آموزش وردپرس, افزونه رایگان وردپرس

نحوه جستجو و جایگزینی کلمات در وردپرس با افزونه Better Search Replace

جستجو و جایگزینی کلمات در وردپرس

گاهی اوقات بنا به دلایلی شما مجبور می شوید تا کلمه ای خاص را پیدا کنید و به جای آن کلمه ای دیگر را جایگزین کنید که این کار مخصوصا برای افرادی که مبتدی هستند بسیار دشوار است. اما نگران نباشید در این مقاله ما ضمن معرفی یک افزونه وردپرس که به وسیله آن می توانید جستجو و جایگزینی کلمات در وردپرس را به راحتی انجام دهید، مراحل کار را هم برای شما شرح می دهیم.

جستجو و جایگزینی کلمات در وردپرس

قبل از جستجو و جایگزینی کلمات چه کاری باید انجام دهیم؟

شما باید قبل از انجام هر گونه تغییری در پایگاه داده وردپرس خود یک نسخه پشتیبان کامل تهیه کنید. این کار به شما کمک می کند تا در صورت هر گونه مشکلی سایت خود را به قبل بازگردانید. برای جزییات بیشتر می توانید مقاله نحوه تهیه نسخه پشتیبان از سایت وردپرس را ببینید.

افزونه جایگزینی کلمات در وردپرس

اولین کاری که شما باید برای جستجو و جایگزینی کلمات در وردپرس انجام دهید نصب و فعال سازی افزونه Better Search Replace است. برای جزئیات بیشتر می توانید آموزش نصب افزونه وردپرس را ببینید.

پس از نصب و فعال سازی افزونه وردپرس جستجو و جایگزینی کلمات شما باید در پیشخوان وردپرس به قسمت ابزارها » Better Search Replace مراجعه کنید.

جستجو و جایگزینی کلمات در وردپرس

شما به سادگی می توانید در قسمت Search for کلمه ای را که می خواهید جستجو کنید و در قسمت Replace with باید کلمه ای را که می خواهید جایگزین شود را وارد کنید.

پس از آن در پایین شما باید جداول موردنظر خود را انتخاب کنید، به عنوان مثال وقتی شما می خواهید کلمه ای را در پست های خود پیدا کنید باید جدول پست ها را انتخاب کنید. همچنین لازم به ذکر است که می توانید چندین جدول را هم برای جستجو و جایگزینی انتخاب کنید.

بعد از انجام تنظیمات برای شروع جستجو و جایگزینی کلمه مورد نظر باید در پایین بر روی دکمه Run Search/Replace کلیک کنید.

عیب یابی

در حین انجام جستجو و جایگزین کردن کلمات، ممکن است صفحه سفید ظاهر شوید یا جستجو و جایگزینی متوقت شود. برای حل این مشکل کافی است در صفحه افزونه بر روی تب settings کلیک کنید که شما در آنجا گزینه حداکثر اندازه صفحه را مشاهده خواهید کرد. سعی کنید اندازه صفحه را کاهش دهید تا از وقفه و صفحه سفید جلوگیری شود.

جستجو و جایگزینی کلمات در وردپرس

خب به پایان این مقاله رسیدیم امیدواریم که نحوه جستجو و جایگزینی کلمات در وردپرس را یاد گرفته باشید. همچنین ممکن است بخواهید مقاله نحوه پاکسازی دیتابیس وردپرس برای بهبود عملکر سایت را ببینید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *