آموزش ووکامرس, ووکامرس

نحوه حذف تمام محصولات در ووکامرس

حذف تمام محصولات در ووکامرس

حذف همه محصولات در ووکامرس می تواند یک فرآیند زمان بر باشد. مطمئناً، اگر تعداد محصولات کم باشد، می توان آن را از طریق پنل ووکامرس به صورت دستی انجام داد. اما اکثر فروشگاه های آنلاین صدها محصول با تنوع، طبقه بندی سفارشی و دسته بندی های مختلف دارند. حذف دستی چنین تعداد زیادی از محصولات فوق العاده زمانبر است. اینجا ما نحوه حذف تمام محصولات در ووکامرس به صورت یکجا را آموزش می دهیم.

حذف تمام محصولات در ووکامرس

نحوه حذف همه محصولات در ووکامرس

راه های مختلفی برای حذف تمامی محصولات ووکامرس به صورت یکجا وجود دارد و در ادامه ما از طریق 2 روش مختلف نحوه انجام اینکار را به شما آموزش می دهیم. به دلخواه می توانید از یکی برای پاک کردن تمام محصولات ووکامرس استفاده کنید.

حذف دستی محصولات ووکامرس

ساده ترین راه برای حذف محصولات ووکامرس، حذف دستی آنها از طریق پیشخوان وردپرس است. این یک روش کارآمد برای فروشگاه های آنلاین با حجم نسبتاً کمی از محصولات است

پس ابتدا در پیشخوان وردپرس به قسمت محصولات » همه محصولات مراجعه کنید.

نحوه حذف تمام محصولات در ووکامرس

به صورت پیش فرض، ووکامرس 20 محصول را در هر صفحه نمایش می دهد. اگر تعداد محصولات موجود در سایت شما بیشتر است، تب تنظیمات صفحه را در گوشه سمت چپ بالا پیدا کرده و روی آن کلیک کنید.

نحوه حذف تمام محصولات در ووکامرس

اکنون در قسمت صفحه‌بندی گزینه تعداد موردها در هر برگه را طوری تنظیم کنید تا تمام محصولاتی که دارید در یک صفحه نمایش داده شود. در آخر هم بر روی اجرا کلیک کنید.

نحوه حذف تمام محصولات در ووکامرس

اکنون، همه محصولات را می‌توان در یک صفحه مشاهده کرد و می‌توانید همه آنها را با علامت زدن چک باکس زیر پنجره کارهای دسته‌جمعی انتخاب کنید. اگر می خواهید فقط محصولات خاصی را انتخاب کنید، باید آنها را یکی یکی علامت بزنید. به خاطر داشته باشید که می توانید فیلترهای مختلفی را برای هدف قرار دادن محصولات یا گروه های محصول خاص اعمال کنید.

حذف تمام محصولات در ووکامرس

پس از انتخاب محصولاتی که باید حذف شوند، به پنجره کارهای دسته‌جمعی برگردید و گزینه انتقال به زباله‌دان را انتخاب کنید. سپس بر روی دکمه اجرا کلیک کنید.

حذف تمام محصولات در ووکامرس

توجه به این نکته ضروری است که با وجود اینکه محصولات را به زباله‌دان منتقل کردیم، آنها هنوز کامل حذف نشده اند. برای تکمیل فرآیند حذف، به زباله‌دان رفته و دوباره همه محصولات را از طریق چک باکس انتخاب کنید و آنها را حذف کنید.

حذف محصولات ووکامرس از پایگاه داده از طریق SQL

همانطور که قبلا ذکر کردیم، حذف دستی محصولات ووکامرس در فروشگاه های آنلاین با تعداد زیادی محصول بسیار ناکارآمد است. در توسعه وب، زمان بسیار مهم است و اتلاف وقت گرانبها با تیک زدن هزاران چک باکس راهی خسته کننده برای انجام این کار است. خوشبختانه با استفاده از کد می توان مشکل را برطرف کرد.

وارد حساب کاربری هاست و phpMyAdmin و سپس دیتابیس مربوط به سایت خود شوید.

حذف محصولات ووکامرس از پایگاه داده از طریق SQL

حالا که پنل SQL را پیدا کردید، جدول wp_posts را انتخاب کنید و کد زیر را در آن قرار دهید. اگر پیشوند پایگاه داده شما wp_ نیست، آن را با پیشوندی که استفاده می کنید جایگزین کنید. دکمه Go را فشار دهید تا دستور SQL اجرا شود.

DELETE relations.*, taxes.*, terms.*
FROM wp_term_relationships AS relations
INNER JOIN wp_term_taxonomy AS taxes
ON relations.term_taxonomy_id=taxes.term_taxonomy_id
INNER JOIN wp_terms AS terms
ON taxes.term_id=terms.term_id
WHERE object_id IN (SELECT ID FROM wp_posts WHERE post_type IN ('product','product_variation'));
DELETE FROM wp_postmeta WHERE post_id IN (SELECT ID FROM wp_posts WHERE post_type IN ('product','product_variation'));
DELETE FROM wp_posts WHERE post_type IN ('product','product_variation');

به پیشخوان وردپرس خود برگردید و بررسی کنید که آیا محصولات شما حذف شده است. اگر پس از اجرای دستور SQL با خطا مواجه شدید، مطمئن شوید که همه پیشوندها را به درستی جایگزین (wp) کرده اید.

علاوه بر این، اگر می خواهید فقط ویژگی ها را حذف کنید، می توانید کد زیر را اجرا کنید.

DELETE FROM wp_terms WHERE term_id IN (SELECT term_id FROM wp_term_taxonomy WHERE taxonomy LIKE 'pa_%');
DELETE FROM wp_term_taxonomy WHERE taxonomy LIKE 'pa_%';
DELETE FROM wp_term_relationships WHERE term_taxonomy_id not IN (SELECT term_taxonomy_id FROM wp_term_taxonomy);

مواردی وجود دارد که باید کار گسترده ای با پایگاه داده انجام دهید. ایجاد پست، حذف پست، ویرایش پست و غیره. هر اقدامی بر جدول فراداده پست تأثیر می گذارد و اگر محتاط نباشید، ممکن است در نهایت با هزاران ردیف داده مواجه شوید که استفاده نشده است. با حذف ابرداده های پست یتیم (داده هایی که به پست های موجود وابسته هستند)، تمام رکوردهایی را که هیچ استفاده ای ندارند حذف خواهید کرد. به روش قبلی کد زیر را اجرا کنید.

DELETE pm
FROM wp_postmeta pm
LEFT JOIN wp_posts wp ON wp.ID = pm.post_id
WHERE wp.ID IS NULL

به پایان این آموزش رسیدیم، امیدواریم که نحوه حذف تمامی محصولات ووکامرس به صورت یکجا را یاد گرفته باشید. همچنین ممکن است بخواهید مقاله دیگر ما را در مورد نحوه ریست کردن وب سایت وردپرس به حالت اولیه ببینید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *