آموزش وردپرس, واژه نامه

سایدبار در وردپرس چیست؟

سایدبار در وردپرس چیست؟

اگر به تازگی سایت خود را راه اندازی کرده اید یا قصد راه اندازی سایت دارید احتمالا نمی دانید که سایدبار در وردپرس چیست. خب، نگران نباشید ما هر آنچه که لازم است را برای شما توضیح می دهیم. به صورت کلی، منطقه ای است که می توانید ابزارک وردپرس را در آن قرار دهید. به همین دلیل به آن یک منطقه آماده ابزارک نیز گفته می شود.

سایدبار یا همان نوار کناری محتوای اصلی نشان داده شده در وسط وبلاگ شما را تکمیل می کند. گفته می شود، شخصی سازی نوار کناری ضروری نیست. فقط اگر بخواهید اطلاعات اضافی را در صفحه قرار دهید، مفید است.

لطفاً توجه داشته باشید که این تعریف در مورد هر پلتفرم از جمله وردپرس اعمال می شود. به جعبه های  تصویر زیر که دور آنها قرمز است نگاهی بیندازید:

سایدبار در وردپرس چیست؟

می توانید به قسمت ابزارک های سایت خود بروید و ابزارهای خاص خود را در نوار کناری ( سایدبار ) قرار دهید. بخاطر داشته باشید که لزوماً یک نوار کناری همیشه در “سمت چپ یا راست “نیست. این می تواند نزدیک به پایین صفحه، یا هر منطقه ابزارک در صفحه شما باشد.

سایدبار در وردپرس

به خاطر داشته باشید که سایدبار وردپرس را فقط با چیزی که به سایت شما ارزش اضافه کند پر کنید در غیر این صورت ممکن است تجربه کاربر شما در معرض خطر باشد.

5 کاربرد برتر ناحیه ابزارک

برای سفارشی کردن قسمت نوار کناری خود، به مسیر نمایش » ابزارک ها بروید و ابزارک های مورد نظر خود را به سایدبار موردنظر بکشید و رها کنید.

اگر می خواهید مناطق بیشتری ایجاد کنید، توصیه می کنیم از افزونه Custom Sidebars استفاده کنید. این افزونه در عین حال که نیاز به برنامه نویسی را از بین می برد اما نتیجه آن به همان اندازه قدرتمند است.

حالا که فضای کافی دارید، ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که چه چیزی را در ابزارک وردپرس قرار دهیم؟ گذشته از قرار دادن تبلیغات، پیشنهادات ما در اینجا آمده است:

 1. نمایش مطالب محبوب

به بازدید کنندگان خود اجازه ندهید که پس از خواندن فقط یک مطلب سایت شما را ترک کنند. توجه آنها را به پست های محبوب و مرتبط هدایت کنید. این کار نه تنها باعث ترافیک بیشتر خواهد شد بلکه عملکرد سئو شما را نیز افزایش می دهد. هرچه مدت زمان بیشتری بمانند، در موتورهای جستجو رتبه بالاتری خواهید داشت.

افزونه های پیشنهادی برای این منظور: WordPress Popular Posts و Jetpack

2. اشتراک ایمیل

اگر بازدید کنندگان شما از محتوای شما خوششان می آید، احتمالاً آنها می خواهند اطلاعات بیشتری از شما بشنوند. یک فرم اشتراک ایمیل (خبرنامه) را در نوار کناری قرار دهید.

برای پیدا کردن افزونه مناسب برای انجام اینکار، مقاله ما را در مورد بهترین افزونه خبرنامه وردپرس ببینید.

3. ویژگی رسانه های اجتماعی

پست های عالی به اشتراک گذاشته می شوند. دکمه های اشتراک گذاری اجتماعی را در نوار کناری خود قرار دهید و به بازدید کنندگان خود اجازه دهید محتوای شما را در اطراف گسترش دهند. همچنین اگر در شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام، تلگرام و … فعالیت می کنید، ابزارکی را قرار دهید تا بازدیدکنندگان شما را دنبال کنند.

افزونه های پیشنهادی برای این منظور: Simple Social Icons و  Easy Social Share

4. اثبات اجتماعی

آمار اشتراک را در سایت خود نمایش دهید. اثبات اجتماعی به شما کمک می کند اعتماد بازدید کنندگان خود را جلب کنید، به ویژه اگر آنها تازه وارد سایت شما شده باشند.

افزونه های پیشنهادی برای این منظور: Social Count Plus و Testimonials Widgets

اثبات اجتماعی

5. سایدبار چسبنده

به پست های طولانی خود فکر کنید. از آنجا که بازدید کنندگان شما برای خواندن آن به پایین حرکت می کنند، نوار کناری شما در بالای صفحه می ماند و در نتیجه آن قسمت خالی می شود. برای رفع این مشکل می توانید از نوار کناری ثابت استفاده کنید.

افزونه های پیشنهادی برای این منظور:  Q2W3 Fixed Widget و  Sticky Menu (Or Anything) on Scroll

به پایان این مقاله رسیدیم، امیدواریم که به خوبی با سایدبار وردپرس آشنا شده باشید و در جهت رشد سایت خود از آن استفاده نمایید. همچنین ممکن است بخواهید مقاله ما را در مورد تصویر شاخص وردپرس ببینید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *