آموزش کدهای وردپرس

نحوه اضافه کردن کد PHP به نوشته یا برگه وردپرس و اجرای آنها

اضافه کردن کد PHP به وردپرس

به صورت پیش فرض، وردپرس اجازه نمی دهد کد PHP را در مطالب یا صفحات جایگذاری کنید. با این حال، برخی از شما ممکن است به قابلیت اجرای کدهای php در وردپرس نیاز داشته باشید. به عنوان مثال، این کار برای نمایش تاریخ و زمان محلی در مطالب یا ابزارک های وردپرس بسیار مفید می باشد و یا … در این مقاله ما نحوه اضافه کردن کد PHP به نوشته و برگه وردپرس را در سه مرحله به شما آموزش می دهیم.

مرحله 1. نصب افزونه Insert PHP

نصب افزونه Insert PHP

افزونه Insert PHP ، اضافه کردن کدهای پی اچ پی به مطالب و صفحات وردپرس را امکانپذیر کرده است. پس اولین کاری که شما باید انجام دهید نصب و فعالسازی افزونه Insert PHP است. در صورت نیاز برای اطلاعات بیشتر می توانید آموزش نصب افزونه وردپرس را ببینید.

مرحله 2. درج کد PHP در نوشته وردپرس

حالا افزودن کد PHP به مطالب وردپرس امکانپذیر است. به راحتی کد PHP موردنظر خود را به نوشته یا صفحه موردنظر اضافه کنید. فقط به خاطر داشته باشید که برچسب های باز و بسته شدن (<?php و ?>) باید به ترتیب با برچسب های کوتاه [insert_php] و [/insert_php] جایگزین شوند:

درج کد PHP در نوشته

در این مثال ما صرفاً یک تاریخ و زمان را چاپ خواهیم کرد.

مرحله 3. پیش نمایش کد PHP در نوشته خود

الان اگر پیش نمایش نوشته یا برگه خود را باز کنید، خواهید دید که کد PHP اجرا شده است:
اضافه کردن کد PHP به وردپرس
این تمام کاری بود که شما باید برای قرار دادن کد PHP در پست ها یا صفحات وردپرس برای اجرا قرار می دادید. همچنین شما به راحتی کدهای PHP را می توانید به ابزارک های وردپرس هم اضافه کنید، برای اضافه کردن کد PHP به ابزارک وردپرس ، شما فقط یک ابزارک متن ایجاد کنید و  کد را در آن قرار دهید.

به پایان این مقاله می رسیم، امیدواریم که نحوه اضافه کردن کد PHP به وردپرس را یاد گرفته باشید. همچنین ممکن است بخواهید نحوه اضافه کردن ناحیه ابزارک سفارشی به قالب وردپرس را ببینید.

5/5 - (9 امتیاز)

(1) نظرات کاربران

  1. سارا گفت:

    عالی ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *