را به شما آموزش می دهیم تا به راحتی آن را در وب سایت خود فعال کنید.

چرا بارگذاری تنبل تصاویر در وردپرس را فعال کنیم؟

هیچ کسی وب سایت های آهسته را دوست ندارد و تاخیر 1 ثانیه ای می توانید باعث کاهش چند درصدی کاربران شما می شود و مطمنا بقیه هم از وب سایت شما راضی نخواهند بود.

تصاویر بیشترین زمان را برای بارگذاری صفحه می گیرند و اگر شما از تصاویر زیادی در یک مقاله استفاده کنید سرعت آن صفحه بسیار پایین می آید.

برای جلوگیری از آهسته شدن صفحات شما بهترین راه فعال کردن بارگذاری تنبل تصاویر می باشد.

بارگذاری تنبل چگونه برای تصاویر کار می کند؟

همانطور که در بالا هم ذکر شد بارگذاری تنبل باعث می شود تا به جای بارگذاری یکجای تمام تصاویر صفحه، فقط تصاویری که روی صفحه نمایش کاربر هستند بارگذاری شوند و بقیه تصاویر هم فقط در صورت اسکرول صفحه توسط کاربر بارگذاری شود.

خب به این ترتیب، بایید گاهی به نحوه فعال کردن بارگذاری تنبل تصاویر در وردپرس داشته باشیم.

راه اندازی بارگذاری تنبل تصاویر در وردپرس

اولین کاری که باید انجام دهید نصب و فعال سازی افزونه BJ Lazy Load است.برای جزئیات بیشتر می توانید آموزش نصب افزونه وردپرس را ببینید.

پس از فعال کردن افزونه وردپرس BJ Lazy Load شما باید در پیشخوان وردپرس به قسمت تنظیمات » BJ Lazy Load مراجعه کنید.

بارگذاری تنبل تصاویر در وردپرس

شما می توانید بارگذاری تنبل را برای محتوا، متن ابزارک ها، تصاویر بندانگشتی،گراواتار ، تصاویر فعال کنید و یا همچنین یک آدرس سفارشی نگهدارنده تصویر را وارد کنید.

بعد از انجام تنظیمات فراموش نکنید که تنظیمات را ذخیره کنید.

خب حالا می توانید از وب سایت خود دیدن کنید تا نحوه بارگذاری تنبل را مشاهده کنید.

همچنین همانطور که می دانید افزونه Wp Rocket یک افزونه کش وردپرس محبوب می باشد که تقریبا تمام وب سایت های حرفه ای از آن استفاده می کنند اگر شما هم از این افزونه Wp Rocket استفاده می کنید می توانید بارگذاری تنبل را به راحتی فعال کنید و دیگر نیازی به نصب افزونه بالا نخواهید داشت.

خب به پایان این مقاله رسیدیم، امیدواریم که نحوه فعال کردن بارگذاری تنبل در وردپرس را یاد گرفته باشید. همچنین می توانید مقاله 7 استراتژی افزایش سرعت سایت وردپرسی را ببینید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *