آموزش وردپرس

آموزش تغییر آدرس سایت وردپرس در پایگاه داده با phpMyAdmin

آموزش تغییر آدرس سایت وردپرس

وردپرس برای ذخیره کلیه داده های خود از جمله URL های سایت از پایگاه داده MySQL استفاده می کند. بنابراین اگر به دلایلی نیاز به تغییر دامنه و آدرس وردپرس خود دارید، لازم است برخی داده ها را در MySQL نیشگون بگیرید. پس به خواندن ادامه دهید تا بدانید که چگونه URL سایت وردپرسی را در دیتابیس تغییر دهید!

 اگر در هاست خود پیش از یک دیتابیس ایجاد کرده اید، باید ابتدا نام دیتابیس خود را بدانید، اگر نام آن را نمی دانید مقاله پیدا کردن نام دیتابیس وردپرس را ببینید.

آموزش تغییر آدرس سایت وردپرس

تغییر URL های وردپرس در پایگاه داده MySQL

تغییر آدرس سایت اصلا سخت نیست و شما به راحتی با انجام مراحل زیر می توانید این کار را انجام دهید:

1. وارد کنترل پنل هاست خود شوید و در آنجا در قسمت Database بر روی phpMyAdmin کلیک کنید.

2. در پانل سمت چپ می توانید لیستی از دیتابیس های خود را ببینید، که باید بر روی دیتابیس متصل به سایت وردپرس خود کلیک کنید و پس از آن در سمت راست بر روی SQLکلیک کنید.

تغییر URL های وردپرس در پایگاه داده MySQL

3. حالا عبارت SQL زیر را وارد کنید:

UPDATE wp_options SET option_value = replace(option_value, 'oldurl.com', 'newurl.com') WHERE option_name = 'home' OR option_name = 'siteurl';UPDATE wp_posts SET guid = replace(guid, 'oldurl.com','newurl.com');UPDATE wp_posts SET post_content = replace(post_content, 'oldurl.com', 'newurl.com');

UPDATE wp_postmeta SET meta_value = replace(meta_value,'oldurl.com','newurl.com');

توجه: آدرس وردپرس فعلی را با oldurl.com و  آدرس جدید وردپرس خود را با newurl.com جایگزین کنید.

پیشوند جدول شما ممکن است wp_ نباشد و در زمان نصب وردپرس آن را تغییر داده باشید. پیشوند جدول صحیح را در پانل سمت چپ phpMyAdmin مشاهده کنید و پرس و جو SQL را به روز کنید.

 4. بر روی Go کلیک کنید.

پس از آن پیام های موفقیت را به همراه تعداد ردیف های تغییر یافته مشاهده خواهید کرد. توجه داشته باشید که تعداد ردیف ها برای هر وب سایت وردپرس متفاوت خواهد بود.

تغییر URL های وردپرس در پایگاه داده MySQL

5. آخرین کاری که ما باید انجام دهید تأیید تغییرات است. جدول wp_options را باز کنید و در  _option_value گزینه siteurl و home را بررسی کنید. شما باید URL جدید خود را ببینید.

تغییر URL های وردپرس در پایگاه داده MySQL

اگر پیام های خطا دریافت می کنید، کدی که در بالا کپی کردید را بررسی کنید و مطمئن شوید که از پیشوند جداول صحیح استفاده می کنید. در صورت ادامه خطا با پشتیبان شرکت هاستینگ خود تماس بگیرید.

نتیجه نهایی

 در این مقاله نحوه تغییر آدرس سایت وردپرس در پایگاه داده از طریق phpMyAdmin را یاد گرفتید.

همانطور که مشاهده کردید، تمام مراحل فوق کاملاً ساده است. فقط کافی است پایگاه داده سایت خود را درست انتخاب کنید و سپس چند خط کد را وارد کنید.

امیدواریم که به خوبی نحوه تغییر URL های وردپرس را یاد گرفته باشید، همچنین ممکن است بخواهید مقاله ما را در مورد نحوه تغییر آدرس ورود به پیشخوان وردپرس ببینید.

5/5 - (7 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *