پایگاه دانش

مسدود کردن دسترسی بازدید کنندگان کشورهای خاص به سایت

مسدود کردن دسترسی بازدید کنندگان کشورهای خاص به سایت

اگر متوجه شده اید که از یک کشور خاص مورد حمله قرار می گیرید و یا به هر دلیلی می خواهید سایت خود را برای یک کشور خاص فیلتر کنید، می توانید از پرونده htaccess استفاده کنید تا به راحتی از دسترسی بازدید کنندگان موردنظر جلوگیری کنید. در این آموزش نحوه استفاده از .htaccess برای مسدود کردن IP بازدید کننده از کشور خاص را ارائه می دهیم.

مسدود کردن دسترسی بازدید کنندگان کشورهای خاص به سایت

مرحله 1 – باز کردن پرونده .htaccess

برای دسترسی به فایل htaccess باید وارد هاست و سپس بخش File Manager » public_html شوید، البته این فایل به صورت پیشفرض مخفی می باشد و باید تیک گزینه نمایش فایل های مخفی را بزنید تا این فایل نمایش داده شود. در صورت نیاز برای اطلاعات بیشتر مقاله پیدا کردن فایل htaccess را ببینید.

پس از پیدا کردن فایل htaccess آن را در حالت ویرایش قرار دهید.

مرحله 2 – ایجاد لیستی از آدرس های IP که می خواهید مسدود کنید

شما می توانید لیستی از آدرس های IP یک کشور خاص که می خواهید دسترسی آنها به سایت را مسدود کنید، در سایت countryipblocks پیدا کنید. ( در صورتی که سایت باز نشد فیلتر شکن خود را روشن کنید)

ایجاد لیست IP کشورها

1. کشوری را که می خواهید مسدود کنید یا اجازه دهید انتخاب کنید.

2. شما می توانید لیستی را انتخاب کنید که آماده کپی و چسباندن مستقیم به فایل .htaccess باشد. اگر می خواهید به یک کشور خاص اجازه دسترسی ندهید htaccess Deny را انتخاب کنید و غیر این صورت اگر خواستید به یک کشور خاص اجازه دسترسی دهید گزینه htaccess Allow را انتخاب کنید.

3. بر روی Create ACL کنید.

مرحله 3 – کپی کردن لیست ایجاد شده در پرونده .htaccess

لیست IP کشورها

1. می توانید با فشردن کلیدهای CTRL+A تمام دستورات را انتخاب کنید.

2. با CTRL+C تمام دستورات را کپی کنید.

3. حالا کد را در فایل .htaccess با فشردن کلیدهای CTRL+V جایگذاری کنید.

مهم! اگر دیگر قادر به دسترسی به وب سایت خود نیستید ، بررسی کنید که آیا IP شما در لیست بلاک نیست. می توانید آدرس IP خود را در whatismyipaddress.com پیدا کنید.

نتیجه

 خب در این آموزش شما نحوه مسدود کردن IP بازدید کنندگان کشورهای خاص برای عدم دسترسی آنها را یاد گرفتید که به راحتی می توانید این کار را با فایل htaccess در سایت خود انجام دهید. همچنین شما می توانید بر روی htaccess کارهای بیشتری را انجام دهید، برای اطلاعات بیشتر می توانید مقاله ما را در مورد فایل htaccess ببینید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *