آموزش وردپرس

نحوه خروجی گرفتن از سایت وردپرس (3 روش آسان)

خروجی گرفتن از سایت وردپرس

دلایل مختلفی وجود دارد که ممکن است شما نیاز به خروجی گرفتن از یک سایت وردپرس داشته باشید. به عنوان مثال، ممکن است بخواهید به یک میزبان جدید بروید، یک نسخه پشتیبان تهیه کنید یا پست های وبلاگ خود را در رایانه خود ذخیره کنید. با این حال، صادرات سایت وردپرس ممکن است سخت به نظر برسد، خصوصاً اگر مبتدی باشید.

خوشبختانه، خروجی گرفتن از سایت وردپرس شما می تواند نسبتاً ساده باشد. بسته به سطح تجربه شما، روش های مختلفی وجود دارد که می توانید آنها را دنبال کنید. برای اکثر افراد، ساده ترین راه استفاده از یک افزونه انتقال مانند Duplicator است که به شما امکان می دهد کل سایت خود، از جمله پایگاه داده را بارگیری کنید. اگر اهل فن هستید، می توانید سایت خود را از طریق پروتکل انتقال فایل (FTP) و phpMyAdmin به صورت دستی صادر کنید. در غیر این صورت، اگر می خواهید از مطالب خود پشتیبان تهیه کنید، می توانید از عملکرد برون بری بومی وردپرس استفاده کنید.

در این مقاله، ما سه روش برای صادرات سایت وردپرس را برای شما توضیح خواهیم داد.

ما همچنین در مورد مواردی که هنگام مهاجرت به میزبان جدید باید در خاطر داشته باشید بحث خواهیم کرد. بیاید بریم!

نحوه صادرات سایت وردپرس (3 روش برتر)

قبل از اینکه بخواهید از سایت وردپرس خود خروجی بگیرید، لازم است اقدامات احتیاطی بیشتری انجام دهید تا اطمینان حاصل کنید که همه چیز درست خواهد بود.

اگر هدف شما مهاجرت سایت خود به یک میزبان جدید است، احتمالاً ابتدا باید حساب میزبانی جدید خود را راه اندازی کنید و بررسی کنید که آیا ارائه دهنده شما کمکی برای مهاجرت ارائه می دهد یا خیر. اکثر میزبانان وب سایت شما را به صورت رایگان منتقل می کنند، بنابراین لازم است قبل از اینکه خودتان این کار را انجام دهید، به این گزینه ها بپردازید.

در آخر، زمان مناسبی را برای صادرات سایت خود انتخاب کنید که عملکرد آن را به خطر نیندازد. به عنوان مثال، اگر بیشترین میزان بازدید خود را در طول روز تجربه می کنید، بهتر است فعالیت های صادراتی سایت خود را عصر یا حتی شب انجام دهید.

روش 1: استفاده از ویژگی برون بری بومی وردپرس

اولین روشی که ما به آن خواهیم پرداخت چگونگی استفاده از قابلیت برون بری بومی وردپرس است که می توانید در حالی که سایت شما آنلاین است، استفاده کنید. توجه داشته باشید که این راه حل فقط به شما امکان می دهد اطلاعات ذخیره شده در پایگاه داده سایت خود را که شامل پست های وبلاگ، نظرات، صفحات، منوهای ناوبری و طبقه بندی ها است، صادر کنید.

متأسفانه، با این روش نمی توانید افزونه وردپرس و قالب وردپرس خود را صادر کنید. بنابراین، اگر می خواهید صفر تا صد اطلاعات سایت خود را منتقل کنید، لازم است مراحل دیگری را دنبال کنید (از روش Duplicator استفاده کنید).

از طرف دیگر، اگر فقط محتوای خود را به یک سایت تازه طراحی شده منتقل می کنید یا از پست های خود پشتیبان تهیه می کنید، این روش به تنهایی ممکن است کافی باشد.

برای شروع خروجی گرفتن از اطلاعات سایت وردپرس خود، به پیشخوان وردپرس وارد شوید و سپس به قسمت ابزارها » برون بری بروید.

سپس، هر محتوایی را انتخاب کنید، که به غیر از قالب و افزونه های موجود، همه فایل های شما را صادر می کند. در صورت تمایل، می توانید صادرات انواع محتوای خاص مانند نوشته ها، برگه ها، محصولات و سایر گزینه ها را انتخاب کنید: (تعداد گزینه های موجود نوع محتوا ممکن است با توجه به افزونه هایی که استفاده می کنید متفاوت باشد)

خروجی گرفتن از سایت وردپرس

اکنون، بر روی دکمه بارگیری پرونده برون بری در پایین صفحه کلیک کنید. این یک کپی از سایت شما ایجاد می کند که بسته به میزان صادرات محتوای شما، ممکن است مدتی طول بکشد.

پس از آماده شدن فایل، می توانید آن را به عنوان یک فایل .xml در رایانه خود بارگیری و ذخیره کنید. اگر فقط می خواستید از محتوای سایت خود نسخه پشتیبان تهیه کنید، نیازی به اقدام بعدی نیست.

همچنین اگر خواستید محتوایی که از آنها خروجی گرفتید را در سایت دیگری وارد کنید می توانید از همان ویژگی درون ریزی بومی وردپرس استفاده کنید. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر مقاله ما را در مورد برون بری و درون ریزی در وردپرس ببینید.

اگر شما نیاز به جابجایی کل سایت خود، از جمله قالب و افزونه های آن دارید، روش های بحث شده در زیر ممکن است مناسب تر باشند. بیایید اکنون آنها را بررسی کنیم.

روش 2: خروجی گرفتن از سایت وردپرس با افزونه Duplicator

Duplicator یک افزونه عالی است که می تواند به شما کمک کند تا از کل سایت خود خروجی بگیرید.

اولین کاری که باید انجام دهید، نصب و فعال سازی افزونه Duplicator است. اگر نمی دانید چگونه اینکار را انجام دهید، آموزش نصب افزونه وردپرس را ببینید.

بعد از نصب و فعال سازی افزونه داپلیکیتور در پیشخوان وردپرس خود بر روی Duplicator و پس از آن بر روی Create New کلیک کنید.

خروجی گرفتن از سایت وردپرس با افزونه Duplicator

بعد از انجام مرحله بالا صفحه جدیدی برای شما باز می شود که باید بر روی Next کلیک کنید.

خروجی گرفتن از سایت وردپرس با افزونه Duplicator

خب در مرحله بعد اول تیک گزینه Yes. Continue with the build process! را فعال کنید و سپس بر روی build کلیک کنید.

خروجی گرفتن از سایت وردپرس با افزونه Duplicator

خب اکنون مرحل به پایان می رسد و شما با کلیک بر روی One-Click Download می توانید بسته آسان نصبی سایت خود را دانلود کنید.

خروجی گرفتن از سایت وردپرس با افزونه Duplicator

بعد از اینکه بسته آسان نصبی سایت خود را تهیه کردید حالا باید با توجه به کنترل پنل هاست خود به یکی از آموزش های زیر مراجعه کنید تا بسته آسان نصبی را در هاست جدید راه اندازی کنید.

روش 3: صادر کردن سایت با FTP و phpMyAdmin به صورت دستی

سرانجام، آخرین گزینه ای که ما پوشش خواهیم داد خروجی گرفتن از سایت وردپرس شما با استفاده از FTP و phpMyAdmin است. اما توجه داشته باشید که این گزینه ممکن است برای مبتدیان مناسب نباشد و خود ما هم خروجی گرفتن با افزونه داپلیکیتور را پیشنهاد می کنیم.

براخی خروجی گرفتن از سایت وردپرس با این روش، ابتدا با استفاده از FTP به سرور سایت موجود خود متصل شوید. برای انجام این کار، به یک سرویس گیرنده FTP مانند FileZilla و همچنین اعتبارنامه FTP خود نیاز دارید. اینها شامل یک میزبان، نام کاربری، گذرواژه و درگاه هستند و توسط میزبان وب شما ارائه می شوند.

هنگامی که تمام جزئیات خود را در دست دارید، اطلاعات خود را وارد کنید و بر روی Quickconnect کلیک کنید.

صادر کردن سایت با FTP و phpMyAdmin

پس از اتصال موفقیت آمیز، چندین پوشه را مشاهده خواهید کرد. پوشه اصلی سایت خود را که معمولاً با برچسب public_html (یا نام دامنه سایت شما) قرار دارد، پیدا کنید. این جایی است که تمام فایل های سایت شما ذخیره می شود.

در اینجا می توانید هر محتوایی را از سرور خود به کامپیوتر خود بکشید و رها کنید:

صادر کردن سایت با FTP و phpMyAdmin

به عنوان مثال، با صادر کردن wp-content تمام افزونه ها، قالب و پرونده های رسانه ای شما بارگیری می شود. اگر می خواهید از کل سایت خود خروجی بگیرید، کافیست همه موارد موجود در فهرست public_html را انتخاب کرده و به رایانه محلی خود بکشید.

با این کار همه فایل های سایت شما صادر می شود. با این حال، برای صادر کردن پایگاه داده خود، باید از phpMyAdmin استفاده کنید و باید از طریق حساب میزبانی (کنترل پنل هاست) خود به آن دسترسی داشته باشید.

برون بری پایگاه داده سایت

در phpMyAdmin، تب Export را پیدا کرده و سپس بر روی Go کلیک کنید:

برون بری پایگاه داده سایت

با این کار بارگیری پایگاه داده شما آغاز می شود، که می توانید آن را در یک نصب جدید وردپرس بارگذاری کنید یا به عنوان پشتیبان نگه دارید.

به پایان این مقاله رسیدیم، امیدواریم که این مقاله در خروجی گرفتن از سایت وردپرس به شما کمک کرده باشد. همچنین ممکن است بخواهید مقاله دیگر ما را در مورد تغییر آدرس سایت در وردپرس ببینید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *