آموزش وردپرس, افزونه رایگان وردپرس

تغییر مسیر کاربران پس از ورود در وردپرس

تغییر مسیر کاربران پس از ورود در وردپرس

تغییر مسیر وردپرس به تکنیکی اطلاق می شود که کاربران را به صورت خودکار از یک صفحه وب به صفحه دیگری ارسال می کند. به عنوان مثال، اگر صفحه موجود در دسترس نباشد، می توانید کاربران خود را به صفحه دیگری هدایت کنید. یکی دیگر از دلایل محبوب برای استفاده از تغییر مسیرها ، تغییر مسیر کاربران پس از ورود به وب سایت وردپرس شما است تا آنها به جای پیشخوان وردپرس به صفحه مورد نظر شما منتقل شوند. در این مقاله ما به شما نحوه ریدایرکت کاربران پس از ورود در وردپرس را آموزش می دهیم.

تغییر مسیر کاربران پس از ورود در وردپرس

چرا باید کاربران را پس از ورود به وردپرس ریدایرکت کنید؟

هر صاحب سایت به دلایل مختلف کاربران خود را پس از ورود به سیستم تغییر مسیر می دهد. برخی نمی خواهند کاربران وارد شده منطقه پیشخوان مدیریت وردپرس را ببینند یا ممکن است بخواهند کاربران خود با نقش های خاص بتوانند به محتوای خاص دسترسی پیدا کنند.

محافظت از پیشخوان وردپرس

وردپرس پس از ورود به سیستم به صورت پیش فرض، کاربران را به پیشخوان وردپرس هدایت می کند. مشکلی ایجاد نمی شود اگر فقط مدیر، کاربران پشتیبان، نویسنده و ویرایشگرها دسترسی به قسمت مدیریت سایت داشته باشند.

اما اگر انواع مختلفی از کاربران در سایت شما وجود دارد، پس از ورود به سیستم آنها را به صفحات دیگر هدایت کنید. این کمک می کند تا از ویرایش یا ایجاد تغییر در محتوای سایت توسط کاربران غیرمجاز جلوگیری شود.

از این گذشته، شما همچنین می توانید کاربران را به داشبورد جایگزین که فقط برای آنها طراحی شده است هدایت کنید.

ایجاد محتوای خاص برای کاربران

ممکن است شما یک وب سایت خصوصی ایجاد کنید و محتوای عالی را برای نقش های مختلف کاربر ارائه دهید. هر نوع کاربر قادر به دسترسی به صفحات و پست های خاص مربوط به خود است.

به عنوان مثال، مشترکین جدید قبل از بازدید از هرگونه پست دیگر در سایت شما، باید اعلان ها یا صفحات خط مشی را مشاهده کنند. در همین حال، مشتریان بلافاصله پس از ورود به سایت تجارت الکترونیکی شما به صفحات فروشگاه هدایت می شوند.

نحوه ریدایرکت کاربران پس از ورود با افزونه Peter’s Login Redirect

Peter’s Login Redirect یکی از افزونه های کارآمد برای کمک به شما در تصمیم گیری اینکه کاربران پس از ورود به وب سایت شما به کجا بروند است. شما به راحتی با این افزونه وردپرس می توانید برای همه کاربران و همچنین برخی کاربران خاص یا نقش کاربر، قوانین تغییر مسیر تنظیم کنید.

 پس اولین کاری که باید انجام دهید، نصب و فعال سازی این افزونه است، در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر می توانید آموزش نصب افزونه وردپرس را ببینید.

پس از نصب و فعال سازی این افزونه، برای دسترسی به تنظیمات افزونه به قسمت تنظیمات » Login/logout redirects مراجعه کنید.

تنظیمات افزونه Login/logout redirects

یک صفحه تنظیمات وجود دارد که اکنون می توانید قوانین تغییر مسیر را مدیریت کنید. افزونه 5 نوع مختلف تغییر مسیر ورود به سیستم را ارائه می دهد. علاوه بر این به شما امکان می دهد تا کاربران خاص یا نقش های کاربر را به صفحه دیگری ارسال کنید و قوانین تغییر مسیر را برای سطوح مختلف کاربر تنظیم کنید. کسانی که متعلق به قوانینی نیستند که قبلاً تعیین کرده اید، قانون همه کاربران برای آنها اعمال می شود.

می توانید در فیلد های URL آدرسی که می خواهید کاربر پس از ورود به وردپرس وارد شود را وارد کنید و در قسمت Logout URL آدرسی را وارد کنید که می خواهید کاربران پس از خروج از سیستم  به آن منتقل شوند. همچنین در زیر هر بخش یک دکمه افزودن جدید وجود دارد که شما را قادر می سازد قوانین جدید ایجاد کنید.

برای آشنایی بیشتر با نحوه کار با افزونه Login/logout redirects ما در پایین توضیح می دهیم که هر بخش مربوط به چیزی است.

ریدایرکت کاربران خاص

تغییر مسیر کاربران خاص

در اینجا می توانید فقط قوانین تغییر مسیر را برای یکسری از کاربران خاص تنظیم کنید.

ریدایرکت نقش های کاربری خاص

تغییر مسیر نقش های کاربری خاص

 با استفاده از این گزینه می توانید قوانین تغییر مسیر پس از ورود و خروج از وردپرس را برای کاربران یک نقش کاربری خاص تعیین کنید.

ریدایرکت کاربران سطوح خاص

ریدایرکت کاربران با سطوح خاص

این می تواند براساس قابلیت ها و طبقه بندی کاربران تنظیم شود. این خاصیت ویژه در زمانی که بخواهید از نقش کاربران و قابلیت های آنها استفاده کنید بسیار مفید است.

ریدایرکت همه کاربران

ریدایرکت همه کاربران

با این گزینه می توانید یک آدرس برای همه کاربران خود که شامل قوانین بالا که تنظیم کردید نیستند، تعیین کنید.

ریدایرکت کاربران پس از ثبت نام

ریدایرکت کاربران پس از ثبت نام

وقتی کاربر جدیدی در سایت شما ثبت نام می کند، پس از ثبت نام موفق، وردپرس به صورت پیش فرض او را به صفحه ورود هدایت می کند. اگر می خواهید کاربران را پس از ثبت نام به آدرس خاصی هدایت کنید، این گزینه به شما کمک می کند.

امیدواریم که به خوبی تنظیمات افزونه Peter’s Login Redirect برای تغییر مسیر کاربران پس از ورود در وردپرس را یاد گرفته باشید.

5/5 - (6 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *