آموزش وردپرس, خطاهای وردپرس

نحوه غیرفعال کردن تمام افزونه ها در زمان عدم دسترسی به پیشخوان وردپرس

غیر فعال کردن تمام افزونه ها

اغلب موارد در هنگام عیب یابی، بسیاری از سایتها توصیه می کنند همه افزونه ها را غیرفعال کرده و آنها را یک به یک فعال کنید. بدترین حالت ممکن است این است که به پنل مدیریت دسترسی نداشته باشید، بنابراین حتی نمی توانید افزونه ها را به راحتی غیرفعال کنید. در این مقاله به شما نشان خواهیم داد که غیرفعال کردن تمام افزونه ها را به راحتی انجام دهید، حتی اگر قادر به دسترسی به منطقه wp-admin (مدیریت وردپرس) نباشید.

دو روش برای غیرفعال کردن افزونه وردپرس وجود دارد. یکی از آن این است که شما نیاز به استفاده از FTP دارید، و دیگری نیاز به استفاده از phpMyAdmin دارید.

همه افزونه ها را با استفاده از FTP غیرفعال کنید

در این روش، شما باید از یک سرویس گیرنده FTP یا مدیر فایل میزبان خود استفاده کنید.

ابتدا باید با استفاده از FTP client یا File Manager در cPanel به وب سایت خود متصل شوید. پس از اتصال، شما باید به / wp-content / folder بروید.

غیر فعال کردن تمام افزونه ها

در داخل پوشه wp-content، یک پوشه به نام Plugins خواهید دید. این جایی است که وردپرس تمامی افزونه هایی را که در وب سایت شما نصب شده اند را ذخیره می کند.

بر روی پوشه plugins کلیک راست کرده و Rename را انتخاب کنید. نام پوشه پلاگین را به هر چیزی که دوست دارید تغییر دهید. در مثال ما، ما آن را “plugins.deactivate” می نامیم. هنگامی که این کار را انجام می دهید، تمام افزونه های شما غیرفعال خواهند شد.

غیر فعال کردن تمام افزونه ها

معمولا وقتی که از ناحیه مدیریت شما قفل شده است، این روش استفاده می شود. اگر مشکلی با افزونه های شما بود، باید بتوانید به قسمت مدیریت وردپرس خود وارد شوید.

پس از انجام این کار، به / wp-content / folder خود بروید و نام “plugins.deactivate” را به Plugins تغییر دهید. حالا شما می توانید یک به یک افزونه ها را فعال کنید تا سایت شما دوبارهدچار مشضکل شود و بدانید مشکل از کدام کی بوده است.

همه افزونه ها را با استفاده از phpMyAdmin غیرفعال کنید

روش FTP کاملا به نظر ما ساده تر است، اما شما همچنین می توانید تمام افزونه ها را با استفاده از phpMyAdmin غیرفعال کنید.

ابتدا باید به داشبورد میزبانی وب خود وارد شوید. در این مثال ما داشبورد cPanel را نشان می دهیم. داشبورد حساب میزبانی شما ممکن است متفاوت باشد.

شما باید بر روی نماد phpMyAdmin زیر بخش «Databases» کلیک کنید.

 غیر فعال کردن تمام افزونه ها

اینکار phpMyAdmin را در یک پنجره جدید مرورگر بازخواهد کرد. شما باید پایگاه داده وردپرس خود را انتخاب کنید،بعد از انتخاب شما قادر به مشاهده جداول پایگاه داده وردپرس خود خواهید بود.

غیر فعال کردن تمام افزونه ها

همانطور که می توانید ببینید که تمام جداول در پایگاه داده پیشوند WP_ قبل از نام جدول است. جداول شما ممکن است یک پیشوند متفاوت داشته باشند.

شما باید بر روی جدول wp_options کلیک کنید. در داخل جدول wp_options شما ردیف گزینه های مختلف را مشاهده خواهید کرد. شما باید گزینه ‘active_plugins’ را پیدا کنید و سپس روی لینک «Edite» کنار آن کلیک کنید.

غیر فعال کردن تمام افزونه ها

در صفحه بعد، باید فیلد option_value را به a:0:{} تغییر دهید و سپس بر روی دکمه GO کلیک کنید تا تغییرات شما ذخیره شود.

غیر فعال کردن تمام افزونه ها

خب شما با انجام اینکار هم، با موفقیت تمام افزونه های وردپرس را با استفاده از phpMyAdmin غیرفعال کردید. اگردلیل عدم ورود به پیشخوان وردپرس شما یک افزونه بوده است پس باید الان بتوانید وارد شوید.

امیدواریم که این مقاله به شما کمک کند همه افزونه ها را در وردپرس غیرفعال کنید و مشکل وردپرس خود را پیدا کنید. پس از این شما برای مواجه نشدن با مشکلات دیگر در سایت خود مخی توانید مقاله های ما در مورد امنیت وردپرس را مطالعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *