آموزش وردپرس, افزونه رایگان وردپرس

نحوه اجازه به کاربران برای ویرایش نظرات در وردپرس | ویرایش و حذف دیدگاه

ویرایش دیدگاه در وردپرس

تا حالا شده که شما بعد از ارسال یک نظر در سایتی احساس ویرایش و یا حذف دیدگاه را داشته باشید؟

شما بنا به دلایل مختلفی از جمله غلط های املایی، اضافه کردن نکته ای دیگر و مشکلات دیگر ممکن است بخواهید تا نظر خود را ویرایش و یا حذف نمایید.

این مشکلات تقریبا برای همه ما ممکن است پیش بیاید ولی در هیچ کدام از سایت ها اجازه ویرایش نظرات کاربران و یا حذف آنها توسط خود کاربر وجود ندارد ، اما شما می توانید با اجازه دادن به کاربران برای ویرایش نظرات خود ، سایتی کاربرپسند و حرفه ای تر داشته باشید.

لازم به ذکر است که شما می توانید یک محدوده زمانی قرار دهید تا کاربر فقط تا اتمام آن بتواند نظر خود را ویرایش کند که اینگونه می توانید از سو استفاده برخی از افراد سودجو جلوگیری نمایید.

در این مقاله ما نحوه اجازه ویرایش دیدگاه در وردپرس توسط خود کاربران را به شما آموزش می دهیم.

ویرایش دیدگاه در وردپرس

چرا به کاربران اجازه ویرایش و یا حذف نظرات را بدهیم؟

بسیاری از سایت ها اجازه ارسال نظر توسط کاربران را می دهند ولی با این حال اجازه ویرایش و یا حذف آن را نمی دهند که شاید مهم ترین دلیل آن عدم آگاهی نحوه استفاده از ویژگی ویرایش دیدگاه در وردپرس باشد.

در بسیاری از مواقع پیش می آید که کاربران پس از ارسال نظرات خود در سایت شما می خواهند آن را ویرایش کنند.

که رایج ترین دلایل می تواند غلط های املایی و یا حذف و اضافه کردن نکته ای خاص به نظرات خودشان باشد.

و یا ممکن است کاربر به دلایلی یک دیدگاه خارج از موضوع در سایت شما ارسال کند و بخواهد فورا آن را حذف کند.

پس شما باید به کاربران اجازه دهید تا حداقل بین 5 تا 10 دقیقه پس از ارسال نظر خود بتوانند نسبت به حذف و یا ویرایش آن اقدام کنند.

و مهم ترین دلیل برای اضافه کردن محدودیت زمانی همانطور که در بالا هم ذکر شد برای جلوگیری از سو استفاده افراد سودجو می باشد چون ممکن است بخواهند لینک هایی را به نظرات تایید شده اضافه کنند و یا کارهایی دیگر خارج از قوانین سایت شما را انجام دهند.

در ادامه ما نحوه ویرایش دیدگاه توسط کاربر رتا بیان می کنیم.

اجازه دادن به کاربران برای ویرایش دیدگاه در وردپرس

خب شما برای اجازه ویرایش دیدگاه توسط کاربر نیاز به نصب یک افزونه وردپرس دارید. و باید افزونه Simple Comment Editing را دانلود و نصب نمایید. برای جزئیات بیشتر می توانید آموزش نصب افزونه وردپرس را ببینید.

پس از این که افزونه وردپرس ویرایش دیدگاه ذکر شده را نصب و فعال نمایید به صورت خودکار به کاربران اجازه می دهد تا پس از 5 دقیقه از ارسال نظر، نظر خود را ویرایش و یا حذف کنند.( پس از 5 دقیقه دیگر نمی توانند آن را ویرایش کنند)

اگر می خواهید این محدوده زمانی را کاهش و یا افزایش دهید در پیشخوان وردپرس خود به قسمت تنظیمات » Simple Comment Editing مراجعه کنید.

ویرایش دیدگاه در وردپرس

این افزونه وردپرس تنظیمات خاصی ندارد و همانطور که در بالا مشاهده می کنید فقط یک گزینه برای تنظیم محدودیت زمانی ویرایش دیدگاه پس از ارسال نظر وجود دارد که می توانید آن را به دلخواه تغییر دهید..

فراموش نکنید که پس از تنظیم بر روی Save Options کلیک کنید تا تنظیمات شما ذخیره شود.

ویرایش دیدگاه در وردپرس

اگر کاربران پس از ارسال نظر خود بر روی ویرایش کلیک کنند گزینه های بالا را مشاهده می کنند که می توانند دیدگاه خود را در محدوده زمانی که شما مشخص کرده اید ویرایش و یا حذف کنند.

خب به پایان این مقاله رسیدیم امیدواریم نحوه اجازه به کاربر برای ویرایش دیدگاه در وردپرس را یاد گرفته باشید و بتوانید به وسیله آن سایت خود را حرفه ای تر کنید.

(1) نظرات کاربران

  1. faeze گفت:

    متشکرم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *