آموزش ووکامرس, ووکامرس

نحوه افزودن محصول در ووکامرس

افزودن محصول در ووکامرس

ووکامرس یکی از محبوب ترین و پرکاربردترین افزونه های وردپرس است. یکی از دلایل این واقعیت این است که راه اندازی یک فروشگاه آنلاین موفق با کمک ووکامرس بسیار آسان است. به عنوان مثال، نصب افزونه ووکامرس و افزودن برچسب ها و دسته ها یا نمایش محصولات جدید کاملاً ساده است. در سمت دیگر، تقریبا هر قابلیت را بخواهید می توانید از طریق افزودنی های ووکامرس با چند کلیک اضافه کنید. به منظور ایجاد یک فروشگاه تجارت الکترونیکی مناسب، شناخت کافی از انواع محصولات و نحوه افزودن محصول جدید در ووکامرس بسیار مهم است و ما در این مقاله قصد داریم تا نحوه اضافه کردن محصولات جدید و همچنین انواع محصول را توضیح دهیم.

افزودن محصول در ووکامرس

اضافه کردن محصولات در ووکامرس

افزودن محصول اقدامی اساسی در ووکامرس و اولین اقدامی است که باید برای تسلط بر آن انجام دهید. محصولات می توانند در هر زمان که بخواهید و به هر دلیلی اضافه، اصلاح و حذف شوند.

برای افزودن محصول در ووکامرس ، در پیشخوان وردپرس به منوی سمت راست بروید، روی محصولات و سپس افزودن جدید کلیک کنید.

افزودن محصول در ووکامرس

شما اکنون صفحه محصول را در مقابل خود دارید، جایی که می توانید همه ویژگی های محصول را وارد کنید و توضیحی بنویسید تا برای مشتری احتمالی توضیح دهید که چه چیزی در اینجا ارائه می دهید.

افزودن محصول در ووکامرس

این توضیحات در صفحه محصول، در همان اول صفحه نمایش داده می شود. با این حال، این تنها توضیحاتی نیست که می توانید به محصول خود اختصاص دهید. به اصطلاح توضیحات کوتاه هم نیز وجود دارد و آن در پایین صفحه با عنوان توضیح کوتاه درباره محصول قرار دارد.

توضیح کوتاه درباره محصول

در سمت چپ خود، علاوه بر اطلاعات کلی صفحه، همچنین می توانید برای افزودن تصویر محصول و گالری محصول ، دسته و برچسب محصول اقدام کنید.

اضافه کردن محصولات در ووکامرس

اکنون که تمام اطلاعات اساسی محصول را وارد کردید، می توانید به تنظیمات خاص تری بروید.

انواع محصول در ووکامرس

اولین تنظیماتی که باید برای هر یک از محصولات ایجاد کنید، نوع آنهاست.

ووکامرس شش نوع محصول اساسی را ارائه می دهد:

  • محصول ساده – این نوع محصول اساسی، کلاسیک و پرکاربرد است. این یک کالای فیزیکی است که می توانید در واقع برای خریدار ارسال کنید، مثلاً یک کیف پول.
  • محصول گروه بندی شده – محصولات گروه بندی شده از دو یا چند محصول ساده تشکیل شده است. این نوع مجموعه از مواردی است که به یکدیگر متصل هستند و می توانند با هم خریداری کنید، مانند کیف و کیف پول. در این حالت، صفحه محصول حاوی لینک برای هر یک از محصولات جداگانه در گروه خواهد بود.
  • محصول مجازی – اینها محصولاتی هستند که نیازی به حمل و نقل ندارند و معمولاً از یک خدمات تشکیل شده اند. فعال کردن این نوع محصول در واقع غیرفعال کردن برخی گزینه ها و ویژگی های حمل و نقل است.
  • محصول دانلودی – اینها از فایل های قابل دانلود مانند آلبوم موسیقی، فیلم، کتاب الکترونیکی، دوره و غیره تشکیل شده اند.
  • محصول معرفی / خارجی – این محصولات برای خرید مستقیم از وب سایت شما در دسترس نیستند. به عنوان مثال شما یک محصول از سایت دیجی کالا را در سایت خود معرفی می کنید و لینک سایت دیجی کالا را برای خرید محصول قرار می دهید.
  • محصول متغیر – این محصولاتی را شامل می شود که دارای تنوع هستند، چه SKU ، اندازه، رنگ، قیمت، و غیره. به عنوان مثال، کیف پول سفید و مشکی که هر کدام هم می توانند قیمت های متفاوتی داشته باشند.

اطلاعات محصول ووکامرس

پنل اطلاعات محصول در صفحه افزون محصول مکان شما برای تنظیم تمام مهمترین ویژگی های محصول است.

اطلاعات محصول ووکامرس

اولین قدم شما باید تعیین نوع محصول باشد. به سادگی آنچه را که از منوی کشویی نیاز دارید انتخاب یا بررسی کنید.

انتخاب نوع محصول در ووکامرس

وقتی تنظیم این موارد به پایان رسید، فقط آن قسمت هایی که برای نوع خاص قابل اجرا هستند نمایش داده می شوند.

فیلدهای خاص مانند قیمت تقریباً برای همه نوع محصول وجود دارد. برخی دیگر، اما مانند لینک دنلود، فقط برای محصولات دانلودی نمایش داده می شوند.

حال، بیایید نگاهی دقیق به بخش های نمایش داده شده اینجا بیندازیم.

در بخش همگانی، می توانید قیمت را هم قیمت عادی و هم قیمت فروش ویژه تعیین کنید. همچنین ویژگی مفید زمانبندی فروش نیز وجود دارد. به شما امکان می دهد تاریخ شروع و پایان فروش ویژه خود را تعیین کنید. به این ترتیب دیگر لازم نیست نگران فراموش شدن بازگشت قیمت ویژه به قیمت عادی پس از پایان فروش باشید.

بخش همگانی محصول در ووکامرس

بخش فهرست موجودی شما را ملزم می کند داده های اساسی مربوط به موجودی محصول خود را وارد کنید. در اینجا شناسه محصول یا SKU شماره اختصاص یافته به هر محصول است و برای ردیابی استفاده می شود.

به عنوان مثال، فروشگاه شما در مجموع 100 کیف پول مشکی مختلف دارد. چگونه هر کیف پول مشکی جداگانه را پیگیری خواهید کرد؟ با اختصاص شناسه متفاوت به هر یک از آنها.

شناسه محصول باید یک شماره منحصر به فرد باشد و باید با هر یک از شناسه های پست شما متفاوت باشد.

فهرست موجودی در ووکامرس

همچنین اینجا با فعال کردن گزینه مدیریت موجودی انبار می توانید تعداد دقیق محصولاتی که دارید را وارد کنید. این امر به ویژه هنگامی که می خواهید سفارشات کالاهایی که به 0 رسیده اند را مسدود کنید بسیار مفید است.

مشخصات فیزیکی محصول شما (وزن، ابعاد، کلاس) را می توان در قسمت حمل و نقل وارد کرد.

حمل و نقل محصول ووکامرس

پیوند محصولات خاصی می تواند برای فروش بیشتر شما بسیار مفید باشد. در بخش محصولات مرتبط می توانید محصولات خود را در دو سطح پیوند دهید.

اگر گزینه تشویق برای خرید بیشتر را به محصولی اختصاص دهید، در صفحه محصول آن قسمت “همچنین ممکن است دوست داشته باشید” با تمام پیوندهایی که برای آن محصول وارد کرده اید نمایش داده می شود. به عنوان مثال، اگر مشتری به کیف پول نگاه می کند، ممکن است بخواهید کیف دستی مطابق با آن نشان داده شود.

نوع دیگر پیوند Cross-sells یا محصولات مشابه است. این ویژگی کاربر را به خرید یک مورد اضافی، مرتبط یا مشابه ترغیب می کند. اگر به دنبال این گزینه بروید، یک لینک فروش متقابل در هنگام پرداخت در صفحه سبد خرید ظاهر می شود.

محصولات مرتبط ووکامرس

بخش ویژگی‌ها برای اختصاص صفات تعریف شده قبلی به محصولات مناسب است. به عنوان مثال، اگر کیف پولی را به فروش برسانید که در دو رنگ مختلف موجود باشد، قطعاً می خواهید مشتریان خود را در جریان بگذارید. به طور خاص، شما ویژگی رنگ را به کیف پول اضافه خواهید کرد.

ویژگی های محصول در ووکامرس

در بخش پیشرفته، یادداشت خرید را داریم که به شما امکان می دهد یک یادداشت برای مشتری بگذارید تا بعد از خرید مشاهده کند. همچنین گزینه ترتیب فهرست به شما کمک می کند تا موقعیت سفارش را برای یک محصول تعیین کنید. فعال کردن نقد و بررسی هم که برای فعال یا غیرفعال کردن بخش نظرات در صفحه محصول موردنظر است.

تب پیشرفته محصول در ووکامرس

گزینه ها در انواع دیگر محصولات

تفاوت بین گزینه ها برای انواع مختلف محصول بسیار ساده است.

یک محصول ساده تمام گزینه های ذکر شده در بالا را خواهد داشت.

مجازی و دانلودی از انواع فرعی محصولات ساده است.

یک محصول مجازی قسمت حمل و نقل را نشان نمی دهد زیرا شما نمی توانید خدمات ارسال کنید، اما همه موارد دیگر را در بر خواهد داشت.

محصولات دانلودی دارای همان موارد مشابه محصولات ساده است به جز اینکه دارای لینک دانلود مشخص شده در گزینه های عمومی هستند.

محصول دانلودی در ووکامرس

با این حال، محصولات گروه بندی شده گزینه های بسیار محدودتری دارند. دلیل این امر این است که آنها از قبل حاوی محصولات ساده موجود هستند که همراه با اطلاعات خاص خود مانند قیمت، حمل و نقل و غیره ارائه می شوند. تنها مواردی که محصولات گروه بندی شده دارند و محصولات ساده ندارند، فیلدی است که در آن پیوندهایی را برای کالاهایی که با هم فروخته می شوند وارد می کنید.

محصول گروه بندی شده

محصول خارجی یا معرفی همانطور که قبلاً گفتیم محصولی است که در جای دیگری، در وب سایت دیگری فروخته می شود. این فقط حاوی ضروری ترین اطلاعات است. به همین دلیل برای این نوع محصولات شما به مواردی مانند حمل و نقل یا یادداشت خرید نیازی ندارید.

آنچه شما نیاز دارید لینک دادن به وب سایتی است که محصول می تواند در آن خریداری شود.

نوع محصول خارجی

محصول متغیر تنها محصولی است که برگه تنظیمات خاص خود را دارد.

محصول متغیر در ووکامرس

با تغییرات، اختصاص دادن ویژگی به یک محصول بسیار ساده و مهم است. به عنوان مثال، اگر ویژگی رنگ را به محصول کیف پول اختصاص دهید و مقادیر آن را روی مشکی و سفید تنظیم کنید، می توانید برای آن محصول خاص (کیف پول) تغییرات ایجاد کنید. تغییرات “کیف پول مشکی” و “کیف پول سفید” خواهد بود. فقط فراموش نکنید که در قسمت ویژگی ها گزینه استفاده برای متغیرها را انتخاب کنید.

با تغییرات شما می توانید کاری کنید تا در صفحه محصول مشتری بتواند رنگ دلخواه خود و یا هر ویژگی دیگری که قرار می دهید را انتخاب کند.

به پایان این مقاله رسیدیم، امیدواریم که با نحوه افزودن محصول در ووکامرس و بخش های مختلفی که در صفحه افزودن محصول وجود دارد آشنا شده باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *