آموزش وردپرس, افزونه رایگان وردپرس, امنیت وردپرس

نحوه پشتیبان گیری وردپرس با افزونه JetPack (VaultPress سابق)

افزونه jetpack

آیا می خواهید پشتیبان وردپرس را با استفاده از JetPack (VaultPress سابق) ایجاد کنید؟ JetPack  به شما کمک می کند تا پشتیبانگیری خودکار وردپرس را در زمان معین ایجاد کنید و آنها را ذخیره کنید. در صورت خرابکاری در وب سایت خود به راحتی می توانید وب سایت وردپرسی خود را فقط با چند کلیک ساده بازگردانید. در این مقاله ما به شما نشان می دهیم که چگونه به راحتی می توانید با استفاده از JetPack از وردپرس خود بک آپ بگیرید.

افزونه jetpack

چرا برای پشتیبان گیری وردپرس از JetPack (VaultPress) استفاده می شود؟

VaultPress یکی از بهترین افزونه های پشتیبان گیری وردپرس است. این مجوز برای ادغام با JetPack بازنویسی شد و اکنون به نام پشتیبان گیری JetPack نامیده می شود.

JetPack پشتیبان گیری را به عنوان یک سرویس اشتراکی پرداخت می کند. برنامه های قیمت گذاری آنها از 39 دلار در سال برای JetPack Personal آغاز می شود.این طرح همراه با:

  • پشتیبان گیری خودکار روزانه با ذخیره سازی نامحدود
  • آرشیو پشتیبان 30 روزه
  • مهاجرت سایت و بازگرداندن با 1 کلیک
  • پشتیبانی کارشناس توسط ایمیل ارائه شده است
  • و دیگر ویژگی های قدرتمند مانند CDN ، بارگذاری تنبل تصویر  و …

اگر یک وب سایت بزرگ دارید حتما از افزونه JetPack استفاده کنید چون یک راه حل قوی و قابل اعتماد برای بک آپ گیری در وب سایت شماست. دلیل اصلی ان هم پشتیبانی گیری در هر زمانی را که بخواهید به شما تحویل می دهد و این برای وب سایت های بزرگ بسیار مهم است.

به این ترتیب، نگاهی به چگونگی ایجاد پشتیبان گیری وردپرس با استفاده از افزونه JetPack خواهیم کرد.

ایجاد پشتیبان گیری وردپرس با استفاده از JetPack (VaultPress سابق)

اولین کاری که باید انجام دهید این است که افزونه VaultPress را نصب و فعال کنید. برای جزئیات بیشتر، مراحل گام به گام آموزش نصب افزونه وردپرس را ببینید.

پس از نصب و فعالسازی این افزونه وردپرس یک آیتم جدید به نام VaultPress  به پیشخوان وردپرس شما اضافه می شود که باید بر روی آن کلیک کنید تا به تنظیمات این افزونه هدایت شوید. و برای ادامه کار بر روی ‘View plans and pricing’ کلیک کنید.

بک آپ گیری وردپرس

این کار شما را به وب سایت VaultPress که در آن قیمت گذاری برنامه شخصی JetPack را خواهید دید. برای ادامه روی دکمه Get Started کلیک کنید.

افزونه jetpack

در صفحه بعدی، باید آدرس وب سایت خود را وارد کنید و سپس روی دکمه Start Installation کلیک کنید.

افزونه jetpack

سپس از شما خواسته می شود نام کاربری و رمز عبور مدیر وب سایت وردپرس خود را ارائه دهید. این اطلاعات برای نصب استفاده می شود و در هیچ جایی ذخیره نمی شود.

افزونه jetpack

JetPack حالا به صورت خودکار بر روی سایت وردپرس شما نصب می شود و شما به صفحه پرداخت هدایت می شوید. پس از ارائه اطلاعات پرداخت خود، روی دکمه ‘Pay’ کلیک کنید تا ادامه یابد. در صفحه باز شده باید اطلاعات پرداخت خود را وارد و کامل کنید.

پس از پرداخت، راه اندازی ادامه خواهد یافت و به طور خودکار پشتیبان گیری برای وب سایت شما را پیکربندی می کند. پس از پایان، شما می توانید بر روی دکمه بازگشت به سایت خود کلیک کنید.

افزونه jetpack

ایننکار شما را به قسمت مدیریت وب سایت وردپرس خود می برد. از اینجا شما نیاز به بازدید از JetPack » صفحه VaultPress برای مشاهده و مدیریت پشتیبان گیری وردپرس خود دارید.

افزونه jetpack

توجه: بسته به محتویات وب سایت شما، VaultPress ممکن است چند دقیقه طول بکشد تا قبل از نمایش در این صفحه اولین نسخه پشتیبان را تهیه کند.

دادن دسترسی سرور به VaultPress

VaultPress نیاز به دسترسی به سرور شما برای بازگرداندن پشتیبان و پشتیبانگیری دارد . برای انجام این کار، باید از داشبورد VaultPress دیدن کنید.

افزونه jetpack

از اینجا شما باید از صفحه تنظیمات دیدن کنید و مدارک SSH یا SFTP خود را وارد کنید. شما می توانید این اطلاعات را در ایمیل خود زمانی که ثبت نام کردید از ارائه دهنده خدمات میزبانی خود دریافت کنید.

افزونه jetpack

VaultPress همچنین از شما می خواهد که کلید SSH را به سرور خود اضافه کنید. اگر شما در ارائه دهنده میزبانی وب عضو هستید، احتمال دارد که شما برای ایجاد این فایل دسترسی نداشته باشید.

این فایل یک لایه امنیتی اضافی را ایجاد می کند. با این حال، اگر شما نمی توانید این کلید SSH را اضافه کنید، VaultPress همچنان قادر خواهد بود با استفاده از اطلاعات SFTP که به شما ارائه می دهید به سرور خود متصل شوید.

فراموش نکنید که بر روی دکمه ذخیره کلیک کنید تا اعتبار کاربری شما ذخیره شود.

توجه: شما می توانید با استفاده از Jetpack بدون ارائه دسترسی به سرور میزبانی وردپرس خود ادامه دهید. مزیت اضافه کردن دسترسی SFTP شما این است که به VaultPress کمک می کند تا کارآیی بیشتری داشته باشد و اگر شما یک سایت بزرگ داشته باشید، این کار سریعتر به شما کمک می کند.

بازگرداندن پشتیبان وردپرس توسط  JetPack و VaultPress

VaultPress به شما اجازه می دهد تا راحت از سایت خود یک نسخه پشتیبان تهیه کنید. به سادگی به JetPack » صفحه VaultPress بروید و سپس روی دکمه ‘Visit Dashboard’ کلیک کنید.

افزونه jetpack

اینکار شما را به داشبورد VaultPress می برد که در آن شما باید بر روی Backups کلیک کنید.

افزونه jetpack

شما در یک صفحه جدید، جدیدترین نسخه پشتیبان را خواهید دید. شما می توانید بر روی دکمه بازگرداندن در کنار پشتیبان کلیک کنید که می خواهید آن را بازیابی کنید.

افزونه jetpack

VaultPress اکنون نسخه پشتیبان خود را برای بازیابی آماده می کند و شما می توانید پیشرفت روی صفحه را مشاهده کنید.

افزونه jetpack

پس از پایان، پیام موفقیت آمیزی را خواهید دید.

افزونه jetpack

اکنون می توانید به قسمت مدیریت سایت وردپرسی خود بروید تا ببینید آیا همه چیز آن طور که انتظار می رود کار می کند.

امیدوارم که این مقاله به شما کمک کند تا نحوه بک آپ گیری توسط افزونه JetPack + VaultPress را یاد بگیرید.

ما امیدواریم که این مقاله به شما کمک کند یاد بگیرید که چگونه با استفاده از JetPack + VaultPress تهیه پشتیبان وردپرس ایجاد کنید. همچنین ممکن است بخواهید آموزش گام به گام  عیب یابی وردپرس برای مبتدیان را ببینید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *