آموزش وردپرس, واژه نامه

صفحه فرود در وردپرس چیست؟

صفحه فرود در وردپرس چیست؟

صفحات فرود (لندینگ پیج) برای هر وب سایتی برای جذب بازدیدکنندگان بیشتر ضروری هستند و نقش مهمی در تبدیل بازدیدکنندگان وب سایت به مشتری دارند.

در این مقاله به 3 سوال زیر پاسخ می دهیم:

  • لندینگ پیج در وردپرس چیست؟
  • صفحه فرود با صفحه اصلی چه تفاوتی دارد؟
  • چرا تمام ترافیک پولی خود را به یک صفحه فرود هدایت کنید؟

و همچنین در آخر نکاتی برای ایجاد یک صفحه فرود بسیار قابل تبدیل را ذکر می کنیم.

صفحه فرود در وردپرس چیست؟

صفحه فرود چیست؟

یک صفحه وب که اساساً برای جذب سرنخ ها و تبدیل بازدیدکنندگان به مشتریان طراحی شده است به عنوان صفحه فرود (لندینگ پیج) شناخته می شود. با این حال، استفاده از تاکتیک های بصری و متقاعدسازی برای جلب نظر افراد بیشتر است.

صفحه فرود در درجه اول برای بازاریابی از طریق رسانه های اجتماعی، ایمیل ها، خبرنامه ها و غیره استفاده می شود. در بیشتر موارد، صفحه فرود صفحه ای است که مصرف کنندگان ابتدا از هر منبع ترافیکی وارد آن می شوند.

بنابراین، صفحه فرود یک صفحه وب مستقل است که به سایت اصلی شما پیوند داده شده است. هدف اصلی هر صفحه فرود جمع آوری اطلاعات تماس بازدیدکنندگان و تبلیغ یک محصول یا خدمات خاص است.

هدف مشترک همه صفحات فرود دعوت به اقدام (CTA) است.

صفحه فرود با صفحه اصلی چه تفاوتی دارد؟

صفحه اصلی وب سایت صفحه ای است که هنگام مرور، با وارد کردن نام دامنه شما ظاهر می شود و صفحه اول صفحه اصلی وب سایت شما را نشان می دهد. این صفحه ای از وب سایت گسترده شما است که اغلب حاوی اطلاعات زیادی است و در درجه اول به معرفی کسب و کار اختصاص دارد.

به طور خلاصه، صفحه اصلی شما بازدیدکنندگان را دعوت می کند تا درباره شرکت شما اطلاعات بیشتری کسب کنند.

از سوی دیگر، صفحه فرود صفحه‌ای است که بازدیدکنندگان شما از طریق تبلیغات شخص ثالث یا پولی، رسانه‌های اجتماعی، خبرنامه‌ها و غیره می‌آیند. این صفحه مستقل است و هدف فوری یک فراخوان برای اقدام است که به معنای کمتر است. پیوندها هیچ چیزی وجود ندارد که بازدیدکنندگان شما را از تبدیل کردن منحرف کند.

چرا تمام ترافیک پولی خود را به یک صفحه فرود هدایت کنید؟

پاسخ ساده است – برای ROAS بهتر (بازده هزینه تبلیغات)

ترافیک صفحه اصلی شما از منبع بدون پرداخت دیگری می آید – ترافیک مستقیم، جستجوهای ارگانیک گوگل، ایجاد آگاهی از برند، محتوای به اشتراک گذاشته شده در رسانه های اجتماعی و غیره.

وب سایت فقط یک صفحه اصلی دارد، اما صفحات فرود را می توان به تعداد دلخواه برای اهداف مختلف ایجاد کرد. ترافیک شما از تبلیغات گوگل، فیس بوک و توییتر، اینستاگرام، خبرنامه یا سایر ترافیک پولی که به وب سایت خود هدایت می کنید ممکن است اهداف متفاوتی داشته باشد.

نکاتی برای ایجاد یک صفحه فرود بسیار قابل تبدیل

1. در مورد هدف تبدیل تصمیم بگیرید

بسته به نوع کسب و کار، تصمیم بگیرید که کدام اقدام برای صفحه فرود شما مؤثرتر است. هدف نهایی هر سایتی بهبود نرخ تبدیل است. برای دستیابی به این هدف، اهداف استراتژیک را به اهداف کوچکتر و قابل دستیابی تقسیم کنید و بر نرخ تبدیل تمرکز کنید.

به عنوان مثال، می‌توانید بازدیدکنندگان آنلاین را تشویق کنید تا یک دوره آزمایشی رایگان، ثبت‌نام، اشتراک، دانلود و غیره انجام دهند. سپس به آرامی و به تدریج، می‌توانید آن را به سمت هدف نهایی خود یعنی فروش محصول یا خدمات ممتاز خود هدایت کنید.

2. ارزش پیشنهادی واضحی داشته باشید

زمانی که می خواهید خواننده را متقاعد کنید کوتاه، قدرتمند و مشخص باشید. یک شعار به حمایت از گزاره ارزش اصلی کمک می کند تا زمانی که خیلی پیچیده نباشد.

3. فراخوان برای اقدام

هنگام افزودن یک فراخوان، باید کوتاه و مستقیم باشد و متنی داشته باشد که خواندن آن آسان باشد. از تصویری استفاده کنید که از CTA پشتیبانی می کند. این می تواند یک دکمه یا فرمی باشد که باید به راحتی کلیک شود و به طور برجسته قابل مشاهده باشد.
به عنوان مثال، این گزینه ها را قابل مشاهده و جذاب کنید – اکنون سفارش دهید، مقالات دیگر را بخوانید و یک آزمایش رایگان را شروع کنید.

به پایان این مقاله رسیدیم. امیدواریم که به خوبی پاسخ سوال “صفحه فرود در وردپرس چیست؟” را گرفته باشید. همچنین ممکن است بخواهید مقاله کامل دیگر ما را در مورد بهبود لندینگ پیج ببینید.

5/5 - (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *