آموزش ووکامرس, پایگاه دانش

تفاوت وردپرس با ووکامرس چیست؟

تفاوت ووکامرس با وردپرس چیست؟

اگر به تازگی پا به دنیای وب گذاشته اید، ممکن است بخواهید تفاوت بین ووکامرس با وردپرس را بدانید؟ توجه به این نکته ضروری است که اگر می خواهید تفاوت بین ووکامرس و وردپرس را بدانید، باید عملکردهای آن را درک کنید.

تفاوت ووکامرس با وردپرس چیست؟

فرق ووکامرس با وردپرس چیست؟

در این مقاله به صورت کوتاه و مختصر به تفاوت وردپرس و ووکامرس خواهیم پرداخت. ما به جزئیات خاص نگاه خواهیم کرد تا در پایان بتوانید بدانید که چگونه آنها با هم کار می کنند.

اجازه دهید ما مستقیما وارد آن شویم.

وردپرس چیست؟

وردپرس یک سیستم مدیریت محتوا است و افراد از آن برای راه اندازی سایت استفاده می کنند.

وردپرس دارای عملکرد اصلی است که به شما امکان ویرایش و طراحی یک وب سایت را می دهد، اما فاقد قابلیت ایجاد یک فروشگاه تجارت الکترونیک کاملاً کاربردی است.

ووکامرس چیست؟

ووکامرس یک “افزونه وردپرس” است که قابلیت تجارت الکترونیک را به سایت های وردپرسی اضافه می کند.

 افزونه وردپرس چیست؟ وردپرس هزاران افزونه دارد که هر کدام قابلیتی به سایت شما می‌افزاید و یا قابلیت‌های موجود آن را بیشتر می‌کند.

بنابراین ووکامرس یکی از همین افزونه ها برای وردپرس است – و به عنوان یک نرم افزار در داخل سیستم مدیریت محتوای وردپرس شما عمل می کند.

تفاوت بین ووکامرس با وردپرس چیست؟

با مطالعه توضیحات بالا احتمالا پاسخ خود را دریافت کرده اید.

به صورت خلاصه، وردپرس یک سیستم مدیریت محتوا (نرم افزار اصلی) است و ووکامرس یک افزودنی (افزونه وردپرس) برای آن است و کسانی که می خواهند قابلیت تجارت الکترونیک را به سایت وردپرسی خود اضافه کنند آن را نصب می کنند.

ووکامرس به تنهایی هیچ کاربردی ندارد و به وردپرس نیاز دارد!

چرا ووکامرس در وردپرس ادغام نشده است؟

میلیون‌ها کاربر در سراسر دنیا از وردپرس برای راه اندازی انواع سایت ها استفاده می کنند و همه آنها به امکانات یک فروشگاه نیازی ندارند.

پرکردن سیستم مدیریت محتوای اصلی وردپرس با عملکرد غیر ضروری تجارت الکترونیک، تجربه کاربری عالی برای کاربران وردپرسی که مالک فروشگاه تجارت الکترونیک نیستند، ایجاد نمی کند.

پس هر کسی که بخواهد یک سایت فروشگاهی داشته باشد، در کنار وردپرس، افزونه ووکامرس را هم برای افزودن قابلیت تجارت الکترونیک و دریافت امکانات فروشگاهی نصب می کند.

به پایان این مقاله رسیدیم امیدواریم که این به شما کمک کرده باشد تا پاسخ سوال “تفاوت ووکامرس با وردپرس چیست؟” را پیدا کنید. همچنین ممکن است بخواهید مقالات آموزشی زیر را هم ببینید:

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *