افزونه رایگان وردپرس

نحوه اجازه به کاربران برای گزارش نظرات نامناسب در وردپرس

اجازه به کاربران برای گزارش نظرات نامناسب در وردپرس

مطمنا در شبکه های اجتماعی مانند فیس بوک دیده اید که امکان ریپورت نظرات توسط کاربران وجود دارد. این کار به ناظران و مدیران کمک می کند تا به راحتی نظرات توهین آمیز و مضر را حذف کنند. اما چطور می توانیم امکان گزارش نظرات نامناسب در وردپرس را فعال کنیم؟

در این مقاله، ما نحوه فعالسازی امکان گزارش دیدگاه های نامناسب در وردپرس توسط کاربران را به شما آموزش می دهیم.

اجازه به کاربران برای گزارش نظرات نامناسب در وردپرس

چرا به کاربران اجازه دهیم که دیدگاه های نامناسب را در وردپرس گزارش دهند؟

به صورت پیش فرض شما می توانید اجازه انتشار دیدگاه های کاربران را تا زمان تایید توسط خود شما ندهید، اما گاهی به دلیل تعداد بالای نظرات و یا برخی دلایل دیگر شما می خواهید نظرات کاربران به صورت خودکار در وردپرس تایید شوند، در این صورت ممکن است کاربرانی برای ضربه به اعتبار برند شما از کلمات و الفاظ بدی استفاده کنند.

اما اگر بخواهید می توانید مانند شبکه های اجتماعی مثل فیس بوک این وظیفه را برعهده کاربران بگذارید تا آنها نظرات نامناسب را گزارش دهند. اینکار به شما کمک می کند تا به راحتی نظرات منفی را پیدا و حذف کنید و همچنین با یک روش جدید برای مشارکت در سایت خود، حس تعامل بیشتر را به کاربران خود بدهید.

خب حالا بیایید نگاهی به نحوه فعالسازی امکان گزارش دیدگاه های نامناسب در وردپرس بیندازیم.

اجازه دادن به کاربران برای گزارش دادن نظرات نامناسب در وردپرس

برای فعال کردن گزارش نظرات نامناسب در وردپرس اول باید افزونه Zeno Report Comments را در سایت خود نصب و فعال کنید. در صورت نیاز برای اطلاعات بیشتر می توانید آموزش نصب افزونه وردپرس را ببینید.

پس از نصب و فعالسازی افزونه وردپرس بالا، در پیشخوان وردپرس خود به قسمت تنظیمات » گفت و گو مراجعه کنید.

حالا در صفحه ای که برای شما باز می شود گزینه جدید Allow comment flagging به صفحه گفت و گو ها اضافه شده است که شما باید این گزینه را فعال نمایید.

نمایش توضیحات دسته بندی در وردپرس

پس از اتمام کار، برای ذخیره تنظیمات خود باید روی دکمه ذخیره تغییرات کلیک کنید.

پس از ذخیره سازی تنظیمات، گزینه های اضافی دیگری در همان قسمت نمایش داده می شود:

در اولین گزینه Flagging threshold را مشاهده می کنید. این اساسا به شما امکان می دهد تا آستانه پرچم گذاری برای بررسی دستی تعدادی گزارش تنظیم کنید. پیشنهاد می کنیم این گزینه را بر روی 1 تنظیم کنید هر چند که به دلخواه می توانید عدد دیگری را هم وارد نمایید.

دومین، گزینه Administrator notifications یا همان اعلان های مدیر است که به شما امکان می دهد وقتی یک نظر به مقدار آستانه ای که در بالا تنظیم کردید رسید ایمیل دریافت کنید.

همچنین گزینه دیگر هم که مربوط به اعلان های مدیر است. جهت ارسال ایمیل برای هر گزارش به مدیر استفاده می شود که می توانید به صورت دلخواه آن را فعال یا غیرفعال کنید.

افزونه Zeno Report Comments

اگر تعداد نظرات ارسالی به سایت شما بسیار بالاست پیشنهاد می کنیم برای راحتی خود گزینه اعلان به مدیر را فعال نکنید و خودتان به صورت روزانه قسمت دیدگاه ها را بررسی کنید.

خب حالا اگر به وبسایت خود مراجعه کنید می بینید که گزینه ای جدید به زیر دیدگاه اضافه شده است. که به کاربران اجازه گزارش نظرات نامناسب را می دهد.

اجازه به کاربران برای گزارش نظرات نامناسب در وردپرس

شما به راحتی در قسمت دیدگاه ها می توانید دیدگاه هایی که گزارش شده اند را مدیریت کنید.

افزونه Zeno Report Comments

امیدواریم این مقاله به شما کمک کند تا نحوه گزارش نظرات نامناسب در وردپرس را یاد گرفته باشید، همچنین ممکن است بخواهید آموزش ویرایش نظرات در وردپرس و یا فعال کردن لایک و دیسلایک نظرات وردپرس را ببینید.

(1) نظرات کاربران

  1. ferne گفت:

    خیلی مطلب ارزشمند بود. با تشکر از شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *