افزونه رایگان وردپرس

گزارش فعالیت ها در پنل وردپرس با افزونه Activity Log

افزونه گزارش فعالیت ها

در این آموزش وردپرس میخواهیم به شما نحوه نمایش فعالیت ها در پیشخوان وردپرس با افزونه Activity Log را آموزش دهیم که می تواند بسیار مفید و کاربردی باشد.. شما با این افزونه وردپرس قادر خواهید بود مجموعه فعالیت های کاربران سایت وردپرس خود را به صورت گزارشی جامع در پنل سایت مشاهده کنید. اگر شما نیز یک طراح سایت هستید حتما میدانید که ارتباط با تمام افراد و کاربران سایت و بررسی فعالیت آن ها امری بسیار وقت گیر و مشکل است. چون که سایت شما حتما دارای کاربران گوناگونی در نقش های مختلف اعم از نویسنده , ویرایشگر, مدیر و سایر کاربران است. پس با این آموزش این مشکل را به آسانی می توانید حل کنید.

افزونه گزارش فعالیت هاهمانطور که مستحضر هستید همه چیز فقط یک سایت و کسی که آن سایت را کنترل میکند نیست. برخی از سایت ها چند نفر ویرایشگر و نویسنده و  مدیر و کاربرای بسیار زیادی دارند. در این حالت ما باید کاری انجام بدهیم که بتوانیم همه ی این ها را کنترل نمایم. باید بتوانیم کاری انجام دهیم که همه ی این افراد به وظایف خود را به نحوه احسن انجام دهند تا نظم سایت حفظ شود مثلا نویسنده ها مطالب خود را  در روزهای مشخصی بنویسند و کسانی هم که مدیریت یک قسمت از سایت را بر عهده دارند بتوانند درست به وظیفه ی خودشان عمل کنند همچنین کاربرای سایت میتوانند با توجه به دسترسی هایی که به سایت دارند فعالیت کنند. پس کار مدیریت و کنترل سایت سخت تر می شود و باید بتوانیم یه راه حل برای کنترل همه ی فعالیت ها پیدا کنیم.

همانطور که در جریان هستید میتوانید در سیستم مدیریت محتوای وردپرس نقش های متعدد و زیادی را اضافه کنید. بیشتر سایت های بزرگ از نیرو های زیادی استفاده میکنند و برای کاربرای خود سیستم عضویت درست میکنند . اگه امروز با ما همراه باشید میتوانید روی فعالیت های سایتتون کنترل دقیقی داشته باشید.

بررسی ورود و خروج کاربران در وردپرس و مشاهده تاریخچه فعالیت کاربران یکی از قابلیت‌هایی است که برای سایت‌های کاربر محور ضروری می‌باشد. همانطوری که می دانید یکی از قابلیت‌های اساسی وردپرس امکان عضوگیری و فعالیت در سایت می‌باشد که میتوانید تا برای هر کاربری در وردپرس یک نقش کاربری تعریف کنید تا به بخش‌های تعیین شده از سایت دسترسی داشته باشند .

افزونه گزارش فعالیت ها Activity Log

دوستان افزونه Activity Log در وردپرس به ما کمک می کند که بتوانیم فعالیت های سایت و اعضای سایت را مشاهده و تماما کنترل کنیم. که این فعالیت ها عبارتند از برگه ها و نوشته ها و تغییرات در هسته ی وردپرس و برچسب ها و دیدگاه ها و همه ی فعالیت هایی که در یک سایت وجود دارد و تغییراتی را که بر روی آن انجام میشود را کنترل کنیم. یک نکته ای که در این قسمت وجود دارد و شما باید بهش دقت کنید این است که این افزونه وردپرس با ووکامرس و bbpress سازگار بوده وبا آنها هم کار می کند.

نصب کردن گزارش فعالیت ها Activity Log

اولین کاری که باید انجام دهید نصب افزونه وردپرس Activity Log است. در صورت نیاز برای اطلاعات بیشتر می توانید آموزش نصب افزونه وردپرس را ببینید.

بعد از اینکه افزونه را فعال کردید در پیشخوان وردپرس شما گزینه Activity Log ظاهر می شود که دو زیر منوی Activity Log و Settings دارد.

Settings

حالا میخوایم دو بخش تنظیمات را که General و Notifications هستند را بررسی کنیم.

General

افزونه گزارش فعالیت ها 1

تنظیمات اصلی و اولیه ی افزونه در این قسمت است.

Keep logs for : شما به کمک این گزینه می توانید برای تعیین کردن گزارش هایی که به وسیله ی این افزونه داده می شود استفاده کنید که این استفاده به این شکل است که میتوانید مشخص کنید که گزارش ها تا چند روز نمایش داده شوند و بعد از چند روز دوباره حذف شود و گزارش های جدید تری گذاشته شود.

Delete Log Activities : میتوانید از این گزینه برای حذف کردن همه ی گزارش های فعالیت ها استفاده کنید به این شکل که بر روی گزینه ی “Rest Database” کلیک کنید تا آنها حذف بشوند.

Notifications

از این بخش همانطور که از اسمش پیداست برای اطلاع رسانی استفاده میشود.

افزونه گزارش فعالیت ها

Notification Events : از این گزینه برای اطلاع رسانی به افراد استفاده میشود.

Enable : از این گزینه برای فعال کردن بخش ارسال نوتیفیکیشن به ایمیل مورد استفاده قرار می گیرد

From Email : از این گزینه برای تعیین کردن اینکه ایمیل از چه آدرسی فرستاده میشود مورد استفاده قرار می گیرد و اون آدرس به شکل پیش فرض از سمت سایت ارسال میشود.

To Email : از این گزینه برای تعیین کردن آدرس ارسال ایمیل اطلاع رسانی استفاده میشود یعنی اینکه تعیین می کند که ایمیل اطلاع رسانی به چه آدرسی ارسال شود. میتوانید ایمیل سایت را به عنوان مدیر سایت بدهید.

Message : شما میتوانید از این گزینه برای به فارسی برگرداندن متن پیام اطلاع رسانی که در این قسمت به شکل پیش فرض نوشته شده استفاده کنید.

Activity Log

حال اگر به این قسمت بروید میتوانید همه ی گزارش هایی را که انتظار آنها را دارید دریافت کنید و همه ی فعالیت هایی را که در سایت شما انجام شده را کنترل کنید.

افزونه گزارش فعالیت ها

خب دوستان حالا میخواهم از آموزش افزونه گزارش فعالیت ها جمع بندی بهتون بگم اگه شما عزیزان یک سایت وردپرسی بزرگ با تعداد زیادی کاربر و افرادی که توی سایت شما صاحب نقش هستند مثل مدیر سایت و نویسنده و ویرایشگر و … دارید میتوانید به وسیله و کمک افزونه ای که امروز به شما معرفی کردیم همه ی فعالیت های سایت خود را زیر نظر بگیرید و تحت کنترل خود داشته باشید که این کار برای شما بسیار مفید خواهد بود و می توانید به مدیریت هر چه بهتر وب سایت خود کمک کنید. پس حتما افزونه وردپرس Activity Log را استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *