پایگاه دانش

8 بهترین ابزار آنالیز بک لینک رایگان

ابزار آنالیز بک لینک

دریافت بک لینک با کیفیت در سایت شما یک روش عالی برای بالا بردن رتبه صفحه و افزایش تعداد بازدیدکنندگان است.

یک راه برای به دست آوردن لینک های بهتر این است که سایت های رقیب خود را بررسی کنید و ببینید که لینک های آنها در کجا قرار دارد. به راحتی می توانید با استفاده از بسیاری از ابزارهای موجود در بازار، این کار را انجام دهید.

در ادامه ما 8 بهترین ابزار رایگان آنالیز بک لینک را به شما معرفی می کنیم تا به راحتی به بررسی لینک های سایت خود بپردازید.

ابزار آنالیز بک لینک

1. Majestic SEO

Majestic SEO ابزار های مختلفی را برای کمک به مدیر وب سایت ها ارائه می دهد. شما می توانید از آن برای یافتن بک لینک هایی که به سایت شخصی شما یا به یک رقیب اشاره می کنند، استفاده کنید ، (از جمله تعداد دامنه های ارجاع دهنده و IP)

همچنین می توانید anchor text ، چند لینک را دنبال کنید و موارد دیگر را هم مشاهده نمایید. ( anchor text متنی است که برای لینک ها استفاده می شود )

ابزار Majestic SEO رایگان است با این حال شما می توانید برای ارتقا برخی از اطلاعات اشتراک تهیه کنید.

2. Ahrefs

با ثبت نام رایگان در Ahrefs می توانید یک تجزیه و تحلیل بسیار کامل از لینک های خود از جمله تعداد آنها و اینکه از کجا می آیند، متن لنگر مورد استفاده و … را بدست آورید.

اگر برای یک حساب کاربری پرداخت شده ثبت نام کنید، می توانید تحلیل عمیق تری از سایت خود و همچنین آنالیز بک لینک ها داشته باشید و پیشرفت خود را با گذشت زمان پیگیری کنید. البته، با این ابزار شما می توانید تمام اطلاعات یکسان را برای سایت رقیب هم بدست آورید، و می توانید پیشرفت خود را با رقیبان مقایسه کنید تا ببینید که در کجا می توانید پیشرفت کنید.

3. Open Site Explorer

Moz یکی دیگر از غول های دنیای سئو است و Open Site Explorer یکی از بهترین ابزارهای موجود این سایت برای آنالیز بک لینک است. البته علاوه بر تعداد لینک های یک سایت، اطلاعاتی مانند جدیدترین لینک ها، قدرت صفحه ، نمره هرزنامه و قدرت دامنه را در اختیار شما قرار می دهد.

4. Google Search Console

Google Search Console بخشی از ابزار های وبمستر است که غول جستجو ارائه می دهد. تقریبا تمام وبمستران هنگام راه اندازی سایت خود در گوگل سرچ کنسول ثبت نام می کنند اگر این کار را نکرده اید آموزش کنسول جستجوی گوگل را ببینید.

در قسمت کنسول جستجو، می توانید علاوه بر اطلاعات زیادی در مورد ترافیک سایت خود و همچنین امکانات کاربردی دیگر، در قسمت لینک ها، تمام اطلاعات مربوط به لینک ها از جمله تعداد، متن لنگر، سایت هایی که بشترین لینک را به شما داده اند و همچنین بیشترین محتوای مرتبط با آنها را ببینید. وبمستر ابزار مهمی است که اطلاعات بروز را درست از منبع ارائه می دهد.

5. SEMrush

SEMrush اطلاعات مهم زیادی را در مورد هر URL که وارد می کنید به شما می دهد، از جمله آنالیز بک لینک های مربوط به سایت. شما با این ابزار می توانید چندین سایت رقیب را ردیابی کرده و در مورد لینک های آنها اطلاعات جامع کسب کنید. البته این ابزار به صورت رایگان تعداد جستجوهای بسیار محدودی را در اختیار شما قرار می دهد.

6. Backlink Watch

Backlink Watch به صورت خاص برای جاسوسی از رقبا طراحی شده است. این اطلاعاتی را مانند تعداد کل لینک ها، متن لنگر مورد استفاده، رتبه صفحه و موارد دیگر را در اختیار شما قرار می دهد.

Backlink Watch کاملاً رایگان است و هر زمان که دوست دارید می توانید از آن استفاده کنید.

7. Rank Signals

Rank Signals یکی دیگر از ابزار های آنالیز بک لینک است که اطلاعات بسیار مفیدی را در اختیار شما قرار می دهد. این ابزار علاوه بر ارائه تعداد لینک های خارجی، اطلاعات دیگری مانند رتبه الکسا، رتبه صفحه و … را در اختیار شما قرار می دهد.

این ابزار رایگان است اما برای دریافت گزارش کامل باید یک حساب کاربری ایجاد کنید.

8. Open Link Profiler

Open Link Profiler به تنهایی کار بسیاری از ابزار های دیگر را انجام می دهد. همچنین اطلاعات این ابزار در مورد لینک ها بسیار گسترده تر خواهد بود و اطلاعاتی مانند تجزیه لینک ها بر اساس، سن، صنعت، کشور و … را در اختیار شما قرار می دهد. علاوه بر آنها شما با این ابزار می توانید لینک های ضعیف را شناسایی کنید و برای بهبود سئو سایت خود آنها را پاک کنید.

(1) نظرات کاربران

  1. حمیدرسولی گفت:

    عالی واقعا ممنون ازتون موفق باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *