آموزش وردپرس, افزونه رایگان وردپرس

اجازه دادن به کاربران برای آپلود فایل ضمیمه در نظرات وردپرس

آپلود فایل در نظرات وردپرس

به طور پیش فرض، نظرات وردپرس محدود به متن هستند، اما شما می توانید به کاربران اجازه آپلود فایل های دلخواه مانند عکس ها و فایل های تصویری را بدهید تا نظرات را سرگرم کننده تر کنید.

از مسائلی که می توان به عنوان دو ابزار قدرتمند برای افزایش تعامل کاربران در سایت بیان کرد تصاویر و دیدگاه ها (نظرات) هستند. کاربران در صورت امکان آپلود تصاویر و سایر فایل ها در قسمت نظرات سایت شما مشارکت بیشتری در سایت شما خواهند داشت . بسیار پیش می آید که کاربران سوالاتی دارند که همراه با آن نیاز به آپلود تصویری دارند تا منظور خود را به درستی به شما برسانند و این مسئله ضمن افزایش قابل توجه تعامل کاربران باعث رضایت کاربران سایت شما می شود. در این مقاله نحوه اجازه دادن به کاربران برای آپلود فایل پیوست در نظرات وردپرس را به شما آموزش می دهیم تا کاربران به راحتی قادر به آپلود فایل در قسمت دیدگاهای وردپرس شوند.

اجازه به کاربران برای آپلود فایل در نظرات وردپرس


برای این کار شما نیاز به فعال سازی یک افزونه وردپرس خواهید داشت. پس شما اول افزونه Comment Attachment را باید نصب و فعال کنید. برای اطلاعات بیشتر می توانید آموزش نصب افزونه وردپرس را ببینید.

پس از نصب و فعال سازی افزونه وردپرس Comment Attachment شما باید در پیشخوان وردپرس خود به قسمت تنظیمات » گفتگو مراجعه کنید.

آپلود عکس در نظرات وردپرس

در صفحه بالا شما می توانید موقعیت فیلد پیوست، عنوان فیلد پیوست، اندازه فایل پیوست، ضروری و یا غیر صروری بودن فایل پیوست، نوع فایل و … را تنظیم کنید.

شما همچنین می توانید به کاربران خود اجازه دهید تا فایل های PDF ، پاورپوینت ، اکسل ، ویدیو، صوت و … را آپلود کنند. برای این کار کافی است تا شما در بخش تنظیمات نوع فایل، فایل هایی را که می خواهید به کاربران اجازه آپلود آنها را بدهید را تیک بزنید.

پس از اتمام کار، بر روی دکمه ذخیره تغییرات کلیک کنید تا تنظیمات شما ذخیره شود.

پس از آنکه به قسمت مطالب سایت خود مراجعه کنید می بینید که یک فیلد برای آپلود فایل در قسمت نظرات اضافه شده است.

آپلود فایل در نظرات وردپرس

توجه داشته باشید که تمامی فایل های آپلود شده توسط کابران در کتابخانه رسانه سایت شما ذخیره می شود و برای حذف آنها هم می توانید به آن قسمت مراجعه کنید.

توجه: حذف تصاویر و سایر فایل ها هیچ تاثیری در متن دیدگاه نخواهد داشت.

همچنین شما می توانید با نمایش تعداد کل دیدگاه های سایت کاربران را بیشتر تشویق به مشارکت در سایت کنید.

خب امیدواریم که این مقاله به شما کمک کرده باشد تا نحوه اجازه به کاربران برای آپلود فایل پیوست در نظرات وردپرس را یاد گرفته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *