افزونه رایگان وردپرس

4 بهترین افزونه گوگل آنالیتیکس برای وردپرس ( رایگان و محبوب )

افزونه گوگل آنالیتیکس برای وردپرس

ردیابی نحوه عملکرد یک سایت ، یک کار مهم برای تمام مدیران می باشد. خوشبختانه گوگل آنالیتیکس ( Google Analytics ) بهترین ابزار برای این کار است. اگر از وردپرس استفاده می کنید به راحتی از طریق یک افزونه می توانید گوگل آنالیتیکس را به سایت وردپرس خود متصل کنید. در این مقاله ما 4 بهترین افزونه گوگل آنالیتیکس وردپرس برای اتصال گوگل آنالیتیکس به وردپرس و همچنین نمایش آمار گوگل آنالیتیکس در وردپرس معرفی می کنیم.

گوگل آنالیتیکس چیست؟

گوگل آنالیتیکس چیست؟

Google Analytics یک ابزار تحلیلی رایگان است که توسط گوگل ارائه شده و کاربران می توانند از آنها برای درک نحوه بازدید و تعامل بازدید کنندگان با وب سایت خود استفاده کنند.

با چنین اطلاعات مفید، می توانید نحوه عملکرد سایت خود را مشاهده کنید که هدف این است برای بهبود صفحه وب خود بر اساس بینش های جمع آوری شده، تصمیماتی مبتنی بر داده ها بگیرید.

بهترین افزونه های گوگل آنالیتیکس برای وردپرس

روش های بسیاری برای ادغام گوگل آنالیتیکس در وردپرس وجود دارد، به عنوان مثال با استفاده از Google Tag Manager یا اضافه کردن کد به صورت دستی و … پیشنهاد می کنیم اول برای اطلاعات بیشتر آموزش نصب گوگل آنالیتیکس در وردپرس را ببینید. سپس از یکی از افزونه های زیر برای نمایش آمار گوگل آنالیتیکس در وردپرس استفاده کنید.

 1. Google Analytics Dashboard for WP

افزونه Google Analytics Dashboard for WP

این افزونه وردپرس رایگان گوگل آنالیتیکس یک داشبورد تحلیلی را ارائه می دهد که به شما امکان می دهد سایت خود را با استفاده از آخرین کد رهگیری Google Analytics ردیابی کنید و به شما امکان می دهد آمار کلیدی گوگل آنالیتیکس را در پیشخوان وردپرس ، صفحه نوشته ها و برگه و …. مشاهده کنید.

علاوه بر ارائه مجموعه ای از آمارهای کلی گوگل آنالیتیکس، گزارش های عمیق و تجزیه و تحلیل های مختلف همه جا از جمله نوشته ها و برگه ها را در اختیار شما قرار می دهد.

 2. Enhanced Ecommerce Google Analytics

افزونه Enhanced Ecommerce Google Analytics

اگر یکی از کاربران وفادار فروشگاه ساز ووکامرس هستید، افزونه Google Analytics WordPress برای شما مناسب است. با این افزونه می توانید، رفتار کاربر را در فروشگاه خود ردیابی کنید و تصمیمات آگاهانه ای را برای هدایت نتایج تجاری / بازاریابی بگیرید.

برخی از ویژگی های مهم این افزونه گوگل آنالیتیکس ووکامرس:

 • نصب و راه اندازی سریع
 • گزارش رفتار خرید
 • گزارش رفتار پرداخت
 • گزارش عملکرد محصول
 • گزارش عملکرد فروش
 • از قابلیت پرداخت مهمان پشتیبانی می کند
 • ناشناس سازی IP

3. GA Google Analytics

افزونه GA Google Analytics

این افزونه وردپرس ، گوگل آنالیتیکس را برای کل سایت وردپرس شما فعال می کند که سبک وزن و سریع با ویژگی های بسیار خوب است. برای کسانی طراحی شده است که نمی خواهند با تنظیمات زیاد روی داشبورد خود دچار حواس پرتی شوند.

برخی از ویژگی های مهم این افزونه گوگل آنالیتیکس وردپرس:

 • عملکرد سریع چشمگیر
 • یک کار را انجام می دهد و آن را به خوبی انجام می دهد
 • شامل کد رهگیری در هدر یا پاورقی
 •  شامل کد رهگیری در تمام صفحات
 • شامل گزینه ای برای اضافه کردن نشانه گذاری سفارشی

4. WP Google Analytics Events

افزونه WP Google Analytics Events

WP Google Analytics Event یک افزونه رایگان و سبک است که برای پیگیری فعالیت های خاص در سایت گزینه های نامحدودی به شما می دهد. ک البته این افزونه به کاربران مبتدی پیشنهاد نمی شود.

این افزونه اطلاعات بسیار جالبی را در اختیار شما قرار می دهد مثلا یکی از این ویژگی ها نمایش درصد بازدیدکنندگانی که به انتهای مقاله شما رسیده اند است.

به پایان این مقاله رسیدیم، امیدواریم که بهترین افزونه گوگل آنالیتیکس برای وردپرس را پیدا کرده باشید، همچنین ممکن است بخواهید آموزش کنسول جستجوی گوگل را هم ببینید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *