آموزش وردپرس

تغییر فرمت تاریخ و زمان در وردپرس

تغییر فرمت تاریخ و زمان در وردپرس

آیا نیاز به تغییر فرمت تاریخ و زمان در سایت وردپرس خود دارید؟

وردپرس در تنظیمات خود امکان تغییر قالب تاریخ و زمان را به شما می دهد. در این مقاله نحوه تغییر فرمت تاریخ و زمان و همچنین ایجاد فرمت تاریخ دلخواه را به شما آموزش می دهیم.

تنظیمات تاریخ و زمان در وردپرس

وردپرس دارای توابع داخلی است که به کاربران خود اجازه تنظیم فرمت تاریخ و زمان را می دهد. برای تغییر فرمت تاریخ یا زمان سایت خود، باید در پیشخوان وردپرس به قسمت تنظیمات » عمومی مراجعه کنید.

تغییر فرمت تاریخ و زمان در وردپرس

در اینجا می توانید علاوه بر تنظیم منطقه زمانی، فرمت تاریخ و زمان موردنظر خود را انتخاب کنید و یا اینکه در قسمت سفارشی قالب دلخواهی را تنظیم کنید. برای اطلاعات بیشتر در مورد ایجاد فرمت دلخواه تاریخ و زمان ادامه این مطلب را دنبال کنید.

کاراکترهای فرمت برای تاریخ و زمان در وردپرس چیست؟

فرمت تاریخ و زمان بر اساس حروف الفبایی نمایش داده می شود. به عنوان مثال Y سال را مانند 1399 نشان می دهد و اگر از حروف کوچک آن یعنی y استفاده کنید، سال به صورت 2 رقم نمایش داده می شود مثلا 99.

در پایین می توانید چند نمونه از کاراکترهای فرمت تاریخ و زمان که متداول هستند را ببینید:

M d, Y – تولید خواهد شد – بهمن 06, 1399

d M, Y – تولید خواهد شد – 06 بهمن, 1399

F jS, Y – تولید خواهد شد – بهمن 06ام, 1399

l, F jS, Y – تولید خواهد شد – دوشنبه, بهمن 06ام, 1399

H:i:s – تولید خواهد شد 18:51:20

در تنظیمات تاریخ و زمان می توانید گزینه سفارشی را انتخاب کنید و فرمت های متفاوت را در کادر سفارشی امتحان کنید و همانجا پیش نمایش آن را مشاهده کنید.

یکی دیگر از سؤال متداول در مورد فرمت های تاریخ و زمان ، نحوه نمایش زمان در کنار تاریخ در پست های وردپرس است. برای این کار بهتر است که از چایلد تم استفاده کنید و کد زیر را به جایی که می خواهید تاریخ و زمان نمایش داده شود اضافه کنید.

<?php get_the_time(); ?>

این کد فقط برای نوشته یا صفحه ای که در حال حاضر مشاهده می شود، بارگیری می کند.

با این حال، بیشتر مبتدیان نمی خواهند تم کودک ایجاد کنند و از طریق کد کاری انجام دهند. برای آن دسته از کاربران، راهی آسانتر برای اضافه کردن زمان بعدی به روز وجود دارد.

از نظر فنی، هنگامی که وردپرس تاریخ را صادر می کند، در واقع تاریخ و زمان کامل را بیرون می آورد. با این حال، از آنجا که اکثر مردم فقط از کاراکترهای فرمت برای تاریخ استفاده می کنند، چاره ای جز نمایش فقط تاریخ نیست. اگر کاراکترهای مربوط به زمان را در فرمت تاریخ وارد کنید، زمان نمایش داده می شود. مثلا،

d/m/Y g:i a تولید خواهد شد – 06/11/1399 7:01 ب.ظ

به همین ترتیب، در صورت نیاز می توانید از کاراکترهای فرمت مربوط به تاریخ نیز در قسمت زمانی استفاده کنید.

بسته به نیاز شما، کارهای دیگری نیز وجود دارد که می توانید با تاریخ و زمان در وردپرس انجام دهید.

امیدواریم این مقاله به شما کمک کند یاد بگیرید که چگونه فرمت تاریخ و زمان را در وردپرس تغییر دهید. همچنین ممکن است بخواهید مقاله دیگر ما را در مورد زمان بندی نوشته ها در وردپرس برای انتشار ببینید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *