افزونه رایگان وردپرس

6 بهترین افزونه بارگذاری تنبل وردپرس برای افزایش سرعت سایت

افزونه بارگذاری تنبل وردپرس

همه ما وقتی می خواهیم وارد یک سایت شویم، مدت زیادی منتظر نمی مانیم و اگر سایت خیلی زود بارگذاری نشود مطمنا آن سایت را می بندیم و به سایت های دیگر مراجعه می کنیم. بیشتر اوقات این تاخیر بخاطر بارگذاری تصاویر است که باعث سرعت پایین سایت می شود. همه کسب و کار ها در مقالات خود باید از تصاویر استفاده کنند و حذف آنها اصلا راه حل درستی نیست! اما هر کسی می تواند با تکنیکی بنام بارگذاری تنبل ، سرعت سایت خود را افزایش دهد.

بارگذاری تنبل چیست؟

بارگذاری تنبل ( Lazy Load ) از بارگذاری یکجا و همزمان تمام تصاویر در یک صفحه جلوگیری می کند و فقط تصاویری که روی صفحه نمایش کاربر هستند، بارگیری می شوند و تا زمانی که کاربر صفحه را اسکرول نکند تصاویر دیگر لود نمی شوند. در نتیجه بارگذاری تنبل باعث می شود سایت شما سریعتر شود و پهنای باند را ذخیره کند.

شما قابلیت بارگذاری تنبل را می توانید به راحتی از طریق یک افزونه وردپرس به سایت خود اضافه کنید. ما در این مقاله 6 بهترین افزونه باگذاری تنبل را به شما معرفی می کنیم.

بهترین افزونه های بارگذاری تنبل وردپرس

در ادامه می توانید افزونه بارگذاری تنبل دلخواه خود را دانلود و نصب کنید. اگر کاربر مبتدی هستید و با نحوه نصب افزونه ها آشنا نیستید پیشنهاد می کنیم در صورت نیاز آموزش نصب افزونه وردپرس را ببینید.

1. افزونه Lazy Load by WP Rocket

افزونه Lazy Load by WP Rocket

افزونه Lazy Load یک افزونه رایگان است که تصاویر را فقط در مواقعی که برای بازدید کننده قابل مشاهده باشد، در یک صفحه وب نمایش می دهد. این تعداد درخواست HTTP را کاهش می دهد و در نتیجه زمان بارگذاری را بهبود می بخشد. این افزونه برای تمام تصاویر مطالب، تصاویر ابزارک ها، آواتارها، شکلک ها و … کار می کند.

2. افزونه a3 Lazy Load

افزونه a3 Lazy Load

استفاده از افزونه a3 Lazy Load برای بارگذاری تنبل بسیار ساده است و از آن می توانید برای افزایش سرعت بارگذاری سایت خود استفاده کنید. این افزونه عملکرد سایت شما در موبایل را هم بهبود می بخشد. شما به راحتی می توانید عناصری که می خواهید برای آنها قابلیت بارگذاری تنبل فعال شود را مشخص کنید.

3. افزونه Lazy Loader

افزونه Lazy Loader

Lazy Loader یک افزونه سبک وزن برای لود تنبل در وردپرس است. با این افزونه به راحتی می توانید بارگذاری تنبل را برای تصاویر، ویدیوها، صوت، iFrames فعال کنید. Lazy Loader دارای چندین گزینه بارگیری تنبل است که به راحتی در فعال کردن یا غیرفعال کردن بارگذاری تنبل به شما کمک می کند.

4. افزونه JCH Optimize

افزونه JCH Optimize

JCH Optimize یک افزونه اختصاصی برای بارگذاری تنبل نیست! اما این ویژگی را در اختیار شما قرار می دهد. این افزونه علاوه بر قابلیت بارگذاری تنبل ویژگی های دیگری مانند ترکیب فایل های CSS / JS  و … را در اختیار شما قرار می دهد که به وسیله آنها می توانید سرعت سایت خود را افزایش دهید.

5. افزونه BJ Lazy Load

افزونه BJ Lazy Load

این افزونه عالی است و به شما امکان می دهد بارگذاری مطالب را در وب سایت خود به صورت کامل کنترل کنید. افزونه تمام تصاویر، آی فریم ها، ویدیو ها و … موجود در صفحه را به صورت آهسته بارگذاری می کند.

برای اطلاعات بیشتر در مورد این افزونه و نحوه کار با آن می توانید مقاله بارگذاری تنبل تصاویر با BJ Lazy Load ما را ببینید.

 6. افزونه wp rocket

افزونه Wp Rocket

 اگر مدتی از آشنایی شما با وردپرس گذشته باشد مطمنا اسم افزونه wp rocket که به موشک وردپرس معروف است را شنیده اید. wp rocket یک افزونه ضروری وردپرس است و تمام سایت ها از آن استفاده می کنند. این افزونه تمام امکانات لازم برای افزایش سرعت سایت تا 80% را ارائه می دهد که بارگذاری تنبل هم جزوی از آنهاست!

5/5 - (5 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *