واژه نامه

تمپلیت وردپرس چیست؟ تفاوت Template و Theme در سایت وردپرسی

تمپلیت وردپرس چیست

تمپلت وردپرس (Template) که به فارسی به قالب و الگو وردپرس هم ترجمه می شود، ساختاری است که صفحه خاصی را در وب سایت وردپرس شما تعریف می کند. الگوهای وردپرس درون یک قالب وردپرس قرار می گیرند. به این معنی که اگر قالبی را برای وب سایت خود انتخاب کرده اید، آن قالب به احتمال زیاد شامل برخی از تمپلیت ها خواهد بود. بسیاری از قالب های وردپرس چندین الگو مختلف صفحه وردپرس و همچنین چندین گونه از یک صفحه را ارائه می دهند.

چگونه یک تمپلیت وردپرس اضافه کنیم؟

اگر به پیشخوان وردپرس خود بروید و برگه جدیدی اضافه کنید، می‌توانید گزینه‌های تمپلیت را در منوی کشویی سمت چپ خود ببینید. معمولاً روی یک قالب پیش‌فرض تنظیم می‌شود. بر اساس قالب وردپرسی که فعال کرده‌اید، می‌توانید تمپلت های مختلفی را که می‌توانید انتخاب کنید، در منوی کشویی مشاهده کنید.

تمپلیت وردپرس چیست

تفاوت بین تمپلیت های وردپرس و قالب های وردپرس چیست؟

یک قالب وردپرس ساختار کل وب سایت شما را مشخص می کند. هنگامی که یک قالب را برای وب سایت وردپرس خود انتخاب می کنید، آن قالب برای تمام صفحات وب سایت شما اعمال می شود. این برای طراحی هدر و فوتر شما، تنظیمات رنگ تمام صفحات در وب سایت شما، تایپوگرافی و اساساً همه آن اعمال می شود.

تفاوت بین تمپلیت های وردپرس و قالب های وردپرس

با این حال، یک تمپلیت وردپرس جزوی از قالب وردپرس است و تنها یک صفحه خاص را به انتخاب شما در وب سایت شما تعریف می کند. بنابراین، می‌توانید چندین الگو برای یک صفحه خاص داشته باشید تا مطمئن شوید که دقیقاً همانطور که می‌خواهید به نظر می‌رسد. به عنوان مثال، اگر قالب وردپرس شما فوتر شما را به روشی خاص به عنوان تنظیمات پیش فرض قرار داده است، می توانید با استفاده از الگوهای ارائه شده در درون زمینه آن را تغییر دهید.

به پایان این مقاله رسیدیم، امیدواریم که با تمپلت وردپرس و تفاوت آن با قالب وردپرس به خوبی آشنا شده باشید. همچنین ممکن است بخواهید مقاله دیگر ما را در مورد بهترین قالب وردپرس یا قالب وردپرس چیست ببینید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *