افزونه رایگان وردپرس, امنیت وردپرس

5 بهترین افزونه تایید دو مرحله ای وردپرس

افزونه تایید دو مرحله ای وردپرس

از همان ابتدای محاسبات شخصی، گذرواژه‌ها الزامات امنیتی اصلی تقریباً برای همه چیز از ایمیل شخصی تا حسابهای بانکی بودند. با این حال، امروزه اکثر هکرها از ابزارهای متنوعی برخوردار هستند که می توانند اکثر رمزهای عبور را شکست دهند. به همین دلیل رمزهای عبور توسط ویژگیهای امنیتی اضافی تقویت می شوند که روند ورود به سیستم کاربر را تقویت می کنند. یک ویژگی مهم در این لیست، تایید دو مرحله ای وردپرس یا همان احراز هویت 2 عاملی است.

احراز هویت دو عاملی چیست؟

بر خلاف رمزهای عبور، احراز هویت دو عاملی (2FA) یک فرایند دو مرحله ای است که قبل از اجازه دسترسی به دو یا سه اثبات هویت نیاز دارد. اجرای احراز هویت دو عاملی از چیزی که شما می دانید (گذرواژه) و چیزی که در اختیار دارید (مانند تلفن هوشمند، یک حساب ایمیل یا کلید سخت افزاری و غیره) استفاده می کند.

وردپرس از طریق افزونه ها تأیید هویت دو مرحله ای را ارائه می دهد. این افزونه ها به عوامل شناسایی دیگری نیاز دارند از جمله:

  • رمز عبور منحصر به فرد (OTP) ارسال شده از طریق پیامک / ایمیل
  • یک تماس تلفنی
  • کد QR
  • اعلان
  • ژنراتورهای کلیدی مبتنی بر سخت افزار مانند YubiKey ، SolidPass و غیره.

در ادامه ما 5 بهترین افزونه تایید دو مرحله ای وردپرس رایگان را به شما معرفی می کنیم که به دلخواه می توانید یکی را انتخاب کنید.

1. افزونه Shield WordPress Security

افزونه Shield WordPress Security

Shield WordPress Security (سابقاً فایروال ساده) دو روش تأیید صحت دو مرحله ای ، از طریق ایمیل و YubiKey ارائه می دهد. احراز هویت ایمیل این افزونه دو روش (آدرس IP و کوکی ها) ارائه می دهد که به کاربران امکان می دهد روش مورد نظر خود را انتخاب کنند.

از مزایای این افزونه احراز هویت دو عاملی توسط OTP است که از طریق ایمیل و YubiKey ، آدرس IP و کوکی ها ارسال می شود. با این حال، این افزونه از تأیید هویت از طریق Google Authenticator ، پیام کوتاه، تماس تلفنی، اطلاع رسانی پوش یا کد QR پشتیبانی نمی کند.

2. افزونه Google Authenticator

افزونه Google Authenticator

Google Authenticator – Two Factor Authentication (2FA) پیشرفته ترین افزونه تأیید دو مرحله ای وردپرس است. این اقدامات پیشگیرانه را در برابر تهدیدات احتمالی انجام می دهد و راه حل های پشتیبان چندگانه را برای کمک به کاربران در هنگام حملات شدید فراهم می کند.

با استفاده از این افزونه، مدیران و کاربران می توانند سرویس اتصال دو عاملی را فعال کنند، گزینه های اتصال خود را پیکربندی کنند و می توانند با استفاده از نام کاربری + رمز عبور + تأیید اعتبار دو عاملی یا نام کاربری + تأیید اعتبار دو عامل به وب سایت وردپرس وصل شوند.

از مزایای این افزونه احراز هویت دو عاملی از طریق پیام کوتاه، OTP ارسال شده از طریق ایمیل، کلید نرم افزار، کد QR، اعلان های پوش، کد کوتاه برای صفحات ورود سفارشی به سیستم و شناسایی دستگاه برای جلوگیری از تلاش های مکرر است. با این حال، این افزونه از وردپرس چند سایته، تأیید اعتبار از طریق تماس تلفنی و YubiKey پشتیبانی نمی کند.

3. افزونه Duo Two-Factor Authentication

افزونه Duo Two-Factor Authentication

یکی دیگر از بهترین افزونه ها برای ایجاد تایید دو مرحله ای در وردپرس، Duo Two-Factor Authentication است. سرویس تأیید هویت Duo به جای اینکه تنها به یک گذرواژه تکیه کنید، که می تواند جعلی باشد یا حدس زده شود، لایه دوم امنیت را به حساب های وردپرس شما اضافه می کند.

Duo Two-Factor Authentication به شما امکان کنترل کامل بر کاربرانی را می دهد که می توانند از 2FA استفاده کنند. این برنامه از چندین روش تأیید اعتبار کاربر، مانند شناسه تک لمسی، رمز عبور تولید شده توسط برنامه، رمز عبور منحصر به فرد (OTP) ارسال شده از طریق پیام کوتاه، تماس تلفنی یا کلید سخت افزاری مانند YubiKey ، SolidPass و غیره پشتیبانی می کند.

از مزایای این افزونه گزینه های تایید دو مرحله ای مختلف شامل کلیدهای سخت افزاری، پیام کوتاه و تماس تلفنی است. با این حال ، این افزونه از وردپرس چند سایته، تأیید اعتبار از طریق Google Authenticator ، کد QR ، کد کوتاه پشتیبانی نمی کند تا به راحتی ویژگی های تأیید اعتبار دو عاملی را در یک صفحه / ابزارک ادغام کند.

4. افزونه Two Factor Authentication

افزونه Two Factor Authentication

Two Factor Authentication به شما امکان می دهد تا تایید دو مرحله ای مبتنی بر نقش کاربر را فعال کنید. این امکان را برای کاربران شخصی فعال یا غیرفعال می کند و تأیید هویت دو عاملی را در صفحه ورود فقط برای کاربران مجاز نشان می دهد. همچنین امکان ویرایش پارامترهای جلویی از طریق کد کوتاه را فراهم می کند و به شما کمک می کند پارامترها را بدون اجازه دسترسی کاربران به داشبورد نمایش دهید.

افزونه Two Factor Authentication از فرم ورود ووکامرس پشتیبانی می کند و افزونه Theme My Login به شما امکان می دهد صفحات ورود به سیستم را با تأیید هویت دو عاملی برای کاربران تنظیم کنید. از مزایای این افزونه احراز هویت دو عاملی استفاده از پروتکل TOTP & HOTP و کد QR است. این افزونه همچنین از وردپرس چند سایته، Google Authenticator ، Authy و سایر سیستم های دیگر پشتیبانی می کند.

اما، این افزونه از تأیید هویت از طریق پیام کوتاه، تماس تلفنی، OTP از طریق ایمیل، کد کوتاه و YubiKey پشتیبانی نمی کند.

5. افزونه Rublon Two-Factor Authentication

افزونه Rublon Two-Factor Authentication

افزونه Rublon Two-Factor Authentication به شما امکان می دهد به صورت رایگان و به سرعت امنیت دو مرحله ای را در وب سایت وردپرس خود تنظیم کنید.

Rublon Two-Factor Authentication، ایمیل و برنامه تلفن هوشمند خود را برای بررسی کاربرانی که سعی در اتصال دارند، ارائه می دهد. برای ترکیب یا استفاده از ویژگی تأیید هویت دو عاملی، دانش خاصی لازم نیست.

علاوه بر این، نیازی به کپی / چسباندن رمز عبور  نیست. برای تأیید اینکه شما صاحب حساب هستید، کافیست روی لینک موجود در ایمیل کلیک کنید.

از مزایای این افزونه احراز هویت دو عاملی از طریق ایمیل یا برنامه تلفن همراه است و مانع از تایید هویت شما دو بار از همان دستگاه می شود.

با این حال، این افزونه وردپرس از تأیید اعتبار از طریق Google Authenticator، پیام کوتاه، تماس تلفنی، اعلان پوش، کد کوتاه یا توکن های سخت افزاری پشتیبانی نمی کند.

به پایان این مقاله رسدیم، امیدواریم که بهترین افزونه تایید دو مرحله ای برای وردپرس را پیدا کرده باشید. همچنین برای برقراری امنیت کامل در سایت خود ممکن است بخواهید، صفحه راهنمای امنیت وردپرس را ببینید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *