آموزش وردپرس, افزونه رایگان وردپرس, امنیت وردپرس

عیب یابی وردپرس و حل مشکلات آن با افزونه Health Check

افزونه Health Check

بعد از طراحی سایت مهم ترین مسئله که باید توجه ویژه ای به آن داشته باشید خطاهای سایت است که باید مدام آنها را زیر نظر داشت و آنها را حل کرد. خب شما شاید وقتی خطایی در ساییتان رخ می دهد از آن هیچ اطلاعی نداشته باشید و یا برای حل آنها سایت خود را به دست افراد دیگری بسپارید اما نگران نباشید شما به راحتی با افزونه Health Check می توانید به عیب یابی سایت های وردپرسی بپردازید و مشکلات سایت خود را حل کنید.

افزونه Health Check تعداد نصب بسیار بالایی تا الان داشته است که این نشان از محبوبیت و قدرتمند بودن این افزونه وردپرس دارد.

افزونه Health Check

نحوه عیب یابی وردپرس و کار با افزونه Health Check

خب اولین کاری که باید بکنید این است که این افزونه وردپرس Health Check را در سایت خود نصب و فعال کنید. (آموزش نصب افزونه وردپرس)

به محض فعال سازی افزونه Health Check یک پنجره پاپ آپ مانند تصویر زیر برای شما به نمایش در می آید:

افزونه Health Check

از آنجا که عملکرد توابع عیب‌یابی، ممکن است در موارد نادر درگیری‌های غیرمنتظره با سایر پلاگین‌ها یا قالب‌ها ایجاد کند، منجر به ایجاد مشکلاتی خواهد شد. (پس حتما برای اطمینان بیشتر حتما از سایت خود بک آپ تهیه کنید)

خب بعد از نصب این افزونه گزینه ای با نام Health Check به پیشخوان شما اضافه شده است که برای عیب یابی وردپرس بر روی اون گزینه کلیک کنید تا صفحه ای جدید مانند تصویر زیر برای شما نمایان شود که شامل 5 تب مختلف می باشد و به معرفی هر بخش می پردازیم:

افزونه Health Check

Health Check

خب در این تب گزارشاتی از امکانات سایت به نمایش در می آید که هر کدام از شرایط خوبی برخوردار باشند با تیک سبز مشخص می شود.

Debug Information

افزونه Health Check

این تب یکی از بخش های فوق العاده کارامد و مفید است و مربوط به هر آنچه که در وب سایت شما قابلیت اجرایی شدن را دارد می شود،که برای همه افزونه ها و قالب های نصب و فعال سازی شده ایجاد می شود و اطلاعاتی نظیر; اندازه واقعی هر فایل، قالب وردپرس غیر فعال شده، افزونه وردپرس غر فعال شده، اطلاعات سرور و … را در اختیار شما می گذارد. این بخش با اطلاعاتی که در اختیار شما خواهد گذاشت کمک شایانی به عیب یابی وب سایت خواهد کرد.

troubleshooting

افزونه Health Check

در بخش troubleshooting شما می توانید با کلیک بر روی دکمه آبی رنگ “Enable Troubleshooting Mode” تمامی مشکلات موجود در وب سایت خود را بیابید. طوری که با کلیک بر روی دکمه سایت شما اسکن خواهد شد و مشکلات سایت را به شما گزارش می دهد. برای دسترسی همیشگی و آسان شما به این بخش دکمه ای در بالای وردپرس شما ایجاد می شود که شما به راحتی بدون مراجعه به بخش تنظیمات افزونه می توانید سایت خود را اسکن کنید.

PHP information

افزونه Health Check

در تب PHP information اطلاعات مختلفی را از تمام بخش هایی که شامل تنظیمات php در سرور هستند دریافت خواهید کرد که احتمال خطا در این بخش به مراتب بیشتر از بخش های دیگر است و افراد به اشتباه توجه کمتری به این بخش از افزونه دارند.

جمع بندی

خب همانطور که دیدید این افزونه وردپرس تنظیمات زیاد سختی نداره و به راحتی اگر مبتدی هم باشید می توانید از آن استفاده کنید. پس اگر میخواهید به صورت رایگان قدمی در رفع خطاهای سایت وردپرسی خود بردارید افزونه Health Check را استفاده کنید.

همچنین قابلیتی به نسخه جدید وردپرس با عنوان سلامت سایت اضافه شده است. شما می توانید برای ایمن سازی و بهبود عملکرد سایت خود آموزش افزایش امتیاز سلامت سایت را ببینید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *