خطاهای وردپرس

رفع مشکل محدودیت آیتم های منو در وردپرس

برخی از کاربران موضوع محدودیت تعداد آیتم های منو در وردپرس را گزارش داده اند: آنها می گویند که وردپرس اجازه نمی دهد تعداد آیتم های فهرست بیشتر از تعداد مشخصی باشد، و حتی گاهی اوقات بدون دریافت هیچ خطایی باعث حذف خودکار بعضی از آیتم های منو می شود. اغلب اوقات، کاربران فکر می کنند این موضوع به قالب وردپرس یا خود وردپرس مربوط می شود، در حالی که اصلا اینگونه نیست!

محدودیت آیتم های منو در وردپرس

دلیل محدودیت در تعداد آیتم های منو

این مشکل نه توسط قالب وردپرس و نه به طور کامل توسط وردپرس ایجاد نمی شود. حد تعداد آیتم های منو برای همه ثابت نیست و در محیط های مختلف متفاوت است. این وب سرور است که تعداد موارد فهرست را محدود می کند. محدودیتهای Suhosin در متغیرهای POST max تعداد آیتم های منو را که می توان ذخیره کرد محدود می کند.

Suhosin چیست؟

Suhosin یک سیستم حفاظت پیشرفته برای نصب های PHP است. این برنامه برای محافظت از سرورها و کاربران در برابر نقص های شناخته شده و ناشناخته در برنامه های PHP و هسته PHP طراحی شده است. Suhosin در دو بخش مستقل ارائه می شود که می توانند به طور جداگانه یا در ترکیب استفاده شوند. بخش اول یک تکه کوچک در برابر هسته PHP است که چند محافظت سطح پایین در برابر سرریز بافر یا آسیب پذیری های رشته فرمت را پیاده سازی می کند و بخش دوم یک پسوند قدرتمند PHP است که بسیاری از محافظت های دیگر را اجرا می کند.

دو روش برای اصلاح متغیرهای Suhosin وجود دارد تا بتوانید تعداد بیشتری از موارد را با استفاده از اسکریپتهای PHP ذخیره کنید. در بیشتر موارد، یکی از این اصلاحات باید محدودیت آیتم های منو را حذف کند.

رفع محدودیت آیتم های منو با .htaccess

وارد هاست خود شوید و در روت اصلی سایت خود فایل .htaccess را ویرایش کنید. این فایل مخفی است و در صورتی که نمی توانید آن را پیدا کنید راهنمای ما را در مورد ویرایش فایل .htaccess ببینید.

بعد از باز کردن فایل .htaccess کد زیر را به انتهای آن اضافه کنید:

php_value max_input_vars 5000

این باید به طور خودکار محدودیت آیتم های منو را حذف کند. اگر مشکل هنوز وجود دارد، سعی کنید 5000 را به عدد بالاتری تغییر دهید یا راه حل دوم را امتحان کنید.

رفع محدودیت آیتم های منو با PHP.ini

فایل PHP.ini را ویرایش کنید. اگر سرور شما سرور اختصاصی یا VPS است، می توانید به راحتی به فایل دسترسی پیدا کنید. اما اگر در هاست مشترک هستید، با ارائه دهنده میزبانی وب خود مشورت کنید.

کد زیر را به آن اضافه کنید:

 suhosin.post.max_vars = 5000
 suhosin.request.max_vars = 5000

یا این کد:

max_input_vars = 5000

در صورت لزوم سرور را مجدداً راه اندازی کنید. اگر مشکل همچنان ادامه دارد، با تیم فنی میزبان وب خود تماس بگیرید.

امیدواریم که این مقاله به شما در حل مشکل محدودیت تعداد آیتم های منو در وردپرس کمک کرده باشد. همچنین ممکن است بخواهید مقالات دسته خطاهای وردپرس را ببینید تا همیشه در صورت رخ دادن، برای رفع آنها آمادگی داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *