ووکامرس

نحوه پیدا کردن شناسه محصول ووکامرس

نحوه پیدا کردن شناسه محصول ووکامرس

اهمیت شناسه (ID) محصول ووکامرس آشکار شده است. این بخشی جدایی ناپذیر از فروشگاه ووکامرس شما بوده است و هر صاحب فروشگاه برای مدیریت بهتر فروشگاه آنلاین خود و سفارشی سازی های مختلف به آن نیاز دارد. در ادامه پس از توضیحی کوتاه نحوه پیدا کردن شناسه محصول ووکامرس را آموزش می دهیم.

چرا باید شناسه محصول ووکامرس دریافت کنید؟

به عنوان یک شماره منحصر به فرد و ضروری که به هر محصول در فروشگاه ووکامرس شما اختصاص داده شده است، شناسه های محصول در شناسایی محصولات فروشگاه شما در سناریوهای بی شمار مفید هستند. مواردی وجود دارد که باید شناسه محصول خود را دریافت کنید:

 •  تغییر مسیر پس از بررسی محصول
 • استفاده در شورت کدها
 • ایجاد فیلترهای پیشرفته برای محصولات

چگونه می توان شناسه محصول را در ووکامرس دریافت کرد؟

برای به دست آوردن ID محصول موردنظر فروشگاه ووکامرس خود، چندین روش وجود دارد که ما 2 مورد از آسانترین آنها را توضیح می دهیم که به دلخواه می توانید از یکی از آنها استفاده کنید.

1. دریافت شناسه در صفحه ویرایش محصول

به راحتی از قسمت محصولات، محصول موردنظر خود را در حالت ویرایش قرار دهید. سپس در نوار آدرس مرورگر می توانید شناسه محصول را مشاهده کنید:

پیدا کردن شناسه محصول ووکامرس

همانطور که در تصویر بالا مشاهده می کنید، شناسه محصول 1416 می باشد. از این طریق می توانید شناسه تمام محصولات موردنظر خود را پیدا کنید.

2. دریافت شناسه محصول در پیشخوان وردپرس

این روش هم مانند روش بالا بسیار ساده است و برای یافتن id محصول موردنظر خود فقط کافی است تا در پیشخوان وردپرس به قسمت محصولات بروید و ماوس را بر روی محصول موردنظر ببرید تا شناسه آن نمایش داده شود:

پیدا کردن شناسه محصول ووکامرس

در تصویر بالا شناسه محصول موردنظر ما 2215 است.

به پایان این مقاله رسیدیم، امیدواریم که نحوه پیدا کردن شناسه محصولات ووکامرس را یاد گرفته باشید. همچنین ممکن است بخواهید مقاله دیگر ما را در مورد پیدا کردن شناسه نوشته و برگه در وردپرس ببینید.

(2) نظرات کاربران

 1. امیر رحیمی جعفری گفت:

  سلام خیلی خوب و عالی
  فقط میخواستم ببینم راهی هست که این id محصولات تستی های قبلش پاک بشه و از 1 شروع بشه ؟

  1. سلام وقت بخیر
   به صورت کلی معمولا در ووکامرس به محصولات آیدی های منظم و پشت سر هم داده نمیشه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *