پایگاه دانش

نحوه طراحی لوگو برای سایت خود در 4 مرحله ساده

طراحی لوگو برای سایت

هر نوع سایتی که داشته باشید، داشتن یک لوگو منحصربفرد و جذاب برای آن ضروری است. ما در این مقاله پس از توضیحات کوتاه در مورد اهمیت لوگو، نحوه طراحی لوگو را در 4 گام ساده آموزش می دهیم.

اهمیت لوگو وب سایت

بیش از آنچه فکر می کنید تصویر نام تجاری شما اهمیت دارد! این نکته ای است که بسیاری از کارآفرینان جوان و تازه کار هنگام شروع کار آن را نمی دانند. دلیلش این است که بدون یک نام تجاری، شما فقط یک تجارت هستید. با این حال، هنگامی که یک تصویر برند مثبت را ایجاد می کنید، در این صورت روی مشتری خود تأثیر می گذارید و مردم می توانند به راحتی در میان صدها شغل مختلف به راحتی شما را بشناسند.

لوگو وب سایت شما در واقع لوگو برند شماست و به عنوان سمبل همه چیزهایی که در نظر دارید کار می کند. بنابراین، اگر می خواهید هویتی برای تجارت خود ایجاد کنید که در ذهن مردم باقی بماند، کاملا به آن نیاز دارید.

اکنون که می دانید چرا لوگو یک وب سایت مهم است، اجازه دهید مستقیماً وارد روند طراحی لوگو برای سایت شویم:

1. یادگیری اصول

یادگیری اصول طراحی لوگو سایت

از آنجا که شما در طراحی لوگوها تازه کار هستید، مهم است که اصول را به درستی بدست آورید. موارد زیر برخی از ویژگی های لوگو های خوب است که شما باید درک کنید:

  • سادگی: یک لوگو خوب ساده است به گونه ای که به راحتی قابل تشخیص و تغییر اندازه است.
  • ماندگار: لوگو نباید به شکلی الهام گرفته از طرح هایی باشد که در حال حاضر روند خاصی دارند و بعد از مدتی بی معنی شود، بلکه باید تا سالها و حتی چندین دهه مرتبط و جذاب بماند.
  • مناسب: طراحی لوگو باید مطابق با نام تجاری و خدمات شما باشد.
  • جذابیت: لوگو باید هدف خود را ارائه دهد اما در عین حال برای چشم ها جذاب باشد.

2. پایه و اساس

نمی توانید شروع به طراحی یک لوگو کنید مگر اینکه ایده ای روشن در مورد کارها و احساساتی که می خواهید با آن طرح ریزی کنید، داشته باشید. بنابراین، سوالاتی از خود بپرسید، مانند:

  • شغل شما درمورد چیست؟ چگونه می تواند خود را از سایر مشاغل در همان فضا جدا کند؟
  • چه نوع محصولات و یا خدماتی را ارائه می دهید؟
  • قیمت محصولات شما چقدر است؟ آیا آنها سطح بالایی دارند یا پایین؟
  • میانگین سن مخاطبان هدف شما چیست؟ آیا این افراد عمدتا نوجوان، افرادی در دهه 30 یا افراد مسن هستند

3. الهام گرفتن

الهام گرفتن برای طراحی لوگو سایتوقتی صحبت از فعالیت های خلاقانه از جمله طراحی لوگو می شود، الهام گیری، می تواند شگفتی هایی برای محصول شما ایجاد کند. از این گذشته، بدون بررسی لوگوهای مختلف، چگونه دیگر می خواهید بدانید که لوگوهای حرفه ای چگونه هستند؟

با نگاه کردن به برخی از لوگو های برندهای درخشان برای الهام گرفتن، شما هنگام طراحی لوگو برای سایت خود احساس اطمینان بیشتری خواهید داشت.

4. انتخاب ابزار مناسب

اکنون وقت آن است که به سراغ یک نرم افزار گرافیکی برای طراحی لوگو خود بروید. معمولاً نرم افزارهایی مانند Adobe Illustrator در این مورد کاربرد بیشتری دارند، اما شما می‌توانید نرم افزارهای دیگر حتی مانند فتوشاپ را هم امتحان کنید.

همچنین ابزارهای مختلفی به صورت آنلاین و رایگان مانند logaster یا canva وجود دارند که می توانید از آنها برای ساخت لوگو در چند دقیقه استفاده کنید. به خاطر داشته باشید که ابزاری که شما برای طراحی لوگو انتخاب می کنید به تنهایی می تواند تفاوت بزرگی ایجاد کند.

تنها کارهایی که شما باید برای استفاده از ابزارهای آنلاین انجام دهید این است که چند جزئیات را در مورد شغل خود، طرح ها، رنگ ها، فونت ها و غیره ارائه دهید و این برنامه یک لوگو به صورت خودکار برای شما ایجاد می کند!

5/5 - (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *