اخبار

آیا تحریم های تم فارست برای ایران برداشته شد؟

آیا تحریم های تم فارست برای ایران برداشته شد؟

اگر توسعه دهنده وب یا طراح سایت هستید، به احتمال زیاد مجموعه انواتو (Envato) و زیر مجموعه آن یعنی تم فارست را می شناسید. این شرکت بسیار بزرگ در زمینه خرید و فروش ابزارهای طراحی، از جمله قالب وردپرس و افزونه وردپرس فعالیت می کند. شرکت انواتو در استرالیا تاسیس شده و بعد از انتقال به آمریکا، در تاریخ 24 آذر 1394 ایران را تحریم کرد و حتی حساب های افراد ایرانی که در تم فارست و سایر زیر مجموعه های آن خریدار یا فروشنده بودند را مسدود کرد و علاوه بر آن ورود IP ایران به سایت های خود را مسدود کرد تا برای ورود به سایت، کاربران ایرانی مجبور به استفاده از فیلتر شکن شوند!

تحریم Envato برای ایران حذف شده است؟

در بهمن سال 1398 محدودیت های آی پی برای کاربران ایرانی برداشته شد و به راحتی می توان بدون استفاده از فیلتر شکن از کلیه سایت های آنها از جمله تم فارست بازدید کرد. اما داستان از چه قرار است آیا واقعا تحریم های انواتو برای ایران برداشته شده است؟

در روزهایی که آمریکا تحریم ها را بیشتر می کند منطقی نیست تحریم انواتو برداشته شود. اگر به صفحه کشورهایی که نمی توانند از Envato استفاده کنند مراجعه کنید متوجه می شوید که هنوز این موضوع توسط Envato تایید نشده است و متاسفانه نام ایران همچنان در بین کشورهای تحریم این شرکت قرار دارد و فقط به نظر می رسد که محدودیت آی پی برای ایران برداشته شده است.

تحریم های تم فارست برای ایران

مراقب مسدود شدن حساب های خود باشید!

شرکت Envato هنوز خبر رفع تحریم ها برای ایران را تایید نکرده است و با وجود افزایش تحریم ها توسط آمریکا این مسئله بسیار غیرمنطقی است مگر اینکه این شرکت از آمریکا خارج شده باشد.

به همین خاطر به شما پیشنهاد می کنیم همچنان با تغییر آی پی وارد حساب کاربری خود شوید. چون در صورتی که با آی پی ایران وارد حساب کاربری خود شوید آنها متوجه خواهند شد و اگر تحریم ها هنوز وجود داشته باشد، حساب شما مسدود خواهد شد!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *