آموزش وردپرس

آموزش پاک کردن کش وردپرس

پاک کردن کش وردپرس

اگر نتوانید تغییراتی را که در وب سایت خود ایجاد کرده اید ببینید، علت این امر می تواند پرونده های حافظه کش وردپرس منسوخ باشد. برای کمک به شما در حل این مسئله، ما نحوه پاک کردن کش وردپرس در انواع افزونه های وردپرس را به شما نشان خواهیم داد. بیایید با بررسی چگونگی عملکرد حافظه کش شروع کنیم!

پاک کردن کش وردپرس

کش چگونه کار می کند؟

هر زمان که به یک وب سایت مراجعه کنید، مرورگر شما محتوای استاتیک مانند HTML ، Javascript ، CSS و تصویر را بارگیری می کند. سپس داده ها به صورت فایل های کش در حافظه محلی شما ذخیره می شوند. بنابراین وقتی دوباره وب سایت خود را مرور کردید، سریعتر بارگذاری می شود زیرا در حال حاضر بخشی از محتوا را در دستگاه خود دارید.

به عبارت دیگر، مرورگر شما درخواست های کمتری را به سرور ارسال می کند، و شما مجبور نیستید بار دیگر محتوای وب سایت را بارگیری کنید. به همین دلیل ذخیره اطلاعات راهی عالی برای بهبود عملکرد سایت است.

همچنین می توانید محدوده زمانی را برای ذخیره شدن محتوا در پرونده کش و همچنین حذف آن تنظیم کنید. به عنوان مثال، اگر زمان انقضا تصاویر را یک سال تنظیم کنید، تمام تصاویر ذخیره شده پس از یک سال به طور خودکار پاک می شوند. به خاطر داشته باشید که تنظیم فاصله زمانی طولانی تر ممکن است مانع از دیدن نسخه به روز شده سایت شود.

همچنین در مورد وب مسترها خصوصاً هنگام ایجاد تغییر در وب سایت ها صدق می کند. ممکن است محتوای استاتیک جدید نشان داده نشود، زیرا مرورگر هنوز داده های ذخیره شده را نشان می دهد. در این حالت حافظه نهان باید به صورت دستی پاک شود.

چگونه حافظه کش را در وردپرس پاک کنیم؟

 یکی از متداول ترین و ساده ترین راه ها برای فعال سازی کش در سایت، استفاده از افزونه های وردپرس است. در این بخش، ما نحوه پاک کردن حافظه نهان را با استفاده از چهار افزونه معروف ذخیره سازی وردپرس به شما نشان خواهیم داد. (برای هر افزونه دو راه را آموزش می دهیم) اطمینان حاصل کنید که افزونه ها را از قبل نصب و فعال کرده اید.

لازم به ذکر است که پاک کردن کش وردپرس در سایر افزونه ها، تقریبا به همین شکل است که بیان می شود.

پاک کردن کش در افزونه WP Rocket

افزونه Wp Rocket

افزونه WP Rocket محبوب ترین و قدرتمند ترین افزونه کش وردپرس می باشد. برای پاک کردن کش در این پلاگین، می توانید یکی از راه های زیر را امتحان کنید.

1. هنگامی که در پیشخوان هستید گزینه ای در نوار بالا با نام WP Rocket وجود دارد که از طریق زیر منوهای آن و کلیک بر روی پاک کردن کش ، می توانید حافظه کش سایت خود را حذف نمایید.

پاک کردن کش در افزونه WP Rocket

2. همچنین می توانید از راه دیگری برای پاک کردن کش وردپرس، که به وسیله این افزونه ذخیره شده است استفاده کنید.

برای پاک کردن کش از راه دیگر به قسمت تنظیمات » WP Rocket مراجعه کنید و در سمت چپ بر روی پاک کردن کش کلیک کنید.

پاک کردن کش در افزونه WP Rocket

پاک کردن کش در افزونه WP Super Cache

افزونه کش WP Super Cache

افزونه WP Super Cache یکی از محبوب ترین افزونه های حافظه کش است. این افزونه دارای طیف گسترده ای از ویژگی های حافظه کش است. برای حذف کش از راه های زیر استفاده نمایید:

1. این افزونه هم مانند سایر افزونه های کش گزینه ای را به نوار بالای پیشخوان اضافه می کند که با یک کلیک بر روی حذف کش ، حافظه کش سایت شما خالی می شود.

2. همچنین می توانید از راه دیگر یعنی به بخش تنظیمات » WP Super Cache مراجعه کنید و در پایین بر روی حذف کش کلیک کنید.

پاک کردن کش در افزونه WP Super Cache

پاک کردن کش در افزونه W3 Total Cache

افزونه کش وردپرس

W3 Total Cache به دلیل ویژگی های سفارشی سازی و صرفه جویی در پهنای باند شناخته شده است. در اینجا نحوه پاک کردن حافظه کش وردپرس با استفاده از این افزونه آورده شده است:

 1. میانبر این افزونه سریع که برای دسترسی سریع در نوار بالای پیشخوان ایجاد می شود Performance نام دارد که با کلیک بر روی آن و سپس کلیک بر روی Purge All Caches می توانید کش سایت خود را پاک کنید.

2. راه حل دیگر برای پاک کردن کش در این افزونه، در پیشخوان وردپرس کلیک بر روی  Performance و سپس دکمه empty all caches است.

پاک کردن کش در افزونه W3 Total Cache

پاک کردن کش در افزونه WP Fastest Cache

افزونه WP Fastest Cache

WP Fastest Cache یکی دیگر از افزونه های کش معروف است که به دلیل تنوع در ویژگی ها و داشبورد بصری شناخته شده است. با انتشار برگه یا نوشته جدید، این افزونه تمام پرونده های حافظه کش را حذف می کند. اما می توانید آنها را به صورت دستی هم حذف کنید:

1. بعد از نصب این افزونه گزینه ای با نام حذف کش به نوار بالای پیشخوان وردپرس شما اضافه می شود که با کلیک بر روی آن می توانید کش را پاک کنید.

2. همچنین در صورت استفاده نکردن از راه بالا می توانید برای پاک کردن کش به قسمت WP Fastest Cache » حذف کش مراجعه کنید و بر روی دکمه حذف کش کلیک کنید.

پاک کردن کش در افزونه WP Fastest Cache

جمع بندی

کش راهی عالی برای بهبود عملکرد سایت است. با این حال، یک پرونده حافظه کش قدیمی می تواند شما و بازدید کنندگان شما را از دیدن نسخه به روز شده وب سایت محروم کند. در این آموزش یاد گرفته اید که چگونه با استفاده از چهار افزونه ذخیره سازی محبوب، حافظه کش سایت خود را پاک کنید.

همچنین ممکن است بخواهید مقاله ما را در مورد پاک کردن کش مرورگر ببینید.

(2) نظرات کاربران

  1. رضا اویسی گفت:

    سلام
    آیا گزینه ای در افزونه راکت هست که به صورت اتوماتیک کش رو در دوره های مختلف خالی کنه؟

    1. سلام بله اگر تنظیمات رو بررسی کنید همچین گزینه ای هست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *