آموزش وردپرس, افزونه رایگان وردپرس

افزودن پوش نوتیفیکیشن به وردپرس به صورت رایگان (در 4 مرحله)

افزودن پوش نوتیفیکیشن به وردپرس

یکی از سخت ترین قسمت های اجرای یک وب سایت، جذب بازدید کننده است. حتی اگر محتوای شما جذاب باشد، باید راهی پیدا کنید که بتوانید خوانندگان را جذب کنید و با آنها در ارتباط باشید. پوش نوتیفیکیشن وردپرس یک راه حل زیبا برای این مشکل ارائه می دهد.

ما در این مقاله نحوه اضافه کردن پوش نوتیفیکیشن به وردپرس را با افزونه OneSignal به شما آموزش می دهیم.

پوش نوتیفیکیشن

پوش نوتیفیکیشن وردپرس

پوش نوتیفیکیشن ، پیامهایی هستند که روی صفحه شما ظاهر می شوند تا به شما اطلاع دهند که چه اتفاقی در دستگاه شما می افتد. به عنوان مثال، وقتی ایمیل دریافت می کنید، احتمالاً در تلفن های هوشمند و رایانه رومیزی اعلانات پوش را مشاهده می کنید.

در گذشته، پوش نوتیفیکیشن ها محدود به برنامه ها و به روز رسانی های سیستم می شدند. با این حال امروزه از آنها استفاده های بیشتری می شود.

  • آنها به شما این امکان را می دهند که کاربران خود را از محتوای جدید مطلع کنید. با پوش نوتیفیکیشن ، کاربران نیازی به بازدید از وب سایت شما ندارند تا بدانند مثلاً مقاله جدیدی منتشر کرده اید یا خیر. آنها می توانند فقط در صورت موجود بودن محتوای جدید ، اعلانی دریافت کنند.
  • کاربران می توانند از آنها خارج شوند. بر خلاف پاپ آپ ها، کاربران می توانند در وهله اول انتخاب کنند که آیا می خواهند پوش نوتیفیکیشن را دریافت کنند یا خیر. این بدان معنی است که فقط افراد علاقه مند آنها را می بینند.
  • آنها بسیار مؤثر هستند. پوش نوتیفیکیشن ها ، نرخ کلیک بالایی دارند، به خصوص وقتی که با سایر روش های بازاریابی مقایسه شوند.
  • کاربران به سادگی عضو می شوند. کاربران نیاز به وارد کردن شماره یا ایمیل ندارند و فقط با یک کلیک می توانند عضو شوند تا اعلان ها جدید برای آنها ارسال شود.

در استفاده از پوش نوتیفیکیشن در وردپرس موارد زیادی وجود دارد. با این حال، شایان ذکر است که برخی از افراد طرفدار این ویژگی نیستند. اگر از پوش نوتیفیکیشن بیش از حد استفاده کنید، می تواند مشترکان شما را اذیت کند، و این باعث می شود که آنها قید وب سایت شما را بزنند. بنابراین باید از اعلان ها به صورت کم استفاده کنید. به این ترتیب، وقتی مشترکان شما یکی را می بینند، می دانند که این چیزی است که ارزش بررسی دارد.

نحوه اضافه کردن پوش نوتیفیکیشن به وردپرس با افزونه OneSignal

برای این آموزش قصد داریم از افزونه OneSignal استفاده کنیم. OneSignal تنها ابزار وردپرس نیست که به شما امکان می دهد پوش نوتیفیکیشن را تنظیم کنید. با این حال استفاده آسان و ویژگی های قدرتمندی که دارد آن را به یکی از محبوب ترین افزونه های اعلان پوش در بین کاربران تبدیل کرده است.

مرحله 1: نصب افزونه OneSignal

 طبق معمول اولین کاری که باید انجام دهید، نصب و فعال سازی افزونه OneSignal است. در پیشخوان وردپرس سایت خود به برگه افزونه ها بروید. روی گزینه افزودن جدید کلیک کنید و از نوار جستجو در صفحه بعدی استفاده کنید تا افزونه OneSignal را پیدا کنید. هنگامی که در میان نتایج قرار گرفت، آن را نصب و فعال کنید:

نصب افزونه OneSignal

این افزونه یک تب جدید در پیشخوان وردپرس شما با نام OneSignal Push ایجاد می کند. اکنون این گزینه را انتخاب کنید و صفحه جدیدی را مشاهده خواهید کرد که بقیه مراحلی را که می خواهید دنبال کنید را نشان می دهد.

مرحله 2: تنظیم حساب OneSignal

برای کار کردن این افزونه وردپرس ، به یک حساب کاربری رایگان OneSignal نیز نیاز خواهید داشت. پس از ورود به سایت، در تب Web Push روی دکمه get started کلیک کنید.

تنظیم حساب OneSignal

می توانید با استفاده از اعتبارنامه از سیستم عامل های مختلف رسانه های اجتماعی یا از طریق ایمیل خود ثبت نام کنید.

ثبت نام در OneSignal

پس از انجام این کار، به داشبورد OneSignal خود دسترسی پیدا خواهید کرد.

مرحله 3: ایجاد یک Push Notification App

برای شروع، به داشبورد OneSignal خود بروید و روی دکمه Add a new app کلیک کنید:

ایجاد یک Push Notification App

OneSignal از شما می خواهد برای اهداف شناسایی داخلی نامی را برای برنامه خود تنظیم کنید. ما نام WordPress Push Notifications را وارد کردیم، اما شما می توانید از هر اسمی که می خواهید استفاده کنید.

سپس، این سرویس از شما سؤال می کند که چه نوع اعلانی را می خواهید پیکربندی کنید. گزینه Web Push را انتخاب کنید.

اعلان Web Push

اکنون می توانید نوع ادغام مورد نظر خود را انتخاب کنید. بر روی دکمه WordPress Plugin or Website Builder کلیک کنید و وردپرس را از گزینه های زیر انتخاب کنید:

دکمه WordPress Plugin or Website Builder

در آخر، به پایین بروید و جزئیات سایت خود، از جمله نام و آدرس آن را وارد کنید.

همچنین می توانید یک آیکون برای وب سایت خود تنظیم کنید، که در پوش نوتیفیکیشن شما نشان داده می شود، اما این مرحله کاملاً ضروری نیست:

آیکون پوش نوتیفیکیشن

همچنین انتخاب کنید که سایت شما از HTTPS استفاده می کند یا خیر. پس از آن با کلیک روی ذخیره، به آخرین مرحله بروید.

مرحله 4: پیکربندی افزونه OneSignal

پس از ذخیره تنظیمات خود در داشبورد OneSignal ، صفحه جدیدی را مشاهده می کنید که API KEY و APP ID خود را نشان می دهد:

پیکربندی افزونه OneSignal

این برگه را هم اکنون باز نگه دارید، زیرا به هر دو مورد نیاز خواهید داشت.

به پیشخوان وردپرس خود برگردید و به برگه OneSignal Push بروید، سپس تب Configuration را انتخاب کنید.

سه فیلد را مشاهده خواهید کرد، یکی برای شناسه برنامه خود، دیگری برای کلید API خود، و یکی دیگر عنوان برنامه شما.

دو مورد اول را با استفاده از داده های صفحه قبلی پر کنید:

پیکربندی پوش نوتیفیکیشن

همچنین فیلد سوم، نامی است که شما در مرحله قبل انتخاب کردید. ما، این WordPress Push Notifications را انتخاب کرده بودیم.

پس از پر کردن هر سه قسمت، به پایین بروید چند تنظیم اضافی دیگر را مشاهده کنید.

به دنبال بخشی به نام Prompt Settings & Subscription Bell باشید.

در اینجا، می توانید انتخاب کنید که آیا افزونه باید کاربران جدید را به صورت خودکار مشترک کند یا خیر:

تنظیمات بخش Prompt Settings & Subscription Bell

اگر کمی پایین بروید، می توانید متن پیام اشتراک را هم تغییر دهید:

پیام پوش نوتیفیکیشن

در پایین صفحه ، بخشی را با عنوان Welcome Notification Settings مشاهده خواهید کرد، که برای تنظیم متن خوش آمد است. به طور پیش فرض، OneSignal هنگامی که شخصی در وب سایت شما عضو می شود، یک پیام خوش آمدید از طریق پوش نوتیفیکیشن برای او ارسال می کند.

در این بخش می توانید آن پیام را غیرفعال یا شخصی سازی کنید:

پوش نوتیفیکیشن خوش آمدید

در آخر، به دنبال بخش دارای برچسب Automatic Notification Settings باشید. در اینجا، می توانید پیکربندی کنید که آیا این افزونه هر زمان که پست جدید ارسال می شود، باید اعلان های خودکار را ارسال کند:

اراسل خودکار پوش نوتیفیکیشن به کاربران

اگر در هفته دو، سه بار محتوای جدید منتشر می کنید، این می تواند مفید باشد. اما، اگر روزانه محتوای جدید منتشر می کنید، ممکن است اعلان های پوش شما احساس اسپم به کاربران بدهند.

اگر ارسال خودکار اعلان ها را روشن نمی کنید، می توانید هر بار که می خواهید یک پیام جدید را منتشر کنید، از طریق ویرایشگر وردپرس انتخاب کنید. به این ترتیب، شما کنترل کامل خواهید داشت و فقط آنهایی را که می خواهید اطلاع رسانی می کنید.

ارسال پوش نوتیفیکیشن پست های دلخواه

یادتان باشد که تنظیمات افزونه خود را ذخیره کنید، همچنین حالا وقتی شخصی به وب سایت شما مراجعه می کند، فوراً OneSignal را مشاهده می کند که در پوش نوتیفیکیشن شما مشترک شود. اگر آنها قبول نکنند، این پیام دوباره ظاهر نمی شود، بنابراین شما ریسک نمی کنید بازدید کنندگان بی علاقه را آزار دهید.

به پایان این مقاله رسیدیم، امیدواریم که نحوه اضافه کردن پوش نوتیفیکیشن به وردپرس با استفاده از افزونه OneSignal را یاد گرفته باشید. همچنین جز OneSignal افزونه های دیگری برای این کار وجود دارد، در صورتی که نمی خواهید از آن استفاده کنید، صفحه افزونه پوش نوتیفیکیشن را ببینید.

5/5 - (7 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *