پایگاه دانش

تشخیص CMS سایت

تشخیص CMS سایت

چگونه CMS (سیستم مدیریت محتوا) یک سایت را تشخیص دهیم؟ این سوالی است که احتمالا شما بعد از بازدید از یک سایت که توجه شما را جلب کرده است دارید. شما با تشخیص CMS سایت موردنظر خود می توانید نوع CMS و ابزارهای مورد استفاده سایت موردنظر را تشخیص دهید و اینگونه دیگر نیاز نیست تا وقت و هزینه خود را هدر دهید و چندین سیستم مدیریت محتوا مختلف را خودتان امتحان کنید تا مناسب ترین را پیدا کنید.

ابزار تشخیص سیستم مدیریت محتوا

ما در ادامه 6 ابزار تشخیص CMS را به شما معرفی می کنیم که به دلخواه می توانید یکی را برای بررسی نوع سیستم مدیریت محتوا سایت موردنظر انتخاب کنید.

1. What CMS

تشخیص CMS سایت

What CMS یک ردیاب آنلاین تشخیص CMS سایت است که می تواند 142 برنامه CMS مختلف و خدمات آنها را تشخیص دهد. با این ابزار علاوه بر سیسیتم مدیریت محتوا می توانید نام قالب وردپرس سایت موردنظر خود را هم پیدا کنید.

2. Allora / Rescan.io

تشخیص CMS سایت با Allora / Rescan.io

یکی دیگر از بهترین ابزارها برای تشخیص سیستم مدیریت محتوا ، Allora / Rescan.io است. این قادر است بیش از 2200 فریمورک/ CMS را شناسایی کند. این ابزار حتی پیشنهادات و توصیه هایی را نیز بر اساس افزونه ها و قالب های محبوب ارائه می دهد.

3. Wappalyzer

تشخیص CMS سایت با Wappalyzer

اگر نمی خواهید از یک ابزار مبتنی بر وب استفاده کنید، می توانید به Wappalyzer بروید، افزودنی مرورگر کروم را نصب کنید. پس از نصب، فقط کافی است به وب سایت مورد نظر خود مراجعه کرده و بر روی دکمه Wappalyzer در نوار ابزار مرورگر کلیک کنید تا از قالب و اطلاعات مربوط به وب سایت مطلع شوید.

4. BuiltWith

تشخیص CMS سایت با BuiltWith

از BuiltWith می توان به عنوان جامع ترین ردیاب CMS نام برد. این ابزار نه تنها به شما می گوید یک وب سایت از چه سیستم مدیریت محتوایی استفاده می کند، بلکه ابزارهای استفاده شده سایت موردنظر را هم به شما نمایش می دهد. تمام کاری که شما باید انجام دهید وارد کردن آدرس سایت موردنظر است و پس از آن اطلاعات کاملی در مورد آن وب سایت نمایش داده می شود.

5. W3Techs

تشخیص CMS سایت با w3techs

W3Techs یک آشکارساز CMS بسیار قابل اعتماد است که لیستی از ابزارهای نصب شده در وب سایت را در اختیار شما قرار می دهد. پس از وارد کردن آدرس سایت موردنظر، شما قادر خواهید بود تمام جزئیات فن آوری وب سایت از جمله CMS ، ارائه دهنده هاست، عناصر سایت و موارد دیگر را مشاهده کنید. همچنین می توانید برخی از اطلاعات دیگر مانند توضیحات سایت، رتبه و ترافیک را بر اساس موقعیت مکانی دریافت کنید.

6. Netcraft Site Report

تشخیص CMS سایت

Netcraft یک آشکارساز CMS ساده است که CMS یک وب سایت را به همراه شرکت ارائه دهنده میزبان، کشور میزبان و موارد دیگر آن تشخیص می دهد. این یکی از قدیمی ترین ردیاب های CMS در دنیا است و معمولاً توسط کاربران سنتی بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد.

جمع بندی

در حال حاضر وردپرس قدرتمندترین و محبوب ترین سیستم مدیریت محتوا دنیا است و حدس میزنیم که بیشتر وب سایت های موردنظر شما با آن ساخته شده اند. ما هم به شما پیشنهاد می کنیم که طراحی سایت با وردپرس را اولویت خود قرار دهید.

امیدواریم که این مقاله به شما در تشخیص CMS سایت موردنظرتان کمک کند تا بتوانید بهترین CMS را برای راه اندازی سایت خود انتخاب کنید. همچنین ممکن است بخواهید مقاله دیگر ما را در مورد ابزار تشخیص قالب وردپرس ببینید.

5/5 - (5 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *